Čo po materskej?

jezica
22. aug 2017

Ahojte maminy.otazocka.
12.9.mi konci md,som zamestnana,ale davam vypoved.mam 15 dni dovolenky,ktoru chcem vycerpat,cize vypoved by bola k 30.9.teraz k tej otazocke,ked mi skonci md,mam ist na nejaky urad,alebo az ked vyberiem dovolenku.ak ano tak kam,lebo som z toho zmatena 😂😊😁vdaka za kazdu odpoved,pekny dnik

libawet
22. aug 2017

@jezica na úrad práce, no nie je to povinnosť :http://www.upsvar.sk/obcan/skoncil-som-zamestnanie-co-...

evittam
22. aug 2017

@jezica Predpokladam,ze ti konci RD. Ak dávaš výpoveď tak mas vypovednu lehotu -jej dlzka sa odvíja od odpracovanych rokov v danej firme a zacina plynut prvým dňom nasledujúceho mesiaca po mesiaci, v ktorom bola vypoved dorucena druhej strane.
Ak vsak s tebou podpise zamestnavatel dohodu o skončení PP -odporucam ju k datumu 13.9.2017-vycerpes jeden den dovolenky a ostatnu ti preplatia a budes mat maximálnu podporu. Teda za predpokladu,ze si pocas RD nepracovala napr.ma dohodu s pravidelným príjmom.

evittam
22. aug 2017

@libawet Preco by to mala byt povinnosť? Ty keď nechces byt evidovana na UPSVaR tak nemusíš. Musi len oznamit,ze kde sa nachádza dieta po dovrseni 3rokov kvôli rodinnym pridavkom.

libawet
22. aug 2017

@evittam opravila som, bol to preklep 🙂

evittam
22. aug 2017

@libawet Prepac, som si zle precitala tvoj príspevok.😊😉

libawet
22. aug 2017

@evittam nie, dobre si čítala, mala som to tak najprv, ako si písala. Si pozorná, to je dobre, že to sleduješ, ďakujem aj za seba.

evittam
22. aug 2017

@libawet 😉

jezica
autor
22. aug 2017

Nie nie rodicak,mala ma len pol roka,no chcela by som na podporu-viac peniazkov.manzel by bol na rodicaku.tak vypoved by bolo lepsie k 13temu?

evittam
22. aug 2017

@jezica Výpoveď ti nepomôže-poriadne si prečítaj co pisem.
@zalka prosim ta ako je to v takomto pripade-plati tiez,ze bude nárok na max.podporu?😉

jezica
autor
22. aug 2017

Volala som si na socialku,a tam mi povedali,ze narok na podporu mam.po nej by som presla na rodicak.len mi baby radili,vycerpat aspon jeden-dva dni dovolenky,pre co najvyssiu podporu.vypoved davam dohodou

evittam
22. aug 2017

@jezica Výpoveď dohodou neexistuje. A radu si už dostala.

jezica
autor
22. aug 2017

Dohoda o skonceni pp,a vypoved dohodou je to iste nie?ale vdaka,skusim sa popytat inde🙂

evittam
22. aug 2017

@jezica Nie to nie je to iste. Este raz-vypoved dohodou neexistuje. Skoncit PP je mozne:
Vypoved zo strany zamestnanca alebo zamestnavatela,
Dohoda o skonceni PP.

jezica
autor
22. aug 2017

Tak som to asi zle napísala,prepac.tento tyzden idem do prace,mame sa dohodnut o skonceni pp.dam ju teda k 13-temu.a na socialku treba nahlasit,ze som dala vypoved a chcem cerpat podporu?

majusqa77
22. aug 2017

@jezica na socialku nehlasis nic. evidujes sa na UP a po zaevidovani na socialke ziadas o podporu

evittam
22. aug 2017

@jezica Tak ako pise
@majusqa77 . Evidovat sa na UPSVaR, keď dostaneš rozhodnutie o zaradeni do evidencie uchádzačov o zamestnanie tak kópiu so ziadostou o podporu na SP, druhu kópiu na ZP.

dasiacik
22. aug 2017

@evittam Ahoj.Prosim ta,v tvojom prvom prispevku k tejto teme pises,ze max.podporu moze ziskat len v pripade,ak pocas RD nepracovala.Myslis tym u toho zamestnavatela kde chce dat teraz vypoved,ci kdekolvek?Lebo ja som v podobnej situacii.Sice ma to caka az o rok,ale uz teraz si zistujem co by bolo pre mna najvyhodnejsie.Vies mi prosim poradit?
27.08.2018 mi konci RD.Do povodnej prace sa nechcem vratit,takze planujem dat vypoved.K akemu datumu by som to mala urobit,aby to bolo pre mna vyhodne?Podotykam,ze pocas RD som 5mesiacov pracovala na polovicny uvazok u ineho zamestnavatela.Dakujem.

