Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

erique12
10. okt 2011

@ikke
no a neznerzoznuje ta tomtomko? aj ti keca ci len ukazuje? 🙂
mne moj muz povedal, ze hlas este viacej rozptyluje, lebo ja okrem ineho este musim davat desny pozor na cestu, sak som taky zaciatocnik..hahaha.... teraz som "dokoncila vodicak" - 10 jazd.
vodicak mam uz 14 rokov, ale to neratam, lebo som nejazdila nic a v zivote nie na dialnici 😀

ikke
10. okt 2011

@erique12 nie, neznervoznuje, praveze ten hlas ti povie a ak nechapes co ti hovori, aj ti to nazorne ukaze 😀 ved aj manzel ked tu ukazoval cestu, ti musel hovorit kde mas odbocit, nie? 😕

rybca
10. okt 2011

@ikke http://www.artistiekehanden.nl/ tu je to vsetko...🙂

@erique12 neboj, zvyknes si...🙂 a na trenovanie prechadzania z pruhu do pruhu je najlepsia cesta od nas do Schiedamu, tam na 6prudovke musis prejst z najlavejsieho do najpravejsieho....🙂))

erique12
10. okt 2011

@ikke
@rybca
no uplne mi postaci sa A13 na A15.. a zatial sa radsej budem drzat najpravejsieho prudu ak sa da 🙂
ozaj, ako sa vam soferuje na dialnici v tme rano?

rybca
10. okt 2011

@erique12 tak potom uz len mala rada, v najpravejsom pruhu si davaj pozor na pripajajuce pruhy z prava...🙂

erique12
10. okt 2011

@rybca
tak tak, mat oci na 360 oC, kukat tych co sa pripajaju, dodrzovat odstup atd.
v strednom pruhu byt rychlejsi ako ten v pravo, ale pomalsi ako ten vlavo... 😀 😀

rybca
10. okt 2011

zaculi sme nejaky sramot na poschodi, tak reku ideme skontrolovat, co sa tam deje a to Matyas zobral tatovi z pracovne srobovak (tato dostal hubovu, ze si ju nezamkol) a vysroboval si 3 sroby z postele. Uzas....🙂 A este tie sroby dal tatovi na stol do pracovne a vedla polozil ten srobovak, akoze KLA (klaar)....🙂

@erique12 hej a este utekat od kamionistov, bo podaktori nas "mravcov" nevidia..🙂

ikke
10. okt 2011

@erique12 rano v tme na dialnici som este nesoferovala 😅

@rybca sikovny chlapec. ten nas zatial iba otvara sroubovacie pohare (oblubene su nadobky od vitaminov), strka kluce do klucovych dierok (nastastie zatial nema silu otocit) ale samozrejme uz sa dozaduje aj stoubovakov a kladiv... 😕

rybca
10. okt 2011

@ikke tak to vyzera na podobneho sikovnika ako je ten nas, tak sa mas na co tesit...🙂))) najde aj ten najmensi srobik a ked sme boli v autobazare, zbadal v kancelarii obrovsku skrinu s klucmi, oci mu zaziarili a uz nas nepotreboval..🙂 sme mohli aj odist a ani by si nevsimol, keby mu dovolili sa hrat s nimi...🙂

cestovatelkaandrea
11. okt 2011

@rybca musim povedat mojej kolegini nech ta tam pride okukat. neviem ci sa tam ja dostanem, ak by sme mali cestu okolo tak by som sa zastavila 😉

cestovatelkaandrea
11. okt 2011

@erique12 ahoj, no dufam, ze zajtra nebude prsat ked budem jazdit. take divne, tma, dazd a silny vietor do toho. vsak uvidime. jazdim kazdu stredu ale rada by som jazdila dva krat do tyzdna. instruktor mi ale povedal, ze jazdit mozem len raz, lebo ma strasne vela studentov. iba ak sa mu uvolni miesto, ze niektory urobi skusky, tak potom mozem jazdit namiesto toho studenta.
ja na tvojom mieste by som vyrazala asi o deviatej.

rybca
11. okt 2011

@cestovatelkaandrea nestaci len pokukat, treba aj kupovaaaaaaaaaaat......🙂))))) za kukanie si dalsi material nekupim....🙂)))))))

erique12
11. okt 2011

@cestovatelkaandrea
Ahoj, no v pohode s tym dazdom, len nezabudni na stierace sa opytat, ja som niekedy zabudla :D a okrem toho budes v suchu, nemusis sa bat dazda.
tak ked je to taka dobra autoskola, ako tvrdia, tak isto sa najde rychlo taky, co prejde, neboj ;)
inak zhodou okolnosti som aj ja chodila do takej, co bola najlepsia, mi povedal instruktor, ze uspesnost az 70% 🙂 wow, ale to mame stastie na tych najlepsich :D

problem o deviatej je, ze by som prisla v najlepsom pripade o 9:30 do roboty a vsetky parkovacie miesta budu obsadene a 😖 ak aj bude jedno volne, tak ma porazi, kym to zaparkujem!!! 😕
parkovanie je moja nocna mora

cestovatelkaandrea
11. okt 2011

@rybca ja z teba odpadnem 😀 😀 😀
@erique12 ja som si povedala, ze ak budem robit jednu jazdu tyzdenne, tak budem jazdit celu zimu. vraj tuto zimu ma byt tuha a zasnezena zima. aspon kolegovia hovoria, co sleduju dlhodobu predpoved. takze robit skusky na lade by sa mi nechcelo 😝 ja som povoden dufala, ze to stihnem do mojich narodenin.

cestovatelkaandrea
11. okt 2011

@erique12 no s tym parkovanim to chapem 😎 som zvedava ako to pojde mne.

erique12
11. okt 2011

@cestovatelkaandrea
na lade a v letnych pnaumatikach 😕 lebo zimne tu nikto nepozna.... 😠
rozmyslam, ze zajtra behnem na parkovisko pri TU a budem tam cvicit dokedy nezaparkujem normalne... 😝

cestovatelkaandrea
12. okt 2011

@erique12 tak to potom pojdem asi fakt len 20-tkou ak bude lad. rychlejsie si ani netrufnem. ako tak pozeram von tak dnes bude prva jazda v dazdi 😀

cestovatelkaandrea
12. okt 2011

@palinkova87 no Zuzi ako? uz vies termin?

palinkova87
12. okt 2011

babule takže termín nehali tak🙂

juj holky tak sa hlasim. som prišla teraz z nemocnice.. ach ma Nico vystrašil.. som začala krvácat od spodu,ale potom naštastie,ale už som bola v nemocke sa to zmenilo nie na krv,ale na tú zátku.. takže sme už domáááá na kontrolu až v piatok a mám mat kludový režim.. hah.. to sa tak dáááá ked už jedno dieta je na svete _))

cestovatelkaandrea
12. okt 2011

@palinkova87 wow, tak to sa moze babo narodit kazdu chvilu, ked ti zatka uz odisla. no ten kludovy rezim bude fakt tazky, ked mas doma Tobiho. Ale vsak on je v skole pocas dna nie? Tak si mozes aspon na chvilu oddychnut. Ako sa inak citis? Falosne kontrakcie nemas?

jarunice
12. okt 2011

jsem docela zvědavá, kdy se narodí, já tipuju zítra 🙂

vever1
13. okt 2011

@palinkova87 tak drzim palce aby to bolo cim skor za tebou 😉

palinkova87
13. okt 2011

@cestovatelkaandrea no malý Tobinko je doma, bo je chorkavý.. 🙂 Ale poslúcha ležíme v postielke a pozerame rozpravky, akurad čo som si navarila a ešte som ožehlila vecičky 🙂 ale už ležím v posteli, bo si cítim dost kríže

@jarunice hihi.. do nedele musí počkat🙂 príde mamina, aby bola s Tobim

cestovatelkaandrea
13. okt 2011

@palinkova87 tak nech sa drobcek rychlo vyzdravie. Ja si myslim, ze to pride cez vikend 😀 super ze Tobino poslucha a pekne s tebou lezi v posteli. ja o takom niecom mozem len snivat. Drobec rad pozera rozpravky ale niekedy ho neudrzi ani rozpravka.

My sme dnes zapisali drobca do skoly 😀 Nastupi na buduci rok na konci augusta este pred jeho 4-tymi narodeninami. Kedze ich ma zaciatkom septembra, tak je to jedno. Inak skola pekna. Do takej by som aj ja rada chodila 😀

palinkova87
13. okt 2011

@cestovatelkaandrea
@cestovatelkaandrea jáj moj mm mi volal🙂 bo mu kolegovia už hovoria, že to zachvélu bude 🙂)) tak ho upokojujuem, že nech sa nestresuje🙂)) že mna to bude boliet nie jeho🙂))

jarunice
13. okt 2011

@palinkova87 já jen jak si vzpomenu na sebe, když mi odešla zátka, tak už to byl fofr..no co porod, tak je to jinak 🙂 hlavně ať moc netrpíš a máš to rychle za sebou a vše je ok.A malej ať se vymarodí, aby pak nepšíkal na mimiňáčka 😉 Držim pěsti!

cestovatelkaandrea
14. okt 2011

@palinkova87 😉 a ako sa citis? no niekomu odide zatka aj tyzden pred porodom, takze je to fakt individualne.

cestovatelkaandrea
14. okt 2011

@vever1 pamatas sa ako si pisala o Svenovi a jeho dostipanych uskach? tak my to mame teraz doma. Damiana tak dostipal komar, ze ma jedno ucho ako z trpaslik z rozpravky. nastastie ho to ale moc nesvrbi, len ta reakcia je velka.

jarunice
14. okt 2011

@cestovatelkaandrea no taky se mi to stalo hned asi třetí noc Olivera poštípalo cosi asi komár, ale tak hrozně, že měl 5 štípanců po tváři a hlavně mu to nateklo jak štípnutí od vosy, pak ještě zduřelo a začalo to trochu i hnisat, dávala jsem mu 2x denně fenistil, tak byl pořád ospalý,i jsem to mazala fenistilem i jinýma mastičkama, a teď po 3 týdnech tam má ještě pořád červený fleky po těch štípancích, tak doufám, že to někdy zmizí. Vypadal chvílema, ajk když má neštovice a ještě ke všemu spadnul ve vaně tak blbě, že s udělal monokla přes celý oko, takže mu to celkově moc slušelo. Mě taky poštípal jednu noc komár, a hrozně to nateklo a svědělo. Asi jsou tady ty komář nějaký jedovatější...

jarunice
14. okt 2011

Chci se zeptat, nevíte co všechno je třeba tady k tomo jakémusi identifikačnímu číslu? (asi nějaké osobní - přistěhovalecké, nevím) protože když jsem se zajímala o ty kurzy holandštiny zadarmo, tak chtějí bydliště- jakože nějaký potvrzení, že někde bydlím, a že mám práci- to nevim, jak vymyslim,... tak jestli máte někdo zkušenosti s vyřizováním těhle papírů, tak napište info.