Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
16. aug 2011

@endzi30 Adi poznam, unavena z dovolenky viac ako pred nou ale aspon spokojna, ze som videla rodinu. Najhorsie bolo cestovanie na Korziku ked mal Damian len rok. To bola velka vyzva. Teraz je to omnoho lepsie v aute. Damian moze pozerat rozpravky na DVD prehravaci, takze je ticho celu cestu. Len jest a pit pyta medzitym. 😀 no a tych certov mame obe. ale u nas je to len ked su s nim jeho naj- kamarti. vtedy sa nevie vpratat do koze. ale napr. ked je s detmi, ktore moc nepozna, tak je dobrucky. a ked je iba s nami sam, tak je to maly poklad. vtedy je najlepsie.

cestovatelkaandrea
16. aug 2011

inak co sa tyka jazyka, tak drobec rozumie obidva no problemo. ale uci deti veselo slovensky v skolke 😀 😀 😀 tak sa smejeme. jeho naj kamaratka ma vola babika. no nie je to zlate 😀 😀 😀 este keby som sa na nu aj podobala.

andreaka11
16. aug 2011

moc este nerozpravaju. thomas ma stale tu svoju rec, ale vie povedat klaar. a lisa vie povedat kom er. a vedia este dag a neviem este ake slovicka. vever, to thomas vola jana mama a aj ja som mama samozrejme 😀
ale mne rozumeju viac nez janovi. lisa vie kde ma brucho, nohy, ruky......... a ako robia zvieratka, thomas este nema taky zaujem sa vzdelavat a zije si v tom svojom svete.
endzi bendzi, prideme asi vo stvrtok. tak uprac, aby som ja zase nemusela 😀 😀 😀 😀 (zartujem)

cestovatelkaandrea
16. aug 2011

@andreaka11 neboj Adi, ved ked sa rozhovoria obidvaja, tak si budes zelat aby vypli zvuk. si viem predstavit, takych dvoch drobcov, ktorym sa jazyk nezastavi 😀 😀 😀
dalsia nova fraza od drobca okrem "do riti", ktore uz premenoval na "do ritky", je "do kelu".vcera si hadzal loptu a nesla tam, kam chcel, tak zakrical "do kelu". odkial to ma, to neviem, ja take nepouzivam, to skor to do riti mi ujde.

miriamp
16. aug 2011

@cestovatelkaandrea ada dobre ze si mi pripomenula dvd, lebo naposledy sme zistili, ze je pokazeny kablik, ked som maturovala nad tym preco to nehra. inak ja ho pustam iba v chvilach najhorsich 😀 😀 , ked uz ani sladkosti nepomahaju,a ak okolnosti dovolia stojime iba nutne, lebo nas sofer papa to chce mat co najskor za sebou. ja mam na starosti vsetkych troch obsluhovat, a dohliadat na klud, aby bol sofer sustredeny 😉 ked uz mam niekedy depku zacnem sa vyhrazat ze pojdem ja soferovat a on deticky zabavat.

@endzi30 necudo, ze ti mala iba po slov. rozprava, ved pocuje slovencinu pomaly castejsie ako hol. (vidis, zaviediet ti stale neprestavam 🙂 ) bud. mesiac vas mozme zobrat. 😉 za podmienky ze detom zalepime klapacky 😀 😀 😀 😀

no tak nasemu malemu sa stale nejako nechce rozpravat (zrozumitelne), mozno ho aj sestricka tromfne, lebo ona ovela viac krakora ako on v jej veku. veeelmi pomalicky mu pribudaju slova.
a je alergicky ked poviem lopta a hotovo, okamzite zareaguje neeee, bal, neeee klaar. 😎

