Dve materské v decembri naraz. Tiež vám prišli?

babatko88
20. jan 2009

ahojte babuľky,

mám taký chaos a neviem, či to mám riešiť, alebo čo!?

Aj vám prišli v decembri dve materské dokopy? Mne áno, takže som tento mesiac nečakala a zrazu dnes mi prišla.

Mám volať na sociálku? Alebo je to normálne? Ale potom prečo v decembri prišli dve?

Lebo som vždy dostala rovnako, tak neviem, poraďte...

Dík

sassi
20. jan 2009

mne prišla len jedna ... nejaká chyba to bude

a tiež vam prišli ešte prídavky na dieťa nezvýšené, lebo som čítala, že od januára sa zvyšuju

misulka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vivere
20. jan 2009

pokial ide o pridavky na deti, je pravda, ze sa zvysovali. ale na ucte ich uvidite zvysene az vo februari, lebo pridavok /aj rodicak/ sa vyplaca za predchadzajuci mesiac, cize vo februari dostanete davku za januar 😉

babatko88
autor
20. jan 2009

hej, zvyšujú, ale to príde až vo februári, lebo za december sú ešte normálne

babatko88
autor
20. jan 2009

BABY!!! ale čo tá materská???

sassi
20. jan 2009

ja som si tiež tak myslela 😉

lante
20. jan 2009

babatko, ja som dostala iba jednu 😖, takže si myslím, že to bude chyba. A keď ju nájdu tak tú jednu materskú podľa mňa budú chcieť späť.

babatko88
autor
20. jan 2009

LANTE, aj ja si myslím, zajtra tam zavolám a spýtam sa, ale bodla by 😅

monkula
20. jan 2009

aj mne prišla len jedna, škoda 😀

lante
20. jan 2009

Babätko, t verím a myslím, že viacerím by bodli dve...sme museli kamošovi vystvetľovať, že aj keď sa nám narodí druhé mimčo, materská bude stále jedna 😀

babatko88
autor
20. jan 2009

a ešte jedna vec, neviete číslo na sociálku??? nemôžem ho nájsť

tatolu
20. jan 2009

Babatko, možno to bola moja 😉
Pre chybu úradníčky som je v decembri nedostala, ale v januári prišla aj za december aj november. Takže asi nie 😒

ka4
20. jan 2009

babatko podla mna to nerieš ale pre istotu si odlož a uvidíš ďalší mesiac.keď omylom ti poslali tak ťa vyzvú vrátiť a to už len od teba záleží či vrátiš lebo to je ich omyl a nie tvôj.

zuzitka
20. jan 2009

... alebo ti vezmu davku za niektory mesiac ☹

vivere
20. jan 2009

babatko, myslim, ze zavolat tam by bolo najlepsie 😉

ka4, bolo by sice pekne nechat si davku navyse, ale su to peniaze statu a ten ich spat veru dostane 😖 a spravi to presne ako pise zuzitka.

babatko88
autor
20. jan 2009

máte pravdu kočky

zuzitka dík za pomoc 😉

teda ako sa to vezme, si ma tam pohadzovali z jedného na iné číslo a nakoniec mi asi po 18 minútach povedali, že mám zavoať na 033.... viac si nepamätám, lenže to číslo je odpojené, tak som našla mail, ani neviem, kto to bol, ale hlavné, že okres TT, tá mi do 5 minút odpísala, že e-mail preposlala pani, ktorej patrím, že tam už nieje, ale určite mi zajtra odpíše... bola super milá, že ma to nenapadlo hneď 😎

tatolu
20. jan 2009

No babatko, ešte pre ich chybu budeš preplácať aj telefón ...

zuzitka
20. jan 2009

ja som nedavno tiez riesila nieco so socialnou poistovnou v BA a tiez som komunikovala len cez maily 🙂
normalne mi odpisovali tie tetusky 🙂 som bola prekvapena z tej ochoty 😀

babatko88
autor
21. jan 2009

hej baby, paráda, ani neuveríte...
volala mi pani zo sociálky a povedala, že všetko je v pohode, peniaze si môžem ísť zobrať...
vysvetlila mi to tak, že som si podávala žiadosť vo februári, zaplatili mi do 28.2., ale bol prestupný rok takže mi to doplatili aj s nejakými dňami z januára 😅

super sa tešíííím 😀

maca793
22. jan 2009

ak ti prišli 2 materské, tak to vráť, lebo je to porušovanie zákona, ale ak si si nie istá, tak si vypýtaj v banke info.

babatko88
autor
22. jan 2009

maca793, už som zisťovala, všetko je v pohode, prečítaj si, čo som napísala predtým 😀 😀 😀