Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
14. aug 2011

@miriamp a este je aj zle napisany 🙄
inak vsimla som si to u viacerych tem a pride mi to ako keby niekto nemal co robit... 🤐

endzi30
14. aug 2011

Ahojte babule 😉

😀 😀 @ikke - prave som sa chcela spytat, ze co to je, ta zmena temy...ale ako vidim, tak ty o tom tiez nic nevies 😕 😅 este ze mam temu ulozenu v oblubenych 😠

pozeram, ze sa tu dovolenkuje jedna radost 😵 a fotky mate kraaasne...my sme sa tiez prave vratili zo SR a z toho sme boli tyzden v Chorvatsku....uf, ale to nebola ziadna dovolenka s mrnuuusom....som odchadzala odtial este viac unavenaaaa 😀 😀 😀 Milla bola vsade kde nemala byt, takze sme sa nabehali a spavat som vecer chodila zaroven s nou 😀 😀 😀

pred par dnami sme boli u dr....Milla ma nejaku srajdu, aj vracala, takze mame nejaky virus, chripku a musi to prejst zevraj samo 😅....nechce ani nic jest, pit...ani mlieko....co sa divim 😕 uz aj schudla cca 400-500g, tak uvidime...nastastie ma dost tukovych zasob, tak zatial je to snad v pohode 😒

a brokolickovu polievku by som si aj ja dalaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 len mi ju nema kto uvarit 😀 😀 😀

endzi30
14. aug 2011

@ikke - a ano, este je nazov temy aj zle napisany 😀 😀 😀 tak bud z "Holandska", alebo ked uz to pise Cech/Ceska, tak snad Nizozemsko, ci Nizozemiiiii 😀 😀

ikke
14. aug 2011

@endzi30 no temu ale zalozila slovenka, niekto sa asi bavil dopisovanim sprostosti... 😝

endzi30
14. aug 2011

@ikke - to ako myslis niekoho z adminov, ci niekoho kto sa nabural do kona?

ikke
14. aug 2011

@endzi30 neviem, oboje je mozne... ako byvala adminka tajne dufam, ze v tom admini prsty nemaju, aj ked ta druha moznost je este drsnejsia... 😖

endzi30
14. aug 2011

@ikke - aaaaaa...az teraz pozeram na tvoj profil, uz si nestihala konika ako admin? stupel dava zabrat, ze? 🙂

mmmm, tak to som zvedava, ci sa k tomu niekto vyjadri, ci to vzniklo tym alebo onym sposobom 😕 a to hej, ta druha moznost by bol aky bordel 😨 🙄

ikke
14. aug 2011

@endzi30 jaaaj, moja, ved ja som sa adminovania vzdala uz minuly rok v marci,asi mesiac po tom, co sa albert narodil 😀
no, prave som sa zdobre informovanych zdrojov dozvedela, ze ta druha moznost to nebola... 🤐

endzi30
14. aug 2011

@ikke - to faaakt? tak vidis ako mi udrelo na mozog to mamickovanie 😀 😀 som si nevsimla, ze uz tak dlho si od toho 🙂 ...tak ci tak...pre mna si stale admin hehe

fajn, ze sa vylucila ta 2.moznost 😵 no uvidime, ze co sa to teda deje...ako mne je to jedno, aspon ze mi to ostalo v oblubenych temach aj ked sa zmenil nazov 🙂

vever1
14. aug 2011

@ikke no aj ja som len kukala ako puk, ze ved preds ata nasa tema takto nevolala 😖 takze sa potom do toho niekto nabural, lebo vsak my nemozeme len tak lahko zmenit nazov temy, ci? a ty si bola adminka? jeeeeej to som nevedela 😀
@endzi30 dzrim palce aby sa mala z toho rychlo dostala. a ze preco ti nema kto navarit polievocku? ty nevaris? 😝

rybca
14. aug 2011

a ja ze preco mi to nejde najst a ked som sa prihlasila, tak som isla cez kto ma spomina, takze som si to vobec nevsimla, az teraz ked citam co pisete..🙂 to je fakt haluz, dufam, ze to vratia spat

