Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

andreaka11
4. júl 2011

@endzi30 tak zajtra o tej 11tej pred prenatalom?

endzi30
4. júl 2011

vrrr...az teraz Milla zaspala, zasa stojky 😀 😀 😀

oka, tak o 11...alebo ja ti presne napisem ked budem odchadzat z domu a k tomu casu si prirataj 35minut, ak pojde cesta hladko 🙂 alebo ked pojdem skor, tak ja ta pockam a zatial vybavim co potrebujem 😉

miriamp
4. júl 2011

@endzi30 neviem ci vies, ale vela obchodov vymeni, prip. vrati peniaze i v inych ich pobockach. a v tilburgu v centre je tiez prenatal. ja som tak uz vo viacerych obchodoch a roznych mestach/dedinach menila tovar.
tak len tolko moje info. 😉

cestovatelkaandrea
5. júl 2011

@endzi30 no ak ti mozem poradit, tak skus to takto. prvych par dni si sadni v tej istej miestnosti kde aj Milla a citaj si napr. knihu alebo nejaky casopis, kym ona zaspi. po nejakom tyzdni sa skus odpratat do vedlajsej izby, tak aby ta videla, ze si tam. a o take dva tyzdne budes moct ist aj o poschodie nizsie.
my sme mali tiez Damiana velmi zle nauceneho. museli sme byt s nim v posteli a hladkat sa. nakoniec nam zaspaval az okolo jedenastej v noci.
potom sme s tym sekli ale rychlou zmenou to neslo, tiez hucal ako divy. tak sme isli na to postupne a fungovalo to.

cestovatelkaandrea
5. júl 2011

@andreaka11 Adi o takom snivam aj ja, ze samostatne stojaci. ale take domy u nas v dzedzine stoja od 450 tacov, takze mozem len snivat. ale ak je to u vas mozne, ja by som do takeho sla 😉

cestovatelkaandrea
5. júl 2011

@endzi30 no mne by bolo smutno uz aj za krajinou ako takou. mame tu uz aj priatelov, takze aj ti by mi chybali. predsa len, za tie tri roky mi aj NL prirastlo k srdcu. zo SR mi chyba rodina, priatelia a HORY. ale len v poslednej dobe si to akosi viac uvedomujem. ale asi aj to je normalne.
A dik za dom, ja mam tiez ten pocit 😉

ikke
5. júl 2011

@endzi30 mlieko uz vyse mesiaca nedavam ziadne, albert po dvoch tyzdnoch striedavo-uspesneho prechadzania na kravske odmietol mlieko uplne, kravske aj umele. tak donho pcham denne aspon 150ml jogurtu alebo tvarohu a priblizne obden este trochu v kasi. ciste teoreticky by mu to malo stacit a zatial nevykazuje znamky stradania 😅 v CB este o tom nevedia 😀

tak to mi odlahlo, ze v 18 mes. pozaduju iba 3 slova, ale to po nas chceli uz minule a tiez sa ratali aj zvuky napodobovania zvierat 🙂 ale mlady pan zanovite odmieta povedat "papa",no a "mama" pouziva nielen na to, aby oslovil mna, ale aj ked po papovi nieco chce...

cestovatelkaandrea
5. júl 2011

@ikke skor ta na CB pochvalia, ze do Alberta nepchas viac ako 300ml mliecnych produktov denne. 😉 ja som bola za 400-500ml mlieka denne zdzubana ako male vtaca, vraj mu skodim na ladviny, takze teba by mali len pochvalit....

ikke
5. júl 2011

@cestovatelkaandrea u nas v CB by ma za 400-500ml asi nezdzubali, som sa minule pytala, ze kolko vlastne mlieka v tom veku odporucaju (14 mes.), vraveli mi ze 300-500ml. ale inak predtym nam to vychadzalo na viac ako je tunajsia "norma" a brali to v pohode, treba sa pripadne ohanat, ze v belgicku maju vyssie normy a ze tam deti na predavkovanie mliekom tiez neumieraju 😉 😀

vever1
6. júl 2011

ahojte baby, som tu dlhsie nebola lebo sme boli na dovolenke. Vidim ze sa o mlieku bavite. Ja napriklad davam malemu este stale UM a pije cca 300-400 denne ......a inac mali by ste vidiet tie pohlady mojich holandskych kamosiek ked zistia ze pije este stale UM, ze ved kravske je tiez dobre brrrrrrrrrr. mne nevadi ze niekto da kravske mlieko detom ved to je jeho osobna vec kedy s tym zacne, ale nech respektuju aj ine nazory 😒 ja som sa rozhodla pre umele kvoli tomu ze sven bol dost casto chory a v tomto ma predsa viac vitaminov a tych 10 euro za 2tt ma veru nezabije 😉
a ze predavkovanie mliekom, somarina, presne ved v Belgicku a aj na SK piju deticky vseobecne viac mliecka ako tu 😉
@ikke no aj by som sa na tvojom mieste netrapila tym ze albert este riadne nerozprava. ved dvojjazycne vychovavane deticky zacinaju rozpravat neskor. Nas napriklad povie doteraz 5 slov a keca cely den ale nicomu nerozumieme 😝 ale tych 5 slov nam uz nejak utkvelo v pamati a je zavislak na lampach, bapa ich vola a vsade kde je len lampy vypina a zapina 😝 😝 😝

a videla som ze tu niekto spomenul Tilburg 😀

cestovatelkaandrea
6. júl 2011

@vever1 tak dufam, ze ste mali peknu dovolenku 🙂
z toho mlieka si nic nerob, ja som davala drobcovi az do dvoch rokov a pije dodnes takmer pol litra mlieka denne. Jednoducho ten argument neberem zo strany CB...

miriamp
6. júl 2011

@vever1 a co teba viaze k tilburgu 😀 😀 ja tam sem tam idem sopingovat, a o par tyzdnov tam zacina mega kermis, mam na plane sa ist pozriet, ale iba pozriet, lebo moj zaludok na take cosi nieje stvoreny.

ja na mlieko tiez odmerku nepouzivam, maju isto viac ako tych 300 ml...... 🙂

vever1
6. júl 2011

@miriamp no ja byvam blizko Tilburgu 😉

miriamp
6. júl 2011

@vever1 ano? 😕 a ktorym smerom? ja juzne, tak 20-25 km .

vever1
6. júl 2011

no ja este blizsie 😝 😝 😝 ja to mam do centra tilburgu len 5-10 minut autom 😀 😀 😀 byvam hned v dedinke pri tilburgu smerom na den bosch, vies ktora? 😝

miriamp
7. júl 2011

@vever1 no asi viem, to mas celkom dobre, nie ako ja v tomto nasom zapadakove. a prestahovanie neprichadza do uvahy ☹ no ale da sa, a snazim sa pozerat na ine pozitiva. 🙂

cestovatelkaandrea
8. júl 2011

@miriamp Mirka a co je to vlastne za dedinku (mestecko) kde byvate? Preco je to zapadakov? Nic tam nemate, lebo je to malinke? Alebo nejako inak?

endzi30
8. júl 2011

@cestovatelkaandrea - no asi to tak vyskusam s tym spanim 😉 a mala si predpokladam zazate svetielko ked si citala, hm? snad ju to nebude rusit 😅 teraz sme trosku pokrocili, uz len sedim pri posteli, seeem tam pohladkanie...tusim jej to zacalo aj vadit...a plus predtym zaspavala na chrbte, alebo boku a teraz vypucenu prdel do luftu a tak zaspi 😅

@ikke - fiiiha, normalne nechce ziadne mlieko? 😕 tak potom ano, treba ho ladovat jogurtami 😅 my papame aj jogurty, zatial davam len plnotucne, aj ked sme mackovia...viem ze tu odporucaju vseetko polotucne, ale to nechcem este davat...vcera som kupila kraaasne cernice (drahe jak slak), rozmackala vidlickou a dala do bieleho jogurtu....smakovalo jej to 🙂

@cestovatelkaandrea - andy aj mna zdzubali za vela mlieka, ale ujo to nastastie slusne povedal...a keby som sa ho nepytala, tak ani nepovie 😀 a presne ako Ikke pise...aj napr. na krabici Nutrilonu je napisane, ze odporucana denna davka v NL je 300ml a v Belgicku 500ml....tak potom neviem co sa rozculujuuu 😠 😠

@vever1 - ani ja este nedavam krabicove mlieko 😅 a to uz mame 19 mesiacov 😅 tiez sa mi to zda brrrrr...je to sice drahe, ale teraz nam uz cela krabica vyjde na 2 tyzdne, tak sa celkom da 🙂

cestovatelkaandrea
8. júl 2011

@endzi30 Andy ked som si citala v izbe, tak som si svietila z vedlajsej izby svetlom a to mu akosi nevadilo. ona praveze nema moc rad uplnu tmu. no a ked som si citala vo vedlajsej izbe, tak som si nechala zasvietenu len stolovu lampu. Bud rada, ze sa Milla nechce moc cucmat. Predsa len je lepsie, nie?
Inak s tym mliekom nechapem rozdiel medzi Holandskom a Belgickom. V com su uz tak iny, ze mozu pit mlieka viac.

endzi30
8. júl 2011

@cestovatelkaandrea - ako ti zavidim, ze si tvoj drobec zvykol 😅 snad sa to aj mne podari...lebo uz je to na mna moc...cely den s nou a este sa mordovat s nou vyse hodiny v posteli 🙄
no sa ale divim, ze zrazu jej vadi hladkanie 😀 😀 😀 ale dobre pre mna, aspon nebudem mat vytanane ruky ako ich mam obesene cez postielku 😀 😀

mmm, ale teraz v pondelok ideme na SK, cize tam sa nam to opat vseeeeeeeeetko poserie s prepacenim 😠 takze to budem skusat az ked sa vratim...a mozno aj na SK, ale to si zasa musi zvyknut na inu postel a izbu najprv 😅

ved to, aky je medzi Holandskom a Belgickom rozdiel? a este plus odporucane mnozstvo vycapie pre obe krajiny 😀 😀 ale tie nove skatule Nutrilonu udavaju uz len normu pre NL deti 😀 😀 😀

andreaka11
9. júl 2011

baby, neviete, ako sa maju holandania a belgicania "radi"? ved tu v holandsku je tolko vtipov na belgicanov...... 😀 😀 nutrilon je holandska vyroba, nie? tak to naschval napisali na krabicu pre belgicanov viac, aby ho kupovali castejsie, takto na nich dobre zarobia 😀 😀 😀

endzi30
9. júl 2011

@andreaka11 - nazdar maaamo 😉 pocuj ada, chces nieco pre krpcov zo SR? nejake bodycka kratky rukav, dlhy rukav, bez rukavu? daj mi vediet, john ti to zoberie 😉 alebo hocico ine echt slovenske 😀

andreaka11
9. júl 2011

@endzi30 nech vas dve donesie a co najskor!!!!!! 🙂 🙂 🙂 ale ak mozes, tak tie kukuricne chrupky by bodli a plne auto!!! 😀 😀 😀 ak by som zabudla, tak zelam prijemny let a krasnu dovolenku 😵

miriamp
9. júl 2011

@cestovatelkaandrea tak si ada vygugluj - netersel 😉 , a sama uznas. presne tak, nic tu neni lebo je to mala dedina. tusim okolo 800 obyvatelov. akurat kostol, kafe, bicykloobchod. ale hlavne ze tu je skola 🙂 . nahodou je tu aj nieco ako kulturny dom a aj ake-take aktivity. nakup robim v okolitych vacsich dedinach zvycajne raz do tyzdna, pripadne ak nieco treba tak svokrovcom. rada beriem malych so sebou na nakup, ale vzdy iba na striedacku, lebo to je nemozne s obidvomi velky nakup, a este ked treba do viacerych obchodov. ked je treba ist iba nieco mensie necakane kupit/ vybavit tak ich zoberem oboch.
vsade naokolo mame vela lesov, zelene, vela vela zvieratiek (a ich voni ☹ ), kazdu chvilu tu okolo nas frcia traktory a ine polnohosp. stroje,.... perfis sa tu da vsade bicylkovat, bohovsky klud, .......ked k nam pride navsteva z mesta, ani nechcu ist domov 😀 😀

vever1
10. júl 2011

xi xi xi tak si tu srandu robite s belgicanov a holandanov 😝 😝 😝 ja tiez nechapem aky je v tom rozdiel. ved aj na Sk piju deti pol litra mliecka. ale holandania musia byt predsa v neicom ini 😝

@miriamp my sme boli teraz tyzden na dovci vo Svajciarsku lebo sa nam vydavala kamoska. tak sme sa boli svadbit a potom sme si uzili este trosku svajciarskej prirody. no a byvali sme v takom domceku uplne na vrchole kopca a ekd sme chceli ist do vnutra tak sme museli prejst cez stodolu plnu sena a pod tou stodolou mali dole kravin, tak si vies predstavit tu vonu 😝 😝 😝 ale malo to daco do seba, maly bol uneseny kravickami a mackami co tam mali len keby tie kravy tak nesmrdeli 😝 a co mi najviac vadilo, tak bolo tam strasne vela much 😖 ale ten vyhlad ked sme sedeli na balkone stal zato 😀 😀 😀

endzi30
10. júl 2011

@andreaka11 - adus, vyjadri sa presnym poctom 😀 😀 plneee auto 😀 😀 ale nie, naozaj, kolko mam priniest? 10 balikov? alebo viac? Aj Mille kupim, ale uz to moc nepapa, ved to len vzduch kuse 😀 😀

a vy baby ostatne? nechcete nieco priniest? myslim nieco maleee, nie pracku, televizor alebo nejaku potravinu, co sa rychlo pokazi v teple 😉 nieco, co vam chyba tu v NL a ste potom ochotne si pre to prist ku nam do Tilburgu (este mozem prist aj do Eindhovenu, nemam to tak daleko) 🙂 ide moj drahy autom, tak mozem pomoct, kto by chcel 😉

ikke
10. júl 2011

@endzi30 tak pol kila bryndze 😀
to moje dieta je jedine, co neznasa kukuricne chrumky? 😕 😅

endzi30
10. júl 2011

@ikke - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak to si trafila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 moja polovicka jedine jedlo co neznasa su bryndzove halusky, inac zje vsetko slovenske....cize si ho zivo predstavujem ako by mal celu cestu hlavu vystrcenu von z okna a grcal 😀 😀 😀

nooo, tak Albert je echt chlap, naco by jedol to "nic" 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
11. júl 2011

@endzi30 No Andy, keby sme nesli koncom augusta na SR tak ti poviem, ze 2 kg polohrubej muky. Ale nastastie netreba... tak si to tam na SR uzi a oddychni si ak sa bude dat 🙂

cestovatelkaandrea
11. júl 2011

@miriamp nahodou, ja by som taku pohodu a klud niekedy brala 😉 moze to by celkom fajn a ak chces ist medzi ludi, tak to nemas daleko 🙂