cestovatelkaandrea
17. aug 2011

@miriamp Mirka ja zase davam sladkosti len v najnutnejsom pripade. Radsej ho necham nech si pozera rozpravky. Ale tak nas cvirik si da radsej jablcko ako cukriky. Kedysi mal velmi rad lizatka a uz viac ako dva mesiace nemal. Dokonca ho ani nepyta, tak som rada. Len gumovych medvedikov musime mat na cestu pri sebe. Vzdy po nejakych dvoch-troch hodinach zastavime na pol hodinu aby sa drobec vybehal. S manzelom vypijeme kavu a hura dalej. Vzdy ideme na SR dva dni. Prvy den sa zastavime v Nemecku u svagrovcov a rano vzdy ideme dalej. Niekedy ostavame dva dni v Nemecku ale to skor az na ceste nazad.
A uz sa tesim, ked budeme na SR, lebo konecne si dam zmenit moju hrivu. Tak sa tesim 😀

miriamp
17. aug 2011

@cestovatelkaandrea jasne, sladkosti s mierou, aj ked prave vtedy o nieco viac. naposledy som omylom pribalila cdcko s detskymi pesnickami, div sa svetu normalne zabralo. a to ho este predtym nikdy nepocuvali. tak padlo fantasticky vhod, ked neslo dvd. 😀 to mate fajn, ze mate po ceste taku zastavku, zaroven si oddychnete a navstivite rodinu. 🙂

cestovatelkaandrea
17. aug 2011

@miriamp ja si to Mirka ani bez tej zastavky uz neviem predstavit. to by bolo strasne moc. len soferovat cisty cas okolo 13-14 hodin. vsak by mi zdrevenel zadok a manzelovi tiez 😀 😀 😀
super si sa vynasla s tym cdckom. ja to tiez robim tak, ze na cestu ide nove dvd aby ho pozeral cele s otvorenymi ustami 🙂

andreaka11
17. aug 2011

@cestovatelkaandrea ja si uz zelam, aby vedeli rozpravat.. vzdy je to lepsie ako poskakovanie a mrncanie.. 😉 a ked uz budu rozpravat, tak dufam, ze to uz budu chodit do skolky, takze ich nebudem pocuvat 24/7 😉 ale oni mi to urcite vynahradia. 😀
no a "do kelu" nie je take zle ako "do riti" a keby je aj do niecoho ineho, tak tu mu nebude vela ludi rozumiet 😀 😀

andreaka11
17. aug 2011

no my sme na cestu vyzbrojeny. dvd, cd, hracky, knizky, dokonca aj ako take vymalovavanky, ovocie a ine jedlo len aby boli ticho 😀 a poviem vam, ze to vsetko zabera len na chvilu. 😖

cestovatelkaandrea
17. aug 2011

@andreaka11 nam zabera dvd na celu cestu, cize 6-7 hodin v aute. ale v tomto je asi drobec iny ako ostatne deti.
no to do kelu je lepsie ale si viem predstavit ako budu nasi doma pozerat ked prideme a drobec pri kazdej nevydarenej prilezitosti povie do riti alebo do kelu. neboj uz aj v skolke ucitelky vedia co je to do riti 😉 uz som pisala, ze uci deti po slovensky v skolke a tak sa ma ucitelky vzdy pytaju vyznam slov, ktore pouziva.
ale tak zas, doma pocuvame aj finsky slovnik, lebo v skolke je chlapec, ktory ma mamu finku.

rybca
18. aug 2011

Tak Mati ma asi prvu Lasku...🙂 Sasu zo Zaandkasteel...🙂 vcera tatinkovi porozpraval, ako Sasa chodi cikat na zachod a dnes mi pri obede povedal "Sasa lekker", este aj tou svojou rucickou smatral popri uchu....🙂

cestovatelkaandrea
18. aug 2011

@rybca ja odpadnem Kati 😀 😀 😀 co z deti niekedy nevylezie. Tak Sasa hovoris. Aspon vies darcek na vianoce 😀 😀 😀

rybca
18. aug 2011

@cestovatelkaandrea no uz som kukala nieco, ale zatial nic moc, ani babiky, mozno nejake dvd...🙂 a uvidime, ci ho to bude do vianoc este drzat...🙂

cestovatelkaandrea
18. aug 2011

@rybca Damianova kamaratka ma taku latkovu babiku. Videla som nazivo a bola fakt pekna. Mozem sa opytat jej rodicov, kde ju kupili.

rybca
18. aug 2011

@cestovatelkaandrea no tak to by som bola velmi rada.....🙂

zajaciq
21. aug 2011

ahojte, v stredu sa stahujeme do Rijswijku, je tu nejaka mamicka z okolia Haagu? 😵 😎

cestovatelkaandrea
22. aug 2011

@rybca Kati zabudla som sa v sobotu opytat. Urobim to zajtra. Sme boli na letnej party v skolke a uplne mi to vypadlo z hlavu.

rybca
22. aug 2011

@cestovatelkaandrea to je pochopitelne, v pohode...🙂 Matiho to este chvilu podrzi....🙂

palinkova87
23. aug 2011

ahojte babulky.. 🙂 chcem sa opýtat.. ked dostávam rodičovský príspevok na SK za maleho ešte za nepriaznivy zdravotný stav, mám tam nárok na nejaký príspevok? viete mi poradit? zdravotné poistenie platí teda za mna štát.. 😖

cestovatelkaandrea
23. aug 2011

@rybca http://www.primawebshop.nl/yfront/product/telea...
alebo chod na www.schooltv.nl a tam na webwinkel a daj si hladat sassu. najdes viac ako len babiku, na ktoru som ti dala link.
Vraj sa Sassa da kupit len cez net, tak skus 😉

rybca
23. aug 2011

@cestovatelkaandrea diky moc, kuknem...🙂
@palinkova87 to ti neviem poradit.

ikke
23. aug 2011

@palinkova87 neviem to na isto, ale myslim, ze skor nie. ak, tak si mozno skor budete moct nieco odpocitat z dani, ak budete mat vydokladovatelne zvysene naklady na starostlivost o dieta.

ikke
23. aug 2011

baby, aj vam dosiel mail z min.zahranicnych veci ohladne vytvorenia nejakej siete slovakov v NL?

vever1
23. aug 2011

@ikke nie mne nic nedoslo. Ale mozno preto ze mam holandske obcianstvo 😉 a to ako vedeli tvoj mail? cez ambasadu?

ikke
23. aug 2011

@vever1 asi cez ambasadu, asi som niekde vyplnovala mail, uz si nepamatam...
fiha, tak ty si uz naturalizovana? 😀 nemas vobec SK obcianstvo? 😕

miriamp
23. aug 2011

@ikke mne nie, a ved odkial by aj mali moj email. a co take chcu ? vytvorit dalsiu skupinu na fb a mat nas pod kontrolou ? 😀 😀 😀

endzi30
23. aug 2011

@ikke - ani mne nic 😅 😀

@miriamp - peknu fotocku mas s drobcami 😵 😵 a hej hej...chcu nas mat asi pod kontrolou, kde kto vsade je 😀 😀

miriamp
23. aug 2011

mne raz davnejsie dosiel mail ci mam zaujem o anketu o slovakoch zijucich tu. tiez ma napadlo ze mali moj email cez sl. ambasadu. ten som tam vtedy vyplnovala aby mi zaslali odpoved ked som malym vybavovala papiere.

ikke
23. aug 2011

@miriamp fb skupiny ma netrapia, ja som fb-imunna 😀 keby chceli mat ludi pod kontrolou, tak by im ten FB stacil 😉

vraj chcu zmonitorovat, kde vsade v NL ziju slovaci pre pripad nejakych zivot ohrozujucich situacii a tak 😕 😅 asi akoze ked dojde desattisicrocne cunami, aby vedeli, kolkych nas splachlo do velkej mlaky 😀