Ako dlho chcete byť na materskej? Prečo?

susik77
3. jan 2008

Ako dlho chcete byt na materskej?A preco?Piste...

adetka
3. jan 2008

u nas to zalezi od pracovnej ponuky... v mojej pracovnej oblasti nie je v Nitre vela moznosti... a ak sa nejaka najde.. a budu chciet prave mna... nastupim do prace po lete... to bude mat Mimi 21 mesiacov... a pojde do jasli...

dalsia moznost je, ze ma uuuplne nahodou (velmi s tym nepocitam)... prijmu na internu doktoranturu...

ak sa nepodari ani jedno... ostanem este rok... aj ked financne by nam este jeden prijem velmi pomohol...

do Materskeho centra chodim s Mirkou uz od jej 9 mesiacov... a je schopna sa tam dve hodinky hrat bez toho, aby si ma vsimla... a cudzich ludi sa neboji... takze si myslim, ze zvyknut si na kolektiv u nej problem nebude... dokonca mam pocit, ze si ho vyzaduje uz teraz 😉

zoya1
3. jan 2008

Musím súhlasiť so Sue. Vidím to na vlastnom synovi. Jemu jasle veľmi pomohli. Už ako 20 mesačný nemal plienka, rozprával všetko dokonca aj "r" a "l" a ostatné sykavky. Nemali sme problém pri nástupe do materskej škôlky, aj teraz nemá problém pri nadväzovaní nových kontaktov. Ja si jasle veľmi pochvaľujem - teda aspoň tie naše. Dali mu veľmi dobrý základ do života, dokonca ide teraz v septembri do školy aj keď by mal byť ešte 1 rok doma (na odporúčanie učiteliek v MŠ a detskej psychologičky).

geegee
3. jan 2008

ja som planovala byt plne 3 roky na MD a potom dat maleho do skolky...no teraz neviem ako to poriesim, ked sa narodi v lete druhe...ci necham maleho s nami doma, alebo ho dam na pol dna do skolky. Uvidim aky bude v lete, podla toho sa rozhodnem.

marse
4. jan 2008

ja urcite plne tri roky, u mna nastup ,, do normalneho pracovneho zivota" zatial nehrozi lebo som este aj tak nepracovala, s dcerkou som bola este na strednej a potom som uz ostala doma, teraz cakame dalsi prirastok a tiez s nim budem doma tri roky. starsia dcerka ide od septembra do skolky a vtedy uz budeme mat druhe, dcerka nemam problem s inymi detmi ci cudzim kolektivom , uz teraz chodievame do skolky pozriet aby sa obkukala, aby vedela kde bude, deticky spozna a potom to pre nu bude jednoduchsie.
Dovod preco cele tri roky, cize u mna 6 je ten ze si chcem naplno uzit svoje deticky, lebo uz viac na materskej nebudem, a akonahle nastupim do prace budem s detmi zase o nieco menej a oni tiez uz vtedy pridu do veku ked sa nebudu chciet stale drzat maminej sukni, preto to vyuzivam teraz 🙂

oriesok
4. jan 2008

babenky.. ja keď budem mať bábo, tak s ním určite strávim celé 3 roky na materskej.. a plne si to užijem.. nakoľko viem, že zamestnanie mi nikto držať nebude..

miriamka
4. jan 2008

No ja zatial rozmyslam byt doma 1 rok a vratit sa do prace...ale tazko to naplanovat,kto vie ako sa veci vyvinu.

rebeka1977
4. jan 2008

Ahojte....mojim snom je ostat pri nasom zlaticku co najdlhsie...cakali sme na nu 7 rokov...
no, lenze moj sef sa ma opytal ked som bola asi v 7tt, ze kedy sa vratim???? je to velka dilema, ale vzhladom na moju pracu - som vedecky pracovnik na vysokej skole s ciastocnym uvazkom odborneho asistenta - nechvalim sa tym, len tato praca ma obrovsku vyhodu vo flexibilnom pracovnom case, moznosti pracovat niekdy aj doma...i ked ja ako vedecky pracovnik nemam 45dni dovolenky ako pedagogovia, stale je to lepsie akoby som pracovala v nejakej firme od rana do vecera...i ked financne to v tom skolstve nie je bohvie co

...daslia moja dilema je co s malou ak by som po 14mesiacoch sla do prace? babky su obe pracujuce a rovnako aj dedovia, jasle sa mi moc nepacia - mam obavu, ze Emka bude castejsie doma ako tam - rodicia kludne daju chore deticky do jasiel apotom sa to uz siri.....a na au-pair financne nemam.
I ked nedavno sa objavilo jedno mozne riesenia - kamaratka na materskej s aponukla, ze mozem malu vodit k nej - je to moja velmi dobra kamaratka, verim jej - ale neviem ci by a ako zvladla dve deti, jej vtedy uz skoro 26mesacneho synceka a moju 14 mesacnu slecnu...no musim to premysliet....