endzi30
14. aug 2011

@vever1 - no varim podla moznosti 😀 😀 😀 (ale len to, co musim)....uz sme to tu spominali daaavno, ze varenie nepatri medzi moje oblubene cinnosti, radsej by som sa hrala s kablami, zastrckami, elektrikou, srobikami...ale nie sa zvrrrtat v kuchyni 😅 proste som antitalent....nastastie som si nasla polovicku, ktora sa zvrrrta v kuchyni jedna radost 😀 😀 😀 😀 a sme dohodnuti tak, ze on navari a ja po nom vsetko upracem, cize jeho potom to varenie aj bavi 😉

vever1
14. aug 2011

@endzi30 no ja mam zas obdobia ze varim velmi rada a aj neico nove vymyslam a potom obdobie ze to robim lebo musim hlavne ked u nas kazdy den neico nove musi byt a ja uz nemam napady a hlavne sa teraz snazim varit zdravo aby to aj sven mohol jest. ale moja polovicka tiez vari ale iba cez vikend a to len v sobotu lebo v nedelu ma volny den xi xi xi ale pred tym kym sme nemali maleho tak som dost casto chodila z prace az o 7 a to uz bolo kazdy den navarene, lenze moja polovicka vari tak po holandsky, zemiaky, maso a zelenina 😝 😝 😝 a ked nejaku omcku chce, tak si kupi sackovu v obchode 😝 😝 😝 ale som rada ze aspon navari ked musi 😀

vever1
14. aug 2011

a uz je to zas zmene kto to robi?

ikke
14. aug 2011

@vever1 tu poslednu zmenu urobila janocka, lebo predtym to bolo vazne hrozne... 😝 🙄

palinkova87
15. aug 2011

ahojte babulku.. joj včera bola otrasné počiasie.. pršalo celý den vrrr.. sa mi včera nič nechcelo.. bože kým si na to vlastne zvyknem.. a to by bolo v pohode,len to moje tehu ešte do toho v plýva tak preto mi to tak dlho trvá 😠 😠 😠 😠 a inakšie babule.. ktoré ste rodili tu v Holandsku čo sa bere asi tak do nemocnice do porodnice? lebo mi už treba nakupovat však ja som ešte nič nekupovala hihi ... ale to preto,že mám chlapčeka a vecičiek mám dost po Tobkovi🙂 jedine mu kupim zopár veci na zimu.. lebo Tobík bol marcový.. a ked sme prišli domov tak bol vlastne máj,lebo sme boli predčasne narodený.Idem kupovat kočík, vaničku to som jedine netrepala z SK sem, jasné, že kozmetiku idem pre babulo kupovat aj to som sa chcela vás opýtat s akou značkou pre babatka ste spokojné? a plienky ktoré mám kupovat? 😝 Inakšie mužík už chodí na kurz Holandčiny.. tak sme na prvej lekcii hihi 😀 😀 😀 😀 😀 len mi stále nejde do hlavy tie ich de, het, een..ale hádam to nejak zmáknem, lebo chcem pracovat čo najskor a nemecky a ani anglicky neviem..

cestovatelkaandrea
15. aug 2011

@rybca vidis, ja hlub vzdy posielam do bazin. mozem skusit aj tak ako si ty pisala 😎 dik

cestovatelkaandrea
15. aug 2011

@endzi30 Adi tak hadam buduci rok to bude s dovolenkou lepsie. Damian bol tiez do dvoch rokov ako cert a teraz aj poslucha ked niekde sme. Necha si vysvetlit a potom pocuva. Hlavne pri nom nesmu byt jeho priatelia,lebo inak sa predvadza 😀
A hnacka uz presla?

cestovatelkaandrea
15. aug 2011

@palinkova87 Zuzi len take zakladne veci. ako pizamo, spodne pradlo, nejaku kozmetiku pre seba. a pre babatko oblecenie po porode. Nam Damiana ani v nemocnici neumyvali, len ho poutierali a obliekli do babatkovskych veci. Ani kozmetiku ani plienky pre neho nepotrebujes. To vsetko tam maju. Vsak po porode sa v nemocnici ostava 6 hodin ak rodis cez den. Ak sa narodi babo vecer, tak tam prespite a na druhy den idete domov. A ak budes mat planovany cisarsky rez, tak sa mi zda ze si tam 3-5 dni. Neviem to ale presne. Pisem o situaciach, ked nie su problemy s babom alebo s maminou.
co sa tyka plienok nam vyhovovali iba pamers a z kozmetiky to bolo Zwitsal.
A vela stastia a trpezlivosti pri uceni holandstiny 😉

palinkova87
15. aug 2011

@cestovatelkaandrea joj moja ďakujem,že sa možem takto informovat. bo fakt tieto značky tu nepoznám okolo kozmetiky, a nerada by som kupila nejakú hlupost aby sa mi babuliatko nevyhádzalo.. takže veci pre seba ako pyžamo a spodné pradlo.. okik.. dakujem velice pekneeeeeeeeeeeeee.. no hádam to pochnapam.. tebe to ako išlo?

andreaka11
15. aug 2011

baby, uz aj ja som spat 😀 no ked som zbadala to pocasie tuna, tak chcem ist spat (citaj spet)!!! nic sa mi nechce. dovolenkovali sme 3 tyzdne a poviem vam, ze potrebujem dovolenku. taku bez deti..... som asi hrozna mati. ale vyskusajte si cestovat tri dni s lisou!!! a pochopite.....
@palinkova87 inak mne dr povedala ked som bola tehu, ze mozem denne 6 paracetamolov 500!! ja som mavala hrozne migreny.
no aj ja som rada, ze mam tuto temu v oblubenych. ved som pozeralaaa, ze co to 😕 😕 ci som spravne. a ako sa volala ta tema, ked bola zle napisana? mas problemy so spankom? zda sa mi to take zvlastne, lebo ja som cakala dvojicky a dokazala som spat aj na chrbte. iba tych prvych par sekund, pokym som si zvykla na tu tarchu. a najhorsie bolo pretacanie, to som robila asi na 5 krat 😀 😀 ale so spanim som nemala ziadny problem. asi za to, ze som spachtos 😀 😀 😀
@endzi30 neboj, ono to vazne same prejde. ved aj ti moji mali srajdu a thomas schudol kilo a lisa asi polkila. daj jej ORS, zevraj to pomaha. ale chuti hrozne fuj.... a kedy mozeme prist? nechcem, aby to ti moji dostali, lebo je jednoduchsie prebalovat jedneho, ako dvoch. ved ked sme to my mali, tak normalne s podnohavic pretekalo hovno a ked don stupili, tak to bolo vsade po dome...... (prepacte baby za tu nechutnost, ale tak to bolo)

ikke
15. aug 2011

@palinkova87 plienky pampers v akcii, pripadne z drogerie kruidvat ich vlastne znacku, kruidvat vyhral nedavno test plienok, ale tie plienky su take trochu tuhsie nez pampers. ale funkcne su na vybornu, takze zalezi od stavu penazenky.
kozmetiku sme my na zaciatku kupovali zn. Neurtal,teraz si chodim do nemecka kupovat babylove z DM. mne napr. zwitsal strasne smrdel 😅
de, het a een mozes pre zaciatok uplne ignorovat, da sa tu bez toho celkom spokojne prezit a dobre sa dorozumiet, casom sa naucis povedat take nieco medzi het a de 😀 ja mam doteraz s clenmi problemy a myslim, ze sa to nikdy dokonale nenaucim a predsa mam statnice z holandciny 😉

vever1
15. aug 2011

@palinkova87 my sme tiez pouzivali len pampersky (myslim ze pre take male babatko su najlepsie) a teraz som zacala kupovat aj z kruidvat ich znacku. su sice take viac papierove ale ako pisala Ikk vyhrali nedoavno test a su teiz super. ale na noc davam stale pampers 😉 no a ja som velmi dlho pouzivala natusan a v poslednej dobe som zacala zwitsal. tiez mi na zaciatku dost smrdel ale zvykla som si 😉
a s tymi clenmi? ja som sa na zaciatku pytala ze aku to ma logik a mi holandania povedali ze oni tiez nevedia ze kedy het, de ale ze to sa postupne naucis ked rozpravas takze si tym hlavu nelam. ja tiez doteraz vela krat cleny vynechavam a tiez mam statnicu 😀 😀

endzi30
15. aug 2011

@cestovatelkaandrea - Adi, no tak to ja neviem, ci Milla po dosiahnuti 2 rokoch bude viac pocuvat hihi 😀 😀 ved uvidime...je to ale cert 😠 😀 neviem po kom...mmmm 😀 😀 😀 a pozerala som aj tvoj album, teda perfektne foto...zaaaavidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.....v dobrom samozrejme 🙂 🙂 😉

dnes hlaaasim kaku uplne normalnu...mali sme pekny "trojuholniiicek"...ziadna clapkanica 😀 ale to este moze priiist....schudli sme 0,5kg...ale uz to vyzera, ze sa vraciame do normalu 🙂

