Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
29. dec 2011

@erique12 gratulujem k bambulke 😉 prajem vela zdravia a pohody doma. Ako to ide s bambulkou doma?

cestovatelkaandrea
29. dec 2011

@ikke gratulujem 😉

erique12
30. dec 2011

@cestovatelkaandrea

jeej, dakujem, a aaaano, mame malu bambulku - AMELIE 🙂
narodila sa 20.12.2011 doma 🙂
vsetko islo tak dobre, ze som mohla zostat doma, tak som zazila holandsky domaci porod, nikdy by som to nebola byvala povedala, ale sme fakt stastni, ze sa to nakoniec doma tak dobre podarilo a nehovoriac o kraamzorg, co tu bola tyzden, no fak super uzasny porod som mala a este dalsi tyzden uzasnu starostlivost 🙂

ekira
31. dec 2011

vsetkym zelam stastny a hlavne zdravy rok 2012 🙂

jarunice
1. jan 2012

@erique12 přidávám se ke gratulaci k Amálce, hlavně ať jste zdraví!!!

a všem taky hodně štěstíčka, zdravíčka a splněných přání! 🙂

evaevika
1. jan 2012

ahojte hladam mamicky v Holandsku

ikke
1. jan 2012

@evaevika tak to si tu dobre... 😉

@erique12 tiez gratulujem k Amelii 😵

palinkova87
2. jan 2012

@erique12 gratululjem k bambulkeee.-))))))) aj ja som stela dievčatko xiii 🙂)))

vever1
2. jan 2012

@erique12 gratulujem k dievcatku 😀 a ja som tiez rada ze je tu ta moznost kraamzorg 😀 😀 tak si uzivaj svoje dievcatko 😉 3

A ostatne babule vsetko dobre v novom roku 😀

cestovatelkaandrea
3. jan 2012

@erique12 tak to je super, ze mas taky pozitivny zazitok z porodu a vsetkeho okolo toho. Ako sa vam dari?

cestovatelkaandrea
3. jan 2012

@ikke ako zvladas tehotnestvo? ziadne ranne nevolnosti? 😉 a ako to ide pri Albertovi?

cestovatelkaandrea
3. jan 2012

@evaevika ahoj medzi nami 😉

evaevika
3. jan 2012

@cestovatelkaandrea dakujem som velmi rada ze som vas tu nasla dufam ze budem moc byt s vami v kontakte a ze mi sem tam poradite budem vas velmi potrebovat lebo som tu sama a je mi smutno ☹ Dakujem

ikke
3. jan 2012

@cestovatelkaandrea uz teraz takmer nie, ale moyno si pamatas, ako som nedavno pisala, ze mam brusnu chripku - to som bola tehotna asi tyzden a samozrejme som o tom nevedela 😉 a niektorym potravinam sa zasadne vyhybam 😅

cestovatelkaandrea
4. jan 2012

@evaevika a v ktorej casti Holandska byvate? mozno je tu niektora z nas poblizsie 😉

cestovatelkaandrea
4. jan 2012

@ikke no tehotenstvo sa prejavuje na zaciatku rozne 😉 predvecerom som pozerala program v TV o zenach, ktore nevedeli ze su tehotne az do porodu 😀 ale dobre, ze ti je uz lepsie. ja si pamatam, ze som schudla strasne vela na zaciatku, nieco okolo 8kg, kvoli tomu ze mi nic nechutilo.

rybca
4. jan 2012

@cestovatelkaandrea vsetko najlepsie k meninam..🙂

rybca
4. jan 2012

@cestovatelkaandrea tak mne tiez nechutilo, po par lyzickach som bola plna a zaludok som mala ako na vode a neschudla som ani gram....:(

palinkova87
4. jan 2012

babule.. chcem sa opýtat, vybavovali ste si tu niektorá ten jednorazový prispevok pri narodení dietata na SK? lebo to sa musí dat potvrdit gyn., že sa dieta dožilo 28dní.. nebudú mat stým problém,že je to SK papier? 😖

cestovatelkaandrea
4. jan 2012

@rybca Katka dakujem, zajtra oslavim s detskym sampanskym 😀
no to tehotenstvo je fakt u kazdeho ine. ozaj ako pokracujete s vysetreniami ohladom dalsieho drobceka?

