Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

lucka527
22. máj 2011

@vever1 tak vyslo mi z krvi ze niesom tehotna a dalej to neriesia nejako 😠

minea
22. máj 2011

Ahoj, prosím opět o radu. Malá má moc nízkou váhu, potřebuju ji trochu vykrmit. Už bude mít rok, tak bych ráda přešla na něco jako pacholíky/pribináky, na bázi tvarohu. Poradíte mi, co bych měla koupit? Chodím do AH a Nettoramma. Díky moc!

vever1
22. máj 2011

@lucka527 to je typicke holandsko 😖 ale potom nechapem preco ti vysiel test pozitivny.

@minea a aka je vysoka a aku ma vahu? lebo moj maly je tiez dost chudy. mame len 8.4kg a to uz ma 14.5mesiaca ale on je aj dost nizky. ja som zo zaciatku bola z toho nestastna ale uz to neriesim. dr mi povedala ze vraj je taky ako ma byt. vsak nemozu byt vsetky babatka baculate 😉 inac ja mu davam almof jogurt, ten je dost tucny 😉

michkat2327
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cestovatelkaandrea
23. máj 2011

@lucka527 Lucka a v ktorom tyzdni tehotenstva si mala byt, ked ti brali krv? Mojej kolegini robili rozbor, ci je tehotna ked isla do nemocnice, lebo mala problemy so zlcnikom a test im vysiel negativny. Robili jej rozbor aj z krvy. Dva tyzdne na to, ked jej robili predoperacne vysetrenie, tak jej oznamili, ze je tehotna. Mozno ze hladina tehotneskeho hormonu bola nizka. V kazdom pripade je zaujimave, ze test ti vysiel pozitivny a nikoho netrapi, ze preco. Mozno by stalo za to si urobit znova tehotensky test po tyzdni, ci bude pozitivny alebo nie. Ak ano, tak by som isla k doktorovi znova. Inak ako sa citis? Stale ta picha vo vajenciku? Riesili vobec toto, ze preco ta tam picha?
Este sa priprav na to, ze ti mozno da poistovna preprlatit odber krvi v nemocnici. Mne to vzdy robi okolo 40 eur. Ale tak ja mam inu poistovnu.

cestovatelkaandrea
23. máj 2011

@minea presne ako pise vever1. Ak je mala stale v limite, tak to neries. Urcite ju zbytocne neprepchavaj tvarohovymi produktami. Az tak zdrave to nie je. Preto aj mliecne produkty s obsahom tvarohu maju omnoho mensi objem pre drobcov. Ked budes v supermarkete pozerat mliecne produkty, tak tam kde najdes napisane kwark = tvaroh, je ten, co hladas. Holandania maju rozne tvarohove peny na vyber. Takze vyberat je z coho.
Ja by som ale na tvojom mieste mozno skusila zvysit len mnozstvo jedla v porcii. Alebo ponukat jedlo castejsie.

lucka527
23. máj 2011

@cestovatelkaandrea no zavolali mi ze niesom tehotna a to je vsetko tym to padlo ..hmm nechapem co tie testy ..skusim to tak urobit ze spravim este test ...lebo nejak extra dobre sa necitim wauua to aj z krvi ti moze vijst test negativny a prito si tehu no to si ma nepotesila ..

ikke
23. máj 2011

@minea to ta mladsia ma nizku vahu? a ako ti inak jedava? zje vsetko, alebo je vyberava? zje normalnu porciu primeranu jej veku, alebo zje ovela menej?
davaj plnotucne mliecne vyrobky (aby to malo aspon 3% tuku, ale este lepsie okolo 5-8%) ako roomyogurt, od roku mozes aj tvaroh (kwark), ale osobne by som sa skor drzala toho roomyogurtu. na chlieb klasicke maslo, no a drzat sa UM, ak uz nekojis. priamo detske tvarohy ako pribinacek som tu moc nevidela, len az pre vacsie deti, ale to uz su take tie vselijake vla a kwark s lentilkami a podobnymi blbostami, co taketo male dieta nemusi... nam obom (malemu aj mne) velmi chutil plnotucny vanilkovy jogurt v sklenenom pohari z natuurwinkel-u, ma ovela jemnejsiu chut nez klasicke jogurty z AH,by som povedala, ze chutovo naozaj dost podobny pribinaciku 😉

ikke
23. máj 2011

@lucka527 neviem ako je to pri teliesku - to mavas normalne pravidelne MS alebo nemavas? ak pravidelne, meska ti? tiez by som skusila test este raz, najlepsie inu znacku (by som povedala, cim obycajnejsi, tym lepsie) a ak bude pozitivny, este raz ist za huisarts alebo zavolat verlooskundige a trvat na dalsom vysetreni 😉

vever1
23. máj 2011

😉 @lucka527 luci no ja by som tiez asi skusila iny test a uvidis ak vyjde zas pozitivny tak sa nedaj odbyt a trvaj na vysetreni. ale inac nechapem ako krvny test nemoze ukazat ci si tehu alebo nie. ved krv zachyti aj najmensie hcg, nechapem. 😖 daj vediet ako dopadol druhy test 😉

@cestovatelkaandrea no nas nie je velky jedak, tak neviem ci vzdy pomoze ponukat jedlo castejsie 😝 a my sme na uplne dolnej hranici, ale co narobim, hlavne ze je zdravy a hadam raz sa rozpapa. ja som napriklad tiez vela nejedavala a dodnes nejem vela 😉

@minea tiez by som vela tvarohovych veci nedavala ale radsej tie roomyoghurt to ma viac tuku 😉 ja osobne ani ine jogurty ako smotanove nejem, lebo men to vsetko pripada ako umelina 😖 a tie tvarohove vyrobky tiez neviem ako dobre nechutia, ale asi to zavisi aj od nas co nam chuti a co nie

cestovatelkaandrea
23. máj 2011

@vever1 co sa tyka toho rozboru krvi u mojej kolegine, tiez to moc nechapem. U nej to vychadzalo, ze vtedy jej zacala meskat menstruacia. o dva tyzdne jej to bolo v obraze pekne vidiet, lebo uz bola v 6 tyzdni. viac k tomu neviem povedat. len ma napadlo, ze ak Lucka mala mozno len jeden dva dni meskajucu menstruaciu, tak potom mohla mat ten isty pripad ako kolegina.
Co sa tyka toho papania, tak aj ten nas drobec nikdy nebol velky jedak. tiez ucitelky v skolke lamentovali, ze je sialene chudy. s vyskou bol na hornej hranici a s vahou bol vzdy takmer na spodnom limite. Nikdy som do neho netlacila sladkosti aby bol macatejsi. Jednoducho som ho krmila cca kazde 2.5 hodiny. Pomaly sa nam rozjedol. Zacalo sa to zlepsovat ked mal tak 1.5 roka. Takze teraz ked ma 2 roky a osem mesiacov meria 97cm a vazi cosi okolo 13.8-14.0kg. Sice to nie je vela k jeho vyske, stale je to v norme. Uz ani neriesim komentare, ze mu mam dat jest frikadely alebo hranolky aby viac pribral 😝

lucka527
23. máj 2011

@ikke praveze nemam pracidelne menzes takze neviem ci mi meska alebo nie pockkam este par dni a tk urobim znova tak dufam ze to bude negativne lebo mi spominala nieco zeto je zle keby som bola tehu pri hormonalnom vnutromaternicovom teliesku a asi by som musela dat prec ...

vever1
23. máj 2011

@cestovatelkaandrea no mne minule kamoska holandanka vravela ze ona dava jest malej (podotykam vtedy nemala este ani rok) cokoladovu zmrzlinu aby jej zosilnela a to nehovorim ze ju zacala krmit hranolkami 😖 a ja tiez nasho sladkostami nekrmim a to si mala vdiet aka moja mama bola urazena ze som nechcela dat malemu keksy marina co mu kupila a doniesla do NL. ja si hovorim ze radsej chudy ale je zdravo a nie vytuceny a je len nezdrave veci, no nie? 😉

@lucka527 no aj podla mna to nie je dobre ked mas to teliesko a ostanes tehu 😖 tak drzim palce aby to ziadne tehu nebolo. a kedy planujete druhe?

