Ako dlho chcete byť na materskej? Prečo?

susik77
3. jan 2008

Ako dlho chcete byt na materskej?A preco?Piste...

riskokatka1
3. jan 2008

ja určite 3 roky,chcem si užiť moje slniečko.

majcik
3. jan 2008

Najradsej by som ostala az 3 roky na materskej, ak to nasej rodinke situacia dovoli ... chcem si to naplno uzit a vychutnat a venovat sa svojmu dietatku.

sue
3. jan 2008

...no ja som zvažovala 1,5-2 roky max... lebo si myslím, že v takomto veku už dieťa potrebuje kolektív a podobne... ale všetko sa samozrejme uvidí podľa toho aký bude prcek, lebo každé dieťatko je iné 🙂

alionuska
3. jan 2008

Sue,no podla mna v tom veku bude dieta na teba najviac naviazane. 🙂

reva
3. jan 2008

no ja co najdlhsie, len neviem ci nam korunky z neba budu padat ??? 😀 a ja chcem hned druhe tak mozno aj 6rokov....... 😨 to sa rovno zapisem so sarinkou do prvej triedy ucit a znovu pisat 😉 😀

majcik
3. jan 2008

Zastavam nazor, ze prve 3 roky zivota dietata su najdolezitejsie ... co sa vtedy vlozi do dietatka, to sa v nom najlepsie uchova. Aj preto chcem byt s nim doma co najdlhsie, dufam, ze nam to okolnosti dovolia.
Kolegyna sa nedavno vracala spat do prace po 2 rokoch materskej a bolo to pre nu dost tazke ... tak rada by ostala s o synom este rok doma, ale zial, financna situacia ich pritlacila..

majcik
3. jan 2008

Reva - 😀 Neboj, ked budes chodim len sem na konika, tak pisat a citat nezabudnes 🙂

nika.r
3. jan 2008

Ja by som tiež rada ostala čo najdlhšie. Detičky rýchlo vyrastú a osamostatnia sa, chcela by som si s nimi užiť čo najviac času. A tak ako aj Vy, dúfam, že nám to finančná situácia dovolí. A tiež by som chcela detičky po sebe, takže možno aj nejakých 5 - 6 rôčkov by som doma pobudla, ak sa bude dať.

susik77
autor
3. jan 2008

baby a nebopjite sa, ze ked pojdete do prace po 5-6rokoch, ze vela toho zabudnete a budete si tazko zvykat v praci? Ja planujem po 2 rokoch, u nas ide vyvoj dost rychle dopredu a vela sa toho meni.A bojim sa aj ze zabudnem pri malej anglictinu 😎

nika.r
3. jan 2008

Susik, ja sa nebojím, mám našťastie prácu, kde vývoj až tak dopredu nejde 🙂 Je pravda, že budem musieť veľa zabudnutého zopakovať, ale myslím, že ked človek musí, tak sa rýchlo zabehá do starých koľají.

bihan
3. jan 2008

Približne od dvoch rokov plánujem nájsť si prácu na polovičný úväzok, aby som sa vrátila do "normálneho" život, Sarah sa dostane do kolektívu a pri tom na seba stále budeme mať dosť času... Od troch rokov začína skôlka, takže plný úväzok a druhé mimi v ďalekej budúcnosti.. Osobne by som nemohla ostať 6 rokov na materske a točiť sa len okolo plienok, grckania a kašičiek 😅

susik77
autor
3. jan 2008

bihan:ja to mam dost podobne 😉 idem do prace na 0.6-to je minimum,ako sa u nas da.mala pojde do jasiel na 3 dni v tyzdni a 4 dni budem s nou doma.A druhe mimi chceme asi po 5 rokoch, ked uz bude mala ako-tak samostatna

alionuska
3. jan 2008

Ja si uz radsej neplanujem nic. ☹Ked moja prva dcerka mala tri roky a skoncila mi materska,mali sme to pekne naplanovane a chcela som hned pokracovat v druhej materskej,dalsie tri roky a velmi som sa tesila,ze mala Alenka bude mat sestricku a nebude sama....Ale druha princeznicka nam po porode zomrela a tak som teraz s malou Alenkou doma.Ma uz vyse tri a pol roka a aj napriek nepriazni osudu sme doma spolu doma a tesime sa jedna z druhej,ked nam nebolo dopriane viac stastia.Neplanujem ju dat do skolky a teraz ma potrebuje viac ako kedykolvek predtym,lebo aj ked si myslim ze to vsetko nechape,co sa stalo,ona to urcite chape,ale tak po svojom... ☹ Dufam,ze coskoro sa odhodlam mat dalsie dietatko a budem si to vychutnavat plnymi duskami.Aj ked mam teraz ubolenu dusicku,dufam,ze budem este niekedy stastna. 😀 Naozaj stastna...

sofik
3. jan 2008

aloaionuska prajem ti aby to bolo coskoro a aby si znova bola stastna. Ja planujem byt so svojou dcerkou Sofinkou 3 roky a uzit si ju naplno so vsetym. Narodila sa mi v 32tt a som rada ze ju mam. Do prace ani nahodou. Ved medzi ludi mozem chodit aj s nou.

alionuska
3. jan 2008

Sofik,presne tak.My chodime vsade spolu.Ja ani neviem,kedy ju dam do skolky.Ona ma strasne rada deti,ale ked jej poviem,ze pojde do skolky,tak zacne plackat a povie,ze ona chce byt so mnou. 🙂 A ja sa tomu strasne tesim,ked vidim ako ma potrebuje! 🙂 🙂

nguyen
3. jan 2008

susik, podobne, sice este babo v dalekej buducnosti ale s tym ako to vyzera v praci, s pestunkou a asi s moznou pozickou na dom bude asi aj tak iba utopia mysliet si ze ostanem doma dlsie ako 6 mesiacov. Ale nemyslim si ze je to tragedia, moja maminka odisla do prace po necelych 7 mesiacoch a to aj za tvrdeho sociku a necitim sa byt nejak narusena 😀
a podobne ako bihan, aj ked som to este nezazila nemyslim si ze by som chcela ostat doma relativne sama 3 roky, to je strasne dlho - teda aspon pre mna 😉

sofik
3. jan 2008

Ja tiez nedokazem bez malej byt ani chvilku. Teraz je v takom veku ze sa zacina vsetko ucit a to mi robi velku rasdost. Ja s nou budem urcite do 3 rokov. Je to moje zlaticko.

tamia
3. jan 2008

ja som si plánovala návrat do práce po roku materskej. Ale bábo sa narodilo predčasne a už to tak ružovo nevidím, že by som sa tak skoro vrátila. Nové plány sú - návrat do práce po 2 rokoch, ale to je ešte ďaleko nad tým uvažovať, mám ešte rok aj kúsok. No a potom ešte samozrejme záleží od bába kedy začne chodiť a podobne. Ked bude všetko v pohode tak sa vrátim po tých 2 rokoch. Neviem ako vy, som s nou veľmi rada, ale chýba mi aj práca. Určite si pomyslíte, že som šiši 😉

zuzanat
3. jan 2008

ja by som bola velmi rada aspon dva roky na MD, ale obavam sa, ze financna situacia nam to nedovoli, kedze mame vela uverov a poziciek a z jedneho platu to nezvladneme ☹

zoya1
3. jan 2008

Ahojte. Náš syn nastúpil do jasieľ ako 1,5 ročný. Nebolo to z finančnej tiesne, ani zo strachu o prácu, ale preto že strašne chcel ísť medzi deti a doma vystrájal také veci - vyliezol na okno (5. poschodie) a snažil sa ho otvoriť s krikom deti deti. Tak sme sa rozhodli, že ho skúsime dať len tak na trošku medzi detičky, max. 3 dni v týždni. On si však jasle tak obľúbil, že tam chcel chodiť aj sobotu a nedeľu. Aj som si poplakala, mala som pocit, že som ako matka zlyhala, keď je môjmu dieťaťu lepšie v jasliach ako doma so mnou. Šla som do práce a všetko super fungovalo. Teraz od pondelka by mala do jasieľ nastúpiť dcérka, avšak to bude asi problém. Ona je taká na mňa naviazaná, ale tentokrát ja musím ísť do práce, pretože musím vystriedať kolegyňu ktorá ma doteraz zastupovala (nastupuje na MD). Dúfam, že to nejak zvládneme, ak nie tak sa vykašlem na prácu a zostanem so Zojou aj naďalej doma. Ale po pravde už sa do práce aj veľmi teším.

bihan
3. jan 2008

Tamia, šiši? Tak potom nás je viac 😉 Moja nová rola maminy ma síce momentálne dokonale uspokojuje, ale pri tom nechcem zabudnúť, že nie som len matka, ale aj manželka, milenka a hlavne ja - a to moje ja sa tiež potrebuje realizovať 😉

susik77
autor
3. jan 2008

baby, u nas su este k tomu ajk odveci zakony-musim sa uz v jan. rozhodnut, kolko rokov chcem byt doma a podla toho dostanem matersku ☹ videt, ze to vymysleli chlapi 😎

nadhera
3. jan 2008

ja si neplanujem uz nic, len raz som to urobila - chcela som nastupit po 3/4roku do prace a to som uz bola opat tehotna. 😀

newyorkgirl
3. jan 2008

ja som sa dala na podnikanie ked mala dcerka asi 8 mesiacov a nelutujem, aspon vypadnem troska zo stereotypu, do prace chodim len na 2 hodky denne, na ostatne je tam ina osoba, aj teraz cez sviatky mi bolo uz doma dlho, lebo kazdy den taky isty a ja potrebujem aby sa cosi okolo mna dialo, som rada, ze je to takto a dostatok casu travim aj s dcerkou a aj sa realizujem 😀

riveronka
3. jan 2008

Ja pomyslam od dvoch rokov do skolky chodit najprv iba par dni v tyzdni s dcerkou. Aj preto, ze chcem vidiet, ako to tam s detickami chodi, a pozorovat ju, ako si zvyka. Nuz a potom v priebehu tretieho roka sa tam hadam aj sama bude citit pohodlne a ja mozno zacnem pracovat. Veru mne praca ako taka az tak nechyba, ale taky nepretrzity kontakt s ludmi tam von ano. 😅

mersedesa
3. jan 2008

ja si neviem predstavit,že odidem od malej skor ako ked bude mat 3 roky a mam hrozu z toho že by som bola bez nej cely den 😲 asi je to blbe,ale ešte sme neboli od seba prec dlhšie ako 5 min a dalej ako 5 metrov 😅 ked vidim aky je tento svet -sprepačenim za vyraz-debilny a predstava,že by som ju zverila do cudzich ruk ma desi.vidim to skoro v každych spravach v TV.
ale zas na druhej strane dnes priatel zaraba dobre a zajtra nemusi mat pracu,museli by ma velmi donutit okolnosti,aby som sa vratila do prace,čim by som malu videla až večer ked spi a to by ma velmi trapilo 😔

baileysa
3. jan 2008

ja by som chcela ostat co najdlhsie, sice domacnost a tak, nie je nic moc pre mna, ale chcem byt s malou, kym ma chce 😀 a velmi rada by som presla z materskej do materskej, keby vsetko slo idealne 😉

sue
3. jan 2008

...no neviem, samozrejme, každé dietko je individuálne, ale 1,5-2 roky vidím na všetkých deťoch v okolí, že je to vek, kedy im už len mamina a ocino nestačia... nevravím, že hneď ho strčiť na 8hod denne, 5 dní v týždni, ale na pol.uväzok pre mňa určite...
...tie detičky, ktoré dali rodičia aspoň na pár hodín do jasličiek alebo škôlky vôbec nestratili naviazanosť na rodičov, práve naopak... aj dietky aj rodičia si oveľa viac vážia spoločné chvíle, lebo mamina nie je len doma s dieťaťom v tom istom kolobehu a detičkám sa rozvinula slovná zásoba, naučili sa veľa hier, ľahšie sa delia s hračkami a podobne... ale všetko sa uvidí 🙂

sloboda4
3. jan 2008

ahojte, tak my pojdeme do skolky až od 3 rokov, ale ciastocne sme to vyriesili tak...............že s malým zacnem teraz od januara chodievat do materskych centier, aby si zvykol na kolektiv a aby sa pripravila trosku aj imunitka 😉
ja by som ho urcite nedala skor do skolky ako v troch rokoch! doteraz bol v pohode, nemal problem zostat vonku s detmi hoci kedy, aj babky ho pravidelne stražia a nikdy neplakal, ale teraz ked je este viac vnimavy a ked sme cez zimu zimucu zavretí samy doma tak vidim a citim že je na mna velmi naviazany, preto to budem riesit materským centrom.....hadam to vyjde a pomože..............ale nikdy by som ho od seba nedal skor ako by mal tri roky
možno je to aj tym, že ja možem pracovat doma, takže deficit prace nemam a takto nam to vyhovuje maximalne 😉

hellosona
3. jan 2008

ja xcem zostat urcite 3 roky... samozrejme aj kolektiv je dolezity, ale ved existuju materske centra, kde sa dietatko stretne aj s inymi detmi...
napokon aj my uvidime, je to len plan a ten sa vie zmenit 😖