@palinkova87 ja som si to tu vybavovala a nemala som s tym problem. isla som ku porodnej asistentke a ta mi vsetko vyplnila podla toho ako som jej povedala. sama by si to asi neprelozila, tak som jej vravela, kde co chcu vediet. urcite s tym problem mat nebudes. tu v NL su s tymito vecami v pohode 😉

palinkova87
4. jan 2012

@cestovatelkaandrea juuuuuuuuuuuuuj superovéééééééééé si ma potešila., že tu neni sú šiši 🙂)))) a tá matrika to je gemeente?? a treba overenú kopiu rodného listu? či stačí prefoteny?? tomuto som zle pochopila

ervenka
4. jan 2012

Ahojte SVK maminky. Byvame v Tilburgu a mame 4-mesacneho chlapceka. Poradili by ste mi ako na tie prve papania? Poradili mi v poradni, ze pouzivat Nutrix, presla som 3 obchody a nikde ho nemaju, Nasla som len bambix...
palinkova87- mne dali vsetky tlaciva na SVK urade prace, ja som si potom vsetko doma prelozila do ANg- aby bolo zrozumitelne aj pre svk uradnicky. nakoniec som nepotrebovala, vsetko originalne mi bezproblemov potvrdili. Potrebujem este rod. list a sobasny- overeny+apostille, oficialne prelozeny... (budeme malemu vybavovat aj svk rod. list.pas), Aspostille davaju na sude, ale nie na kazdom- treba pozriet na nete. Mne dali apostille na pockanie na sude v Brede. Podla toho, co mne bolo povedane, vsade chcu originali, resp. oni si vsetko prefotia a original mi zostane.

evaevika
4. jan 2012

@cestovatelkaandrea Ahoj ja byvam v meste Horst to je cast Limburg 🙂 a ty?

rybca
4. jan 2012

@cestovatelkaandrea nijak, sme chceli spravit afspraak do nemocky, ale maju na nete nejaku odstavku, tak az buduci tyzden, pravdepodobne mi nasadia hormony a dalej neviem

inac neviete ako je to tu s pracou, ked zena otehotnie? je nejak chranena zakonom? v aprili mi konci kontrakt a ak by som bola tehu, tak mi ju asi nepredlzia, co?

vever1
4. jan 2012

@ervenka vitaj v klube 😝

@rybca no asi ta nepotesim ale nemusia ti ho predlzit lebo v podstate ti skoncil kontrakt a nie su povinny ti ho predlzit aj keby si bola tehula. ja som kvoli tomuto cakala kym som dostala trvaly racovny pomer a az potom sme sa zacali nsazit lebo som nechcela zostat na ulici 😖

@cestovatelkaandrea vsetko najlepsie k meninam. a preco ze si pripijes detskym sampanskym? vari aj ty si tehula a das nam to vediet ako @ikke az ked budes v 2 trimestri? 😝 😀

no mne bolo vkuse zle celych 10tt ako som sa rano zobudila az do vecera kym som sla spat ale nastastie som nezvracala. ale tiez som neschudla xi xi xi len priberala 😝

rybca
4. jan 2012

@vever1 tak to si ma nepotesila...a na podporu, po pol roku prace, ma vezmu?

ervenka
4. jan 2012

vever1 ty ma najdes vsade.... ;) 😀

ervenka
4. jan 2012

@vever1 mimochodom, aky je Sven malicky na fotke... 😎

ervenka
4. jan 2012

Ozaj, miminky dali by ste mi typ ako zacinat s prikrmami, nase zlato ma 4 mesiace, a v Conzult. b. mi povedali,ze rano zelenina, poobede ovocie, vecer kasa. Nie je to privela od zaciatku az 3 nove veci/den? Mam uz z toho dost sedivych vlasov... ☹

rybca
4. jan 2012

@ervenka na 4mesacne babo? no dost, ak nekojis, tak pridavas pomalinky, ja som zacinala iba mrkvou a aj to len raz denne, skus nieco pohladat na nete, mozno aj na mamaaja.sk nieco najdes ja som sa inspirovala u nich