Diskriminácia žien po materskej dovolenke

salmonela
31. máj 2017

co si myslite o tomto? mate podobnu skusenost?

https://hederova.blog.sme.sk/c/455775/ako-zames...

ema234
31. máj 2017

Myslim si ,ze pani ma vela sebavedomia a skresleny obraz sama o sebe a o hladani zamestnania.

miriam11
31. máj 2017

@salmonela po osobnej skusenosti, teraz dost cerstve si myslim, ze pricinou jej dlheho hladania prace nie su deti. Ta rada, ze zamlcat skutocnost, ze je matkou 2 deti by ma prave odradila od spoluprace s nou. Dovera podla mna na 1. mieste, t.j. nic netajit, ani obchadzat skutocnu pravdu. Je neskutocne tazke najst si po RD pracu vo vzdelanostnej kvalifikacii, pokial nechce zacat karieru odznova. Prajem jej vsak, nech najde solidnu firmu, nemusi to byt velka zahranicna korporacia 🙂, kde im nebude vadit status matky.

sissy27
31. máj 2017

@salmonela neviem čo si mám o tomto myslieť, jej CV som nevidela, ani som nevidela, ako sa prejavuje v reále... možno má cv tak zle napísané, že z toho bije do očí, prečo ju nikde nechcú... nevieme, aké má požiadavky na prac. pozíciu... možno sa len "nevie predať", možno má absolútne nereálne požiadavky,
Ja túto skúsenosť nemám, z prvej práce som odchádzala po 11 rokoch, druhú som si našla v priebehu cca 2 mesiacov, do tretej si ma našla a oslovila firma... A dieťa som si do životopisu nepísala, ale ani na pohovore nezatajovala...

lucik194
31. máj 2017

nakolko je to v BA ..... dost prehana.... mnohi zamestanvatelia v BA neriesia ci som matka alebo nie, ale co viem.... podla mna ma pani zle zameranie.... nech sa namiesto politologie vrhne na IT ....

marusia12
31. máj 2017

napísala blog, aby ju niekto oslovil.... nič iné za tým nevidím... a s politológiou? 😀 Do Nového času....

pribinak
31. máj 2017

no a co chce robit s politologiou? pokial nevychyti miesto v nejakom institute, tak je jej take vzdelanie k nicomu. vie francuzsky a predpokladam anglicky, ale dnes je anglina povinna jazda, proste uplne normalna zalezitost, takze len francuzstina.

vela zavisi ako sa prezentuje na pohovore, podla napisaneho ma asi dost velke sebavedomie. no a maloktory sef chce takeho cloveka do timu

marusia12
31. máj 2017

@pribinak ja by som si ju napriek tomu vybrala, pretože nie je nič horšie ako šéf, ktorý neznesie priebojného zamestnanca...

dominika6
31. máj 2017

@salmonela
dievča má prehnane nezdravé sebavedomie čo odhalili aj jej zamestnávatelia..
na úrade práce je xy vysokoškolákov s diplomom..
zrejme chce robiť v Googli na manažerskej pozícii...ale takých by bolo...😀

pribinak
31. máj 2017

@marusia12 ja nehovorim, ze maju zobrat nejaku totalne nevyraznu osobu, ale ak sa niekto prezentuje ako chodiace ego, sebavedomie az po oblaky, tak to fakt neposobi dobre

owecka
31. máj 2017

Hmm, asi to bude tou skolou. Polotologia, pravo je absolutne neuppatnitelny odbor

marusia12
31. máj 2017

@pribinak a prečo by sa mala prezentovať ako utiahnutá trúba? Ja som koľkokrát odchádzala z pohovoru a krútila som hlavou, aké majú predstavy.
Uchádzala som sa napr. o prácu investigatívnej redaktorky v Novom čase, chceli po mne dva články na ukážku a keď si to prečítali tak mi bolo povedané, že by ma brali všetkými 10, ale hold chcú články o vraždách a bežných ľuďoch. Jednoducho ja pre ovce písať neviem a oni tam iné neuverejnia. A to bol plat viac ako super.

sense
31. máj 2017

nedalo mi to a precitala osm si ten blog, podla mna ma pani velmi vysoke ego, a zacalo to uz len frazou o tej francuzstine, by sa este cudovala ze v dnesnej dobe je uz vela ludi aj na Slovensku zvladajuci tento ako to ona nazvala krkolomny jazyk, a anglictina, ved to sa uz rata ako samozrejmost... a ak na pohovoroch posobi ako v tomto blogu tak potom chapem preco ma problem najst pracu...

jaja1979
31. máj 2017

@salmonela A ja mam prave opacnu skusenost. Tiez som po dlhodobej materskej hladala pracu, lebo tu, ktoru som robila pred tym, som uz robit nechcela, takze som hladala inu. A dostala som miesto v minifirmicke, kde bolo prave pozitivum to, ze mam deti a ze im o par rokov neodidem na matersku a ked ma zaucia, tak zostanem - a to ma vybrali zo 16 - prevazne mladych bezdetnych adeptov...

pribinak
31. máj 2017

@marusia12 ja pisem svoj nazor, precitala som si jej blog, ja moj pocit je, ze proste ma velke ego.
ale pisem svoj nazor, nikde!!!! nepisem, ze ma byt utiahnuta truba!!!!

katulienkax
31. máj 2017

Napriklad viem ze IBM Bratislava robia s francúzštinou aj mamičky s detmi a kedže tam môžu robit aj z domu tak tie chorľavé deti až taký problem nie su. Ale samozrejme pokial chce robit manažérku tak to asi spočiatku s malými detmi nejde. Treba si nájsť na začiatok skromnejšou pozíciu.

pribinak
31. máj 2017

@katulienkax aj v Dell a inych tychto pocitacovych firmach sa daju dohodnut rozne part times a home office.
Presne ako pises, dolezite je na aku poziciu sa uchadza.

limoncino
31. máj 2017

@sense úplne súhlasím. Keby vedela napríklad čínsky, tak si poviem, fakt vie niečo, čo iné nie.
Mňa často kontaktovali firmy, ktoré oslovila nezvyčajná jazyková kombinácia nemčina, poľstina. Lebo anglicky vie dnes takmer každý uchádzač o zamestnanie. (to povedali tety z firiem, nie ja)
no a k autorke blogu, prehnané sebavedimie a keď sa takto povýšenecky a arogantne správa na pohovoroch, ani sa nečudujem, že ju ešte nikam neprijali

dominika6
31. máj 2017

@marusia12 mala si to skúsiť do normálnych novín..nový čas takým niesú..
sú to vymyslené bludy od brigádnikov

17alexis
31. máj 2017

Mne sa ten blog veľmi páčil, hlavne ten spôsob, akým to napísala. nepríde mi prehnane sebavedomá, možno ten dojem vzbudzuje jej štýl písania. Má reálne predstavy, čo chce a nechce robiť a koľko za to chce. Ohľadom diskriminácie sa neviem vyjadriť, dieťa ešte len plánujem. 🙂

vroni
31. máj 2017

Ja zase nechapem, preco je pre osobu s dvoma vysokymi skolami problem odpovedat na otazku: Mate chlapceka ci dievcatko? napriklad: Je dolezitejsi chlapcek alebo dievcatko pre tuto pracovnu poziciu? Ked mi niekto polozi nevhodnu otazku, nie som predsa povinna na nu odpovedat. Seriozna firma tuto otazku nepolozi, alebo aspon nie takto hlupo. Hoci pamatam si na pohovor, kde najvyssieho sefa strasne zaujimalo povolanie mojho (vtedy este) priatela 😲 Povedala som, ze mu to prezradim az po podpise zmluvy 😀 Miesto som dostala aj tak, sef aj miesto boli cisty sen...

katka708
31. máj 2017

No ja neviem ale ja som žiadnu diskrimináciu nepocitila. Po RD som si začala hľadať prácu teraz v januári a z 15 životopisov vo som poslala som dostala asi 9 pozvaní na pohovor. Dvaja zamestnávatelia sa mi ozvali sami keď našli moje CV na profesii. Som z menšieho mesta ako autorka, mam obyčajnú vš a horko-ťažko ovládam AJ. Dieťa som do CV neuviedla ale keď sa ma spýtali prečo hľadám novú prácu resp. Prečo som odišla z predchádzajúcej, tak som na rovinu povedala ze po RD sa ma rozhodli prepustiť....a nik s tým nemal problém. Asi 6 ponúk som kvôli platu alebo nevyhovujúcemu prác.casu odmietla. Prácu som si našla do 2m....

trdelnik234
31. máj 2017

No teraz som to precitala a ak mam pravdu napisat, tak od cloveka, ktory sa prezentuje ako spisovatel som cakala lepsi pisomny prejav. Poznam vela zien, co status "spisovatelka" v svojom blogu nemaju ale clanky od nich precitam jednym dychom. Toto ale nebol ten pripad.

K diskriminacii pri hladani zamestnania na SK po RD sa vyjadrit neviem, ale verim, ze to moze byt narocne.

diablikovci
31. máj 2017

@katka708 a pracujete ako čo? Ak to nieje tajne? 🙂

katka708
31. máj 2017

@diablikovci v bankovom sektora ale nie za prekážkou v banke. No mala som ponuku aj do reklamnej agentúry (na základe VŠ) ale na to som sa necítila aj keď to bol plat x3 oproti terajšie mu. Nezarabam tisíce ale spolu s mm platom to stačí na slušný život.

salmonela
autor
1. jún 2017

nie je to tajne, pracovala v IT prevazne, v oblasti projektoveho manazmentu.

svirky
16. nov 2017

@katka708 ahoj 🙂 mozem sa opytat na akej pozicii pracujes?

katka708
16. nov 2017

@svirky asistentka