@andreaka11 - takze Pandyyyyyyyyy, myslim, ze Milla je OK a ste viiiitaniiiii vrele prevele 😀 😀 😀 a veru, to by bolo naprd, keby ti to zasa obaja schytali...ja som mala dost s jednou prdelkou 😀 😀
...a presne ako pises, tiez som bola mimo NL 3 tyzdne a unavena som viac ako predtym 😕 🙄 ale myslim, ze je to normalne....ci nieee??? 😀 😀 😀 ci to len my dve sme take unaveneee? a furt by sme len spali? 😀 😀
a ani mi nevrav o cestovani v aute 😠 😠 a to sme sli prosim pekne tam aj spat v noci....ufff...nem dobreee 😀 😀

vever1
15. aug 2011

@endzi30 @andreaka11 no tak ja ja sa k vam pripajam, elbo som sa s dovolenky vratila este unavenejsia ako som tam sla 😒 a ta cesta auto, my sme isli 1200km 16 hodin a v nemecku sme isli z jednej zapchy do druhej a este sa nam aj klima pokazila tak sme sa parili v aute, no mali sme toho teda dost, sme boli radi ked sme uz doma boli. 😖

endzi30
15. aug 2011

@vever1 - 😅 😅 😀 tak to som rada, ze si sa pridala k nam 😀 😀 😀 uf, tak tu cestu nezavidim a este aj bez klimy 😕 mne sa Milla poti v autosedacke aj ked je pustena klima 😠 😠 uz sa tesim kedy z nej vyrastie, lebo ma vzdy hlavu/vlasy mokre 😠 😠 a potom je samozrejme nervozna 😒

andreaka11
15. aug 2011

@vever1 tak mi sme cestou do chorvatska isli 1800 km tri dni! tahali sme karavan za sebou a dufali sme, ze nasa destinacia nebude mat 12 stupnov a silny dazd..... a lisa.,.... 😠 taka bola urevana a tolko kricala, ze som ziadala jana, nech ju da do karavana, aby v aute bolo ticho. naspat sme isli "len" 1500 km. tiez sme to dali na 3 dni v aute. ale lisa uz tolko nerevala.
inak baby, holandstina asi nie je taka tazka. ja na deti odmalicka cely den po slovensky, jan je s nimi len vecer a cez vikend.... a deti rozpravaju po holandsky.. 😕 chapete to? jedine, co vedia po slovensky, tak je "pit"

endzi30
15. aug 2011

@andreaka11 - 😀 😀 😀 😀 😀 u nas zasa naopak...nic po holandsky...len ked Milla doje, tak povie OP a este na nohu povie FUT 😀 zbytok je slovencina, ze aj moj John uz zacina slovensky rozpravat...
a stuplici uz kecajuuuu? sak ani nevieeeem...a co take brkocu? 🙂 😀

kedy dojdeteeeee? 😀

endzi30
15. aug 2011

a najlepsie je, ked Milla zacne na Johna kricat namiesto "tatoooo", ze "Johnoooooooooooo" 😀 😀 😀

a na mna niekedy vola "Hanyyyyyyyyy" = (honey) 😀 😀 😀 😀 som si skoro cvrkla, ked to povedala prvy kraaat 😀 😀

vever1
16. aug 2011

no nas zatial rozprava len jeho vlastnou recou, takze este nevieme ktory jazyk si viac oblubi 😀 ale napriklad kedze ja sa malemu venujem viac ako moj muzo, tak rozumie viac mne ked sa ho spytam aby si ukazal na niektore casti tela ale inak rozumie nam obom 😀
a ze 3 dni andrejka, pffff vobec nezavidim, nas je nastastie kludas v aute aj ked niekedy je tiez dost nervozny a potom rici a mna usi boli tak si viem predstavit ako ste vy museli cestovat 😖 a endzi nasmu sa tiez strasne hlava poti v autosedacke 😖
a inac nas este aj mna papa vola 🙄 😝 😝