Je rozdiel medzi materskou a rodičovskou dovolenkou?

funilieta
9. jún 2008

co to znamena a ako dlho trva? ja som z toho debil.

Viem ze do pol roka mam narok na materske (28tyzdnov) a potom na rodicovsky prispevok (nejakych 4500sk)

Niekto ale spominal ze treba ist aj do zamestnania pred prechodom z materskeho na rodicovsky prispevok? som z toho debil. poradte prosim

macocha
25. máj 2010

Dobre, teraz k tym novym prispevkom: ak som zacala poberat rodicovsky realne od januara 2010, ale so spätnou platnostou k oktobru 2009 (cakalo sa na spravoplatnenie rozsudku o zvereni dietata do nahradnej rodinnej starostlivosti), teda nepoberala som materske ani matersku dovolenku, pracovala som a teda bola poistena tych 270 dni, mozem ziadat o zvyseny RP?

A k prispevku na vychovu: vie niekto, ci plati do troch rokov veku dietata (zdraveho), alebo kym trva narok na rodicovsku dovolenku (t.j. pre mna tri roky od zverenia dietata, najviac do 6. roku veku?

maznacik007
25. máj 2010

macocha nemozes ... lebo mala ma uz viac ako dva roky... ako dalo by sa spetne 6 mesiacov poziadat od januara ale pre vas to neplati lebo ona uz mala viac ako 2 roky k 1.1.2010
ono sa to da poziadat aj na dieta v nahradke.. ale musi mat menej ako 2 roky

plati to len do troch rokov ten prispevok na starostlