Akú dĺžku má materská dovolenka v UK

son
31. aug 2009

ahojte babenky prave mi bolo povedane, ze sa materska v uk predlzila na 10 mesiacov. Viete mi nietora povedat co je na to pravdy a kedy sa to zmenilo? Pokial viem tak bola platena iba 6 mesiacov 🙂

adoracion
31. aug 2009

no ja o nicom neviem ale doteraz to bolo takto platenych 39 tyzdnov a 13 neplatenych takze 9 mesiacov platenych a 3 mesiace neplatene takze tak ja mam dnes posledny den svojej rocnej matersikej dovolenky v uk samo uz mam teraz tie 3 mesiace neplatene

macka23
31. aug 2009

Pokial viem, adoracion ma pravdu, je to 39tyzdnov platenej materskej, cize 9 mesiacov.

tictactoe
31. aug 2009

ja som tiez uz dala notice v praci, o mesiac sa mi konci rocna materska, platena bola 9 mesiacov, zvysok bez naroku na peniaze.

etuska
31. aug 2009

Kocky a ako to riesite potom?Myslim-ostavate s babom aj nadalej doma,alebo hladate nejaku child minder-ku?Uvazujeme nad 2-hym babom,len uz teraz si neviem predstavit co po roku MD 😕

adoracion
1. sep 2009

no v mojej praci mi dali partime podla anglickych zakonov ti musia dat ak mas dieta kym nejde do skoly budem pracovat 2 dni poobede po 11 hodin a 6 dni volna nastastie muz ma taku pracu ze ma tie 2 dni volna a bude s nou aj ked zacinam o 15 dni ale absolutne si to ale neviem predstavit co tu budu spolou stvarat viedim to tak ze mala pojde spat az pridem o tretej rano lebo je este s polky kojena a bez mlieka nezaspi ale co uz z lasky sa zit neda..

etuska
1. sep 2009

Adoracion-tak drzim palce nech to zvladnete obe 😉
Moja Miska zacala chodit do P1 tak zvazujeme teraz druhe babo.Tiez sa to neda odkladat donekonecna-30ka na krku 😅

Zatial ma aj MM taku pracu ze by sme sa pri tom druhom babatku mohli striedat,lebo ja ucim v skole(tento rok do 2p.m) a MM chodi do prace o 2:30p.m-len aka bude realita.No keby sme to odkladali donekonecna tak asi ludstvo vymrie 😅

Mali ste niektora childminder-ku?Alebo "nanny"?

eviska83
1. sep 2009

erika-ja som childminderku nikdy nemala,ale kamoska dala dceru asi 3x - stale k inej- a bola veeelmi nespokojna.Raz jej dcera plakala este asi hod.potom ako ju odtial vzala- ,2x ju vraj velmi zle prebalila-nepoutierala poriadne.3x uz si nepamatam co bolo,ale potom to vyriesila tak ze ju nosila ku mne - ona to potrebovala len 1Xtyzdenne na 4 hod.Ja som v tom case bola na materskej s Andrejom- takze pohoda.Ale mozno niesu vsetky rovnake.Ja som pocula velmi dobre referencie na jednu odtial.

etuska
1. sep 2009

Evi-tak to si neviem predstavit "hodit "stale dieta k niekomu inemu 😒 Bud stabilne k niekomu,koho babatko vopred aspon par krat stretne,tak si to este predstavit viem.

Na nasej ulici je "nursery school" kde beru deticky od 6tich tyzdnov-no su dost drahi(asi tak ako vsade v UK)-minuly rok chceli tusim 23 libier na den(co je este celkom prijatelna suma)-ale to sa mi potom ani do prace ist neoplati 😒 Resp.tam mi povedali,ze ak zarabam malo,tak mi az do 80% vratia na Tax-och.Neviete kde sa to da vyratat-myslim kolko cca vratia potom na "childcare" a vobec existuje nejaka taka kalkulacka na nete?

betka1
2. sep 2009

etuska, skus tuto kalkulacku http://www.taxcredits.inlandrevenue.gov.uk/Qual... Vypocita Ti narok na Child Tax Credits a Working Tax Credits. Vo Working Tax Credits sa zohladnuju aj naklady na childcare.

etuska
2. sep 2009

Dik Betka-mrknem.
Ja len tak,ze minule davali v spravach,ze zeny,kt. zarobia malo,tak ani radsej do prace nejdu-lebo sa im to financne neoplati.

betka1
2. sep 2009

etuska, zial, tak to aj je

angelika96
2. sep 2009

ahojte!mam 2 deti3-ho syna a holku ma 1mesic.manzel pracuje.a chcela by som poziadat o child care,neviem ze ci na to mam narok,alebo vlastne ako to funguje?prosim poradte mi,lebo manzel zaraba malo a ja nemozem ist pracovat lebo malu dojc.vopred vam dakujem.

etuska
3. sep 2009

Angelika-asi si myslela Child Tax credit-lebo childcare by znamenalo,ze hladas nejaku opatrovatelku pre deti,alebo nejaku "nursery school" pre ne.
V tomto sme asi vsetky na jednej lodi.

Pokial zijes v Uk,tak pre maleho by si mala narok na bezplatnych par hodin v skolke-ale musis si to pozistovat.Moja dcera chodila minuly rok do "Junior Reception Classs" co je nieco ako pripravka pred nastupom na ZS-3 hodinky denne(od 4och rokov) -je to bezplatne.

Tiez je bezplatna skolka-tusim na 12,5hod. tyzdenne pre 3-4 rocne deti-ale zalezi to od toho kedy sa syncek narodil a treba tam dat prihlasku co najskor,lebo to byva rychlo obsadene.

angelika96
3. sep 2009

diki etuska!tak ten child care,mozem poberat vtedy iba jak zacne syncek chodit do skolky?alebo staci jak ho tam zaregistrujem?a to nevadi ze som doma s malou?lebo ma iba mesiac?nevadi ze ja nepracujem? 😒 😒

betka1
3. sep 2009

angelika, ak vies anglicky, tak si skus vyplnit tento formular a zistis, ci mas na nieco narok. Skus si aj tu verziu, ze Tvoj syn chodi do skolky a vypln tam kolko ta asi skolka stoji. Tak budes vediet presne. http://www.taxcredits.inlandrevenue.gov.uk/Qual...

angelika96
3. sep 2009

problem je to ze ne velmi viem.chlapec ma 3roky,dcera ma mesiac.manzel pracuje.dostavame child +working tax credit.chlapcek nechodi do skolky.a ja nepracujem.