• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Akú dĺžku má materská dovolenka v UK

3. septembra 2009 
ahojte babenky prave mi bolo povedane, ze sa materska v uk predlzila na 10 mesiacov. Viete mi nietora povedat co je na to pravdy a kedy sa to zmenilo? Pokial viem tak bola platena iba 6 mesiacov :slight_smile:
31. aug 2009 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja o nicom neviem ale doteraz to bolo takto platenych 39 tyzdnov a 13 neplatenych takze 9 mesiacov platenych a 3 mesiace neplatene takze tak ja mam dnes posledny den svojej rocnej matersikej dovolenky v uk samo uz mam teraz tie 3 mesiace neplatene
31. aug 2009 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pokial viem, adoracion ma pravdu, je to 39tyzdnov platenej materskej, cize 9 mesiacov.
31. aug 2009 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiez uz dala notice v praci, o mesiac sa mi konci rocna materska, platena bola 9 mesiacov, zvysok bez naroku na peniaze.
31. aug 2009 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky a ako to riesite potom?Myslim-ostavate s babom aj nadalej doma,alebo hladate nejaku child minder-ku?Uvazujeme nad 2-hym babom,len uz teraz si neviem predstavit co po roku MD :confused:
31. aug 2009 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no v mojej praci mi dali partime podla anglickych zakonov ti musia dat ak mas dieta kym nejde do skoly budem pracovat 2 dni poobede po 11 hodin a 6 dni volna nastastie muz ma taku pracu ze ma tie 2 dni volna a bude s nou aj ked zacinam o 15 dni ale absolutne si to ale neviem predstavit co tu budu spolou stvarat viedim to tak ze mala pojde spat az pridem o tretej rano lebo je este s polky kojena a bez mlieka nezaspi ale co uz z lasky sa zit neda..
1. sep 2009 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Adoracion-tak drzim palce nech to zvladnete obe :wink:
Moja Miska zacala chodit do P1 tak zvazujeme teraz druhe babo.Tiez sa to neda odkladat donekonecna-30ka na krku :sweat_smile:

Zatial ma aj MM taku pracu ze by sme sa pri tom druhom babatku mohli striedat,lebo ja ucim v skole(tento rok do 2p.m) a MM chodi do prace o 2:30p.m-len aka bude realita.No keby sme to odkladali donekonecna tak asi ludstvo vymrie :sweat_smile:

Mali ste niektora childminder-ku?Alebo "nanny"?
1. sep 2009 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika-ja som childminderku nikdy nemala,ale kamoska dala dceru asi 3x - stale k inej- a bola veeelmi nespokojna.Raz jej dcera plakala este asi hod.potom ako ju odtial vzala- ,2x ju vraj velmi zle prebalila-nepoutierala poriadne.3x uz si nepamatam co bolo,ale potom to vyriesila tak ze ju nosila ku mne - ona to potrebovala len 1Xtyzdenne na 4 hod.Ja som v tom case bola na materskej s Andrejom- takze pohoda.Ale mozno niesu vsetky rovnake.Ja som pocula velmi dobre referencie na jednu odtial.
1. sep 2009 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evi-tak to si neviem predstavit "hodit "stale dieta k niekomu inemu :unamused: Bud stabilne k niekomu,koho babatko vopred aspon par krat stretne,tak si to este predstavit viem.

Na nasej ulici je "nursery school" kde beru deticky od 6tich tyzdnov-no su dost drahi(asi tak ako vsade v UK)-minuly rok chceli tusim 23 libier na den(co je este celkom prijatelna suma)-ale to sa mi potom ani do prace ist neoplati :unamused: Resp.tam mi povedali,ze ak zarabam malo,tak mi az do 80% vratia na Tax-och.Neviete kde sa to da vyratat-myslim kolko cca vratia potom na "childcare" a vobec existuje nejaka taka kalkulacka na nete?
1. sep 2009 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
etuska, skus tuto kalkulacku http://www.taxcredits.inlandrevenue.gov.uk/Qualify/DIQHousehold.aspx Vypocita Ti narok na Child Tax Credits a Working Tax Credits. Vo Working Tax Credits sa zohladnuju aj naklady na childcare.
2. sep 2009 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dik Betka-mrknem.
Ja len tak,ze minule davali v spravach,ze zeny,kt. zarobia malo,tak ani radsej do prace nejdu-lebo sa im to financne neoplati.
2. sep 2009 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
etuska, zial, tak to aj je
2. sep 2009 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte!mam 2 deti3-ho syna a holku ma 1mesic.manzel pracuje.a chcela by som poziadat o child care,neviem ze ci na to mam narok,alebo vlastne ako to funguje?prosim poradte mi,lebo manzel zaraba malo a ja nemozem ist pracovat lebo malu dojc.vopred vam dakujem.
2. sep 2009 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Angelika-asi si myslela Child Tax credit-lebo childcare by znamenalo,ze hladas nejaku opatrovatelku pre deti,alebo nejaku "nursery school" pre ne.
V tomto sme asi vsetky na jednej lodi.

Pokial zijes v Uk,tak pre maleho by si mala narok na bezplatnych par hodin v skolke-ale musis si to pozistovat.Moja dcera chodila minuly rok do "Junior Reception Classs" co je nieco ako pripravka pred nastupom na ZS-3 hodinky denne(od 4och rokov) -je to bezplatne.

Tiez je bezplatna skolka-tusim na 12,5hod. tyzdenne pre 3-4 rocne deti-ale zalezi to od toho kedy sa syncek narodil a treba tam dat prihlasku co najskor,lebo to byva rychlo obsadene.
3. sep 2009 o 04:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
diki etuska!tak ten child care,mozem poberat vtedy iba jak zacne syncek chodit do skolky?alebo staci jak ho tam zaregistrujem?a to nevadi ze som doma s malou?lebo ma iba mesiac?nevadi ze ja nepracujem? :unamused: :unamused:
3. sep 2009 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
angelika, ak vies anglicky, tak si skus vyplnit tento formular a zistis, ci mas na nieco narok. Skus si aj tu verziu, ze Tvoj syn chodi do skolky a vypln tam kolko ta asi skolka stoji. Tak budes vediet presne. http://www.taxcredits.inlandrevenue.gov.uk/Qualify/DIQHousehold.aspx
3. sep 2009 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
problem je to ze ne velmi viem.chlapec ma 3roky,dcera ma mesiac.manzel pracuje.dostavame child +working tax credit.chlapcek nechodi do skolky.a ja nepracujem.
3. sep 2009 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok