Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

alcula
2. sep 2011

isli sme z BA. A prave pri Koline bola asi 11 km zapcha. Isli sme krokom. My by sme to aj vydrzali, ale deti nevedeli obsediet.
Skusime popozerat vlak, z lietadla mam trosku strach. Neviem ako by to deti zvladli, aj ked uz nie su take male (3 a 1 rok). Len byvame zrovna v takej oblasti, skadial nic priamo nejde. Musime sa dostavit do vacsieho mesta alebo do Nemecka.

ikke
2. sep 2011

@alcula pozri si vlakove spojenie aachen-wien, to sa da kupit aj za 39 euro jednosmerne (cez bahn.de alebo oebb.at) a trva to okolo 10h 😉

i.n.g.a
3. sep 2011

@alcula
My ked chodime autom(tiez do BA),tak sa snazime ist v nedelu.Vtedy nemozu v DE jazdit nakladne auta.Cize to dost pomoze.A chodime velmi skoro rano.Mame to vyskusane(pravda je,ze mame iba jedno dieta),ked ideme okolo 1.00-2.00 rano,mala je len chvilku hore a potom spi.A pri Koline je to vzdy ziva katastrofa 😒 .

minea
3. sep 2011

@alcula Létání bych se nebála, letěla jsem v červnu sama s oběma dětmi Eindhoven-Praha a nemělo to chybu. S cestou autem se to vůbec nedá srovnat, to bylo šílené 😝 .

miriamp
4. sep 2011

@alcula tak ja si cestu vlakom veru neviem predstavit s malymi detmi. to by sme boli asi viac unaveni ako z cesty autom. my chodime vzdy autom najradsej v nedelu velmi skoro rano koli nakladakom cez rakusko (do TT) . pri navrate sa nikdy nevyhneme zapche pri koline. ale klop klop vzdy je to v norme
@minea vazne si isla sama lietadlom s detmi , woouw 😕 ja mozno bud. rok pojdem sama s obidvomi, to uz mala bude mat svoje sedadlo. len mam obavy ako velmi deturence budu poslusne a vytrvale. 😉 hlavne mala, lebo ta je take zive striebro. 😠

palinkova87
5. sep 2011

čawte babule, neviete kolko by tu stál preklad sobášneho listu? Lebo nam bolo vysvetlené, že bez toho neni možné zapísat tatina do rodneho listu.

ikke
5. sep 2011

@palinkova87 asi 70 euro u p. Macala v den haagu, kontakt pripadne dam do IP.
alebo si ho dajte prelozit na slovensku do anglictiny alebo nemciny alebo ineho svetoveho jazyka, musi to byt ale preklad s peciatkou, teda od certifikovaneho prekladatela 😉
btw to iste potom musite urobit aj s rodnym listom, ku ktoremu si nezabudnite pytat apostillu...

palinkova87
5. sep 2011

@ikke takže aj rodné listy treba dat preložit áno? takže sobášny aj rodné listy.. okik... no tak prosím ta pošli mi do ip jeho kontakt.. ďakujem velmi pekne

ikke
5. sep 2011

@palinkova87 rodny list dietata, ked sa vam narodi, treba dat prelozit, aby sa v tom slovenske urady vyznali (teda ak budes rodit v NL) 😉

rybca
6. sep 2011

@palinkova87 my sme si davali prekladat 3 rodne listy s apostilosom v Den Haagu za 90 euri, tak ak este mas zaujem, tak napis do IP, poslem ti kontakt na pani

palinkova87
7. sep 2011

baby muž našiel na expate nejakú.. za 60€ ide jej dneska volat.. tak uvidíme... ak nie tak som mu povedala, nech skúsi odtialto kontakty.. 😉 ale zatiaľ vám velmi pekne ďakujem ste veľmi ochotné poradiť.

palinkova87
7. sep 2011

@rybca to ako všetky tri rodné listy za 90€?????? ak áno tak daj do ip kontakt.. no s apostilom to všetko máme 😉

tosa
7. sep 2011

ahojte baby, je tu niekto v amsterdame? stahujeme sa tam koncom mesiaca. teraz sme v rime 4roky a predtym v amsterdame 10r, takze mesto a ludi poznam ale bolo by fajn stretnut aj daku slovensku maminku, aby aj deti pokecali. mam jednu 2rocnu a 2mesacnu.

miriamp
7. sep 2011

@tosa ja som sice z noord-brab., ale trochu som zvedava ako sa zije v rime. 😉 velky ruch, zhon, z kazdej strany ktosi trubi, uz skoro rano niekto pod tvojimi oknami vykrikuje........? je to tak ako to poznat z filmov ? 😀

andreaka11
7. sep 2011

inak baby, poculi ste o tom nestasti v rusku??? co padlo to lietadlo s hokejistami a p. demitra bol v nom...
nie som nejak na hokej, ale dost ma to dostalo... ☹

rybca
8. sep 2011

Ahojte dievcata, tak si mozete kuknut moje vytvori na www.kcreative.nl/nl . Zatial je to v okliestenej podobe, lebo nemam velmi cas na upravu stranky, ale tak fotky zatial hadam stacia...🙂 a tie co ste v Utrechte a okoli, alebo mate v sobotu cestu okolo, rada vas uvidim. Stanok budem mat oproti Wapen van Vreeswijk na Handelskade...🙂

@andreaka11 tak ja som videla asi kazdy reprezentacny zapas a uz som si aj poplakala. Je to tragedia pre cely narod. Aj ked kazdy den umiera niekto blizky niekomu, ale ked sa to stane oblubenemu znamemu cloveku, zasiahne to kazdeho.

vever1
9. sep 2011

@rybca no si ty ale sikovnica. a to z coho robis? skla? drzim na sobotu palce.
@andreaka11 je to velmi smutne co sa stalo a hlavne kd si pomyslis ze kolko malych deti prislo o svojich otcov ☹ ☹ ☹

palinkova87
9. sep 2011

@rybca v utrechu je niečo?? bo práve rozmyšlam čo ideme robit cez víkend 🙂

ikke
9. sep 2011

baby, citili ste vcera to zemetrasenie? u nas sa to teda celkom "fajn" kyvalo 😅

andreaka11
9. sep 2011

@ikke a to kedy a kde? u nas nic nebolo, asi 😀

ikke
9. sep 2011

@andreaka11 vcera o 21:04, epicentrum pri nemeckom xantene, co je pri nijmegene na druhej strane hranic.vravia, ze to bolo 4,5 richterovej stupnice
http://www.nu.nl/binnenland/2610837/aardbeving-...
http://www.nu.nl/binnenland/2610894/deze-beving...

rybca
9. sep 2011

@vever1 ano, zo skla...🙂

@palinkova87 je tam jarmork, skus si vyhladat Openlucht Galerie Vreeswijk

@ikke vcera som nic necitila, ale asi tak pred tyzdnom sa mi zdalo, ze je, ale asi nebolo...🙂

ikke
9. sep 2011

@rybca myslim, ze vy ste daleko od toho, toto bolo citit v gelderlande, limburgu a noord brabante 😉

palinkova87
9. sep 2011

@ikke he mi sme už boli v posteli a spali 🙂)))))))))))))

palinkova87
9. sep 2011

@rybca mnooooo poviem mužovi.. 🙂 hádam bude súhlasit.. 🙂 tam neni žiadne stupné či je?

vever1
9. sep 2011

@ikke my sme tu tiez nic necitili. len som rano v radiu pocula 😝

rybca
9. sep 2011

@palinkova87 netusim, idem tam prvy krat

miriamp
9. sep 2011

@rybca zavitas v buducnosti aj do inych miest na podobne jarmoky ? ozaj, budes aj nazivo predvadzat svoju pracu pre navstevnikov ?

rybca
9. sep 2011

@miriamp uz som si poslal prihlasku aj so Apeldoornu na 30. oktobra, ale predvadzat zatial nebudem, AT 1 toto bude moj prvy jarmok, takze sa budem len rozhliadat a AT 2 k mojej praci potrebujem aj elektriku a priestor na pracu...🙂

rybca
9. sep 2011

spravim vam chute?...🙂