miriamka
4. jan 2008

No moja maminka je doma,takze ked bude vsetko ok,ona by sa o drobca starala.Ale je tazke teraz hovorit o tom,co a ako bude ked este ani drobec na svete nie je.

susik77
autor
4. jan 2008

baby, co hovorite, ze chcete byt 3 roky doma a uz mate mimi: nelezie vam na nervy ten stereotyp? 😎
ja som si na konci tehu hovorila, ze chcem byt 3 roky doma, ale uz 2.mesiac s malou mi vadil stereotyp.vobec som sa nenudila ale strasne mi chybaju ludia, kontakt, nej.zivot.ked idem von nakupit a tak, narazam len na dochodcov 😒 citim sa dost odrezana...este k tomu zijeme v zahranici a vsetky kamaratky su pracujuce, a casto prac.aj cez vikend.a manzela vidim akurat vecer a cez vikend 😎

digysa
4. jan 2008

So synom som bola doma asi tak mesiac a potom som si ho bravala so sebou do prace. Mala som velmi flexibilny cas, ked velmi plakal, alebo som musela odist tak som sa zobrala a v pohode som isla domov. Takto to trvalo asi do 18 mesiacov. Neskor som si nasla druhu pracu na polovicny uvazok s pevnejsim rozvrhom, ale kedze otec pracuje doma, tak rano sa pekne musel postarat o synacika on.
Teraz chodi syn do skolky od 2-och rokov na pol dna a ked sa narodi mala, tak urcite budem doma bez akejkolvek prace 6 mesiacov. Tento krat to asi nezvladnem ani keby to bola akakolve flexibilna praca....2 deti su viac ako jedno 😉

biccy
4. jan 2008

Ja od zaciatku roka pracujem na plny uvazok. 😝 🙂

harmi
4. jan 2008

ahojte baby.
susik77- presne viem o com hovoris.ja byvam na dedine,40 km od bratislavy a skapinam tu.tiez len sami dôchocovia a za 10 min.mam prejdenu celu dedinu ked idem na prechadzku s malym.hned by som sa vratila do petrzalky odkial pochadzam,ale manzel nechce.tak budem musiet nieco vymysliet, lebo ma porazi 3 roky to iste kazdy den.

newyorkgirl
4. jan 2008

susik, harmi, pridavam sa, preto som sa dala trosku na pracu, lebo kazdy den taky isty, uz mi z toho sibalo 😀

dannynka
4. jan 2008

ahojte,ja by som chcela vydrzat co najdlhsi kym to financna situacia dovoli 😒 😅

nera
4. jan 2008

ja by som chcela byť s maličkou 3 roky, teda čo najdlhšie(takisto, ak to financie dovolia), keďže detstvo má len raz a o 15 rokov už ma nebude potrebovať tak ako teraz...
a napokon ja tu nemám nikoho takže by som bola odkázaná len na cudzích ľudí....a tak bála by som sa o maličkú....

tweety22
4. jan 2008

ahojte, tak ja si matersku plne uzivam a vobec necitim stereotyp, samozrejme su dni kedy som unavena a mam toho plne zuby ale inak by som nemenila, ja xcem ostat urcite plne doma cele 3 roky a potom planujeme druhe a potom tretie takze u mna sa praca tak skoro necrta, samozrejme pokial to financna situacia dovoli 🙂 zboznujem kazdy den s mojim slnieckom a ked sa zacneme trosku nudit odchadzame k babke bud do zvolena kde mam kopec kamosiek alebo na oravu k druhej babke alebo vypadneme niekdam na vikend sa zrelaxovat... keby som byvala na dedine tak by som sa mozno hrabala aj ja medzi ludi ale pravdu povediac ja som uplne happy ked mozem z blavy vypadnut do uplneho ticha 😒

harmi
4. jan 2008

aj ja som myslela ze bude super ked vypadnem z mesta,z roboty,prec od milionu ludi,ale uz som si uvedomila ze to nieje premna.citim sa ako sama na opustenom ostrove.okolo mna sami starki a este aj po madarsky hovoriaci.takze co najcastejsie utekam k nasim do petrzky.prijala by som aj malu brigadu.

nera
4. jan 2008

a ozaj - baby a čo to je nuda? to sa je??? 😉 a to pri svojej maličkej nepoznám .....
každý deň je iný a stále krajší a krajší, lebo stále niečo nové robí.....je to super pocit, vidieť ako postupuje 😵

weroni
4. jan 2008

ahojte zienky, ja ucim anglictinu male deticky v skolkach (ale aj skolakov a dospelych) a prekladam takze by som s prekladmi chcela pokracovat aj popri dietatku - ak sa bude dat samozrejme 🙂 a od nejakych dvoch rockov uz pomalicky zase aj s ucenim - kedze si to viem prisposobit tomu ako nam to bude vyhovovat. V ziadnom pripade nechcem drobceka nejako ukratit takze celu pracu planujem plne prisposobit jemu 🙂 mozno ked zacnem ucit tak ze jeden den do tyzdna - to by mi malicke niekto povaroval za tu dobu - uvidime 🙂

je tu nejaka mamicka ktora ma taku pracu ze moze pokracovat aj popri materskej? 🙂

harmi
4. jan 2008

nera-- ja sa urcite nenudim,ved s malym som stale v pohybe a tiez kazdy den objavujeme nieco nove krasne.to je to najuzasnejsie stvorenie premna,ale ked chcem ist von,alebo s niekym pokecat,tak nemam s kym.a stale som zavreta na dedine.spoje skoro ziadne a preto by som si najradsej nieco nasla na par hodiniek podvecer,alebo proste sa len vratila byvat do petrzky medzi ludi.

tilly
4. jan 2008

nera, tak počkaj, keď ti začne rozprávať 😀 to už len nebudeš vedieť, čo je nuda 😀

nera
4. jan 2008

harmi - chápem, ja som to nemyslela na Teba ironicky, to len som sa pozastavila pri myšlinke pri svojej malej 😉
necháp ma v zlom, vôbec som to nemala v úmysle 😵
tilly - už sa teším 😵 😵 😵 už teraz je podarená keď síce ešte nerozpráva, ale už sa zdá, že rozumie 😉

harmi
4. jan 2008

nera-- neboj,nezobrala som to ironicky.ked si pises s niekym tak si kazdy moze vysvetlit veci uplne inak ako su myslene.kazda mamina na tejto stranke musi milovat svoje dietatko,inak by tu nebola.

mamacat
4. jan 2008

ja si tiez cenim kazdu minutku ktoru mozem stravit doma s malou! najradsej by som zostala doma min. 2 roky, ale pravdepodobne sa budem musiet vratit do roboty skor. som v usa a nemam matersku.. 😔

nera
4. jan 2008

harmi - to som rada 😵 ...ináč - ozaj ťa chápem, lebo ja som tu tiež sama, nikoho tu veľmi nepoznám...ešteže mám vsoje zlatučké srdiečko 😵

harmi
4. jan 2008

keby som bola naspat v petrzke a financne by nam to vychadzalo , tiez by som bola 3 roky rada na materskej.lebo tam to zije,vsetkych tam poznam,je tam kopec mamiciek.nevravim ze by som ich stale vyhladavala,ale clovek ma aspon pocit ze zije ked vidi ludi okolo seba.tu je ludoprazdno a nemozem manzela presvedcit abý sme kupili byt,lebo si za 3 roky zvykol na dedine v dome.on je taky kutil aj ked nema cas,lebo musi na nas zarabat.

sue
4. jan 2008

Weroni, ja mám takú prácu, že sa snáď bude dať pracovať aj popri malom - inak by som pracovať po tom 1,5-2 r. neišla 😵 keby to malo byť niečo úplne mimo domu a na 8hod denne... na to krpánika už teraz moc milujem 😵 😵 😵

harmi
4. jan 2008

sue- ani ja by som drobca neopustila na tak dlho.to je az moc velka laska

zuzi76
4. jan 2008

Ahojte!
ja ked som isla na matersku a niekto mi povedal, ze to mozeme zobrat jednym vrzom a po prvej hned nastupit na druhu, tak som si tukala na celo, ze nikdy nebudem doma 6 rokov. no, ale som doma uz 4,5 roka a veru ani neviem ako ubehli! je sice pravda, ze bola aj segra na materskej a tak sme boli casto u nasich. A tiez si neviem predstavit, ze by som mala dat male dieta niekomu cudziemu varovat. Babky mame pracujuce. Ale uvedomujem si, ze mame stastie, ze to financne zvladame, lebo to je urcite casta pricina preco idu zeny pracovat skor.
A zatial som sa este asi nenudila. 😀

chiela
4. jan 2008

Ja plánujem ostať tiež tri roky na MD. Práca mi chýba tak 10 min mesačne, keď si spomeniem na to príjemné. Akonáhle si spomeniem na ten stres, cestovanie, neustále organizovanie, vyzváňajúci mobil aj počas víkendov, riešenie kvanta problémov (teraz pre mňa banalít) unáhlený život a to ako som sa tešila, že raz si oddýchnem z toho šialeného tempa a budem doma na MD, tak potom som šťastná, že mám krásne bábo a je nám spolu hej. Čaká nás toho ešte dosť...zmena bydliska, sťahovanie a podobné veci asom nesmierne rada, že ten rok a 3/4 máme ešte pred sebou...neuveriteľne rýchlo mi to letí...a aj keď je občas doma ponorka...a v práci nebola??...fúúúj, taká obrovskááá...
A taktiež tu nemám rodinných príbuzných, čiže ani nechcem aby môjho synčeka vychovávala cudzia tetka v jasliach 😲 Veď teraz začína hovoriť, rozumieť všetkému...a o toto by som prísť fakt nechcela. Kolektív a detičky si vynahrádzame u našich kamarátov, v MC a pod. Zase nemusí vedieť v troch rokoch, čítať, písať, počítať a tak....