lucka527
23. máj 2011

@vever1 planovat teraz tak skoro asi nie preto somsi dala to teliesko na 5 rokov teraz do prace by som chela nastupit a tak neskooor 😕

rybca
23. máj 2011

tak nas drobec je stale na presnom priemere, aj vyskovo, aj vahovo, teda raz bol s vahou trosku pod priemerom, som sa aj vtedy zlakla, ci ho spravne stravujem, ale na dalsej kontrole to uz bolo zase na priemere a myslim si, ze maleho stravujem zdravo - zelenina, ovocie, jogurty, kuracinka, obcas hovadzie a hlavne polievky, na tych si zakladam, ako stare mamy hovoria, je to zaklad, snazim sa davat mu jest cca kazde 3 hodiny, a co sa tyka keksikov, tak nevravim, ze som mu predtym nedala, ale ked tak vacsinou som trosku nalamala do jogurtu, alebo ked sme boli vonku a zacal byt nervozny, tak ho to na hodnu chvilku zabavilo, to ako dieta vyzera niekedy nie je ani tym ako je stravovane, ale aj od genov,

vever1
23. máj 2011

@rybca mas pravdu, je to aj od genov, ja sama som chuda, takze nema byt po kom silnejsi 😉 a ja tiez dam malemu keksik, ale len tie liga, lebo tie su zdrave 😉 ale napriklad cokoladu som mu este nedala ale ono to ej v podstate kazdeho osobna vec cim si dieta krmi, no nie? ved kazdy rodic chce len dobre pre svoje dietatko 😉 no a nas bol na zaciatku malicky ale taky baculaty, kym som ho kojila ale potom sme presli na prikrmi a na UM po 6M a uz tak nepriberal 😖 a teraz je ho uz vsade a je taky aktivny ze ja ked sa obcas napraska, tak to hned vybeha 😝

minea
23. máj 2011

Holky, děkuju. Hubené mám obě holky (i já sama jsem kost a kůže), ale teď řeším tu menší. Bude mít rok a nemá ani 8 kg. Vážím se s ní jen orientačně v náručí na digitální váze, u doktora jsme byly naposledy v únoru, ale přibrat potřebuje. Děkuju za všechny tipy, postupně vyzkouším. Jinak malá jí všechno hezky, odmítá mi jen kaše.

miriamp
23. máj 2011

@rybca suhlasim, na polievkach si aj ja zakladam. to jednoducho musi byt.
@minea ta vaha je nizka. ale pokial pekne papa ako hovoris, tak silou mocou ju vykrmovat velmi netreba. a co ti vtedy poradil doktor ? (ked ja sa asi nikdy nenaucim mesiace po cesky ☹, tak teraz neviem kedy si to tam bola naposledy)
priatelov kamarat ma 10-rocne dvojicky, jedna je buclata po papovi a ta druha kost a koza po mame. malokto by uveril, ze ta druha zje aj za dvoch. urcite to je aj o genoch. klop klop, klop nasi dvaja papaju a papali velmi dobre (maju to v genoch 😀 )
@cestovatelkaandrea vas drobec je fakt velkac s takou vyskou, ste aj vy dvaja vysoky ?

ikke
24. máj 2011

@minea ak nie je velmi vysoka do vysky, tak to podla cisiel nie je az take hrozne. co na to CB?
moja neter mala tiez v roku necelych 8kg, teraz ma 14 rokov a zdedila som po nej plavky 😅

vever1
24. máj 2011

@minea ak nie je velmi vysoka tak ta vaha nevadi. nas mal 8.1kg ked mal rok a to mal vysku 71cm a potom nam 3tt nejedol a schudol na 7.8 a huiisarts ze musi vazit 10 ale ano ak by mal 80cm ale on je malicky tak on veru 10kg nepotrebuje. netreba sa stale drzat len vahy. co ti povedali CB? lebo napriklad mne ze je presne taky ako ma byt na jeho vysku tak sa vobec nemam trapit tym ze ma len 8.4kg. a ak pekne papa, tak asi s tym nic nenarobis a ak ty si chuda, tak to zdedila po tebe. ja tiez poznam par deti, co zjedia vsetko mozne a su strasne chude a potom ejdno, co skoro nic neje a stale len pribera 😖

cestovatelkaandrea
24. máj 2011

@vever1 no ved to, aj ja sem tam pocuvam take rady, ze mam davat drobcovi na chlieb radsej coko pastu alebo tie cokolodave lupienky namiesto sunky so zeleninou 😝 a podobne blbosti. ja nehovorim, ze sa musi vsetko uplne striktne dodrziavat ale niekedy len kukam 😕 Nas drobec uz vie co su cukriky, aj lizatko aj cokolada. Spoznal to vdaka babkam a aj v skolke ked maju deti oslavu narodenin, tak sa to k nemu dostalo. Tu trochu co mu dame sem tam, mu neublizi ale aby som ho tym krmila, to nie. Momentalne ucime drobca na serblik, tak za kazde cikanie a vypytanie sa na serblik dostane jedneho gumoveho medvedika. Raz za dva tri dni dostane od nas aj malicke cokoladove vajicko.... ale uz je to skor v utlme. Pozna sladke ale nie je z toho hotovy ako ine deti. Jeho skor potesim kukuricnymi lupienkami a najvacsim favoritom je jablcko. To bola vzdy nasa zachrana, ked nechcel nic jest pocas chorob 🙂

cestovatelkaandrea
24. máj 2011

@rybca Kati keby tak ten nas cvirik chcel jest polievky... ale on ani za zivy svet. Jedinu co doteraz zjedol bola kuracia so slizikmi. Strasne ich nema rad, tak dufam, ze ked bude starsi tak si hadam da a nebude tak tvrdohlavy. On skor spapa vela hlavneho jedla. Ke mu urobime kuriatko s ryzou, tak je schopny zjest aj jeden a pol stehna. Alebo hovadzie masko na stave, ham ham a uz nie je nic na taniery.

cestovatelkaandrea
24. máj 2011

@miriamp Mirka a to bol Damian merani mesiac dozadu tak dva tyzdne pred kontrolu na CB. On sa tam nikdy nechce dat zmerat ani odvazit, tak to robim doma predtym v ramci hry. Vcera som akurat pozerala na neho a tricko co som mu kupila pred mesiacom mu je ledva dobre teraz. Takze je mozne ze sa blizime uz k metru. Strasne je dlhy... Ja vysoka nie som, takze po mne to urcite nema. Mam len 166cm. Ale manzel je dlhan 190cm, takze asi zdedil jeho geny. Tiez bol vraj dlhy a chudy ked bol maly. Ja som bola skor tak pevnejsia ako dieta.

rybca
24. máj 2011

@cestovatelkaandrea nas niekedy tiez robil caviky, ale stacilo dat prvu lyzicku nasilu a potom to uz slo samo, trosku kruty sposob, ale uspesny..🙂

miriamp
24. máj 2011

a sedia vam pekne pri stole ??? u nas pri veceri maleho vascinou musim "zamestnat" kockami , kreslenim, veeelmi vela mu rozpravat a oblbovat ho, aby zostal sediet, aj ked vzdy pekne vsetko zje. najrychlejsie to ide pri telke a vonku v zahrade pocas hrania ked beham za nim s lyzicou. 😒
len velmi nerada praktizujem tento sposob ☹ ale niekedy sa to inak neda 😖

rybca
24. máj 2011

@miriamp tak u nas tiez zabera telka :( ale este ho mame v detskej stolicke, a neviem si predstavit, zeby mal este okolo hracky, to by bolo vsetko od jedla.

BABY aha - http://www.facebook.com/event.php?eid=203732656...

miriamp
24. máj 2011

@rybca nooo, stol a vsetko okolo je ciste, kedze ich krmim ja. a hlavne ked je ryza 😀 😀 zaroven aj malu krmim, tak to mam jednu misku pre oboch, a je to rychlovka. zato mu doprajem samemu jest jogurt , nech sa vyzije, i maliarsky......

chystas sa na stretnutie ? ja/my nie, v sobotu nam to vobec nevyhovuje, a ktovie ake bude prave pocasko, to by som malych musela priputat do najakeho stanu .....alebo ak kupite ten karavan, pouvazujem 😀 😀 😀
teraz v nedelu bolo stretko v eindhovene, boli ste niekto ?

miriamp
24. máj 2011

@rybca mali ste niekedy teraz narodeniny ? blahozelam oslavencovi. aku tortu si tentokrat vykuzlila ?

rybca
24. máj 2011

@miriamp dnes mame..🙂 v sobotu bude oslava..🙂 budem robit s Woezel en Pip, hadam sa podari..🙂

ekira
24. máj 2011

@miriamp ja som bola na stretnuti 😀 bola som aj s kamoskou,ktora byva v udene uz 8 rokov.zobrala som aj amona,no bol chudacik jedine dieta tam.tak sa nudil,ani PSV stadion nebol otvoreny, 😒 tak na buduce musim niekoho najst na postrazenie.do amsterdamu sa nechystame,teda ak nebude cesta ku svagrovi,on byva v sassenheim,kusok od amsterdamu.
@rybca vsetko naj drobcovi 🙂