evittam
22. aug 2017

@dasiacik Nie, zle si to pochopila. Ak si pracovala kdekolvek na zmluvu ci dohodu, z ktorej sa odvádzalo poistenie v nezamestnanosti - co pri polovičnom uvazku sa odvádza tak si si pokazila podporu.

evittam
22. aug 2017

@dasiacik Podpora ti bude pocitana z toho polovičného uvazku.

dasiacik
22. aug 2017

@evittam Joj.Dost zle,vsak?Mam este nejake ine moznosti?

evittam
22. aug 2017

@dasiacik No nie, o ziadnych neviem. Proste sa ti bude počítať podpora z toho polovic.uvazku to uz nezmenis.

zalka
22. aug 2017

@evittam nie @jezica nebude mať nárok na maximálnu podporu, nakoľko podpora sa ráta z obdobia dvoch rokov. a ona tam má zamestnanie, materskú , takže zo zamestnania pred MD sa vyráta podpora + z čerpanie dovolenky po MD.
Nárok na max. podporu by mala len v prípade, že by jej končil rodičák a že by bola aspon 2 roky na rodičáku a nemala žiadne poistenie ... tak vtedy by mala nárok na max. podporu ak by čerpala den dva dovolenky .. a zvyšok jej preplatili.
Teraz dostane zadávateľka 50% z hrubej mzdy čo zarobila, ak zarábala 1000e v hrubom pred MD .. tak podporu dostane 500e po dobu 6 mesiacov.

zalka
22. aug 2017

@jezica
výpoved je výpoved
skončenie PP dohodu je dohoda
sú to dva rozdielne veci, to ako keby si napísala jablko a slivka je to isté ovocie .. len má iný tvar a pritom jablko je jadrovina, slivka je kôstkovina ...

@dasiacik ak si pracovala na pol úväzok tak tvoja podpora sa vyráta z toho zamestnania, nepíšeš kedy si pracovala ... aj to je dôležité dátumy ... bez nich sa nedá riadne poradiť

do prdele ak nedám kona tak sa nedá poslať príspevok máte to viaceré tak?

dasiacik
22. aug 2017

@zalka Ten polovicny uvazok trval od 1.8.2016-30.1.2017

dasiacik
22. aug 2017

@zalka
Vies mi poradit co by bolo pre mna najvyhodnejsie urobit po skonceni RD?Dakujem.

zalka
22. aug 2017

@dasiacik no a kedže RD ti končí 27.8.18 a aj keby ukončili vtedy s tebou PP
tak podporu bude SP rátať z obdobia od 28.8.16- do 27.8.18 .. a presne v tom období máš pol úväzok tj. podpora bude 50% z hrubej mzdy z toho pol úväzku.
Kedže si nepracovala na dohodu tak nie je šanca získať ani len vyššiu podporu z platu pred MD ... škoda, že si to zisťuješ až teraz a nezaujímalo ťa to pred rokom, kedy si si defakto tou pr ácou pokazila možnosť mať max. podporu.

zalka
22. aug 2017

@dasiacik nič nie je výhodné, len práca ... fakt sa to riadne ti pokazilo ..
ak po RD budeš pracovať tak sa podpora vyráta z priemeru ..
ale ty si pracovala 6 mesiacov .. ak si mala plat 300e napr. v hrubom
a po RD budeš pracovať za vyšší plat tak sa to spriemeruje .. ale z toho sa už nič navariť nedá ... :( priveľmi dlho práca na pracovnú zmluvu,

evittam
22. aug 2017

@zalka Som si myslela. Dik.😉

dasiacik
22. aug 2017

@zalka Ja viem,moja chyba.Dakujem.Takze,k tomu 28.8.2018 si mozem dat vypoved?A najlepsie,aby som mala hned druhe zamestnanie,vsak?Na urad prace sa mi teda neoplati ist.A co s dovolenkou?Ci si ju nechat preplatit?

zalka
22. aug 2017

@dasiacik nechaj si ju len preplatiť, viac získaš, lebo ti stiahnú len odvody do ZP a dan,
ak by si ju čerpala tak ti stiahnu ešte aj odvody do SP a to v tvojom prípade nemá moc zmysel lebo ti to prípadnú podporu dvihne o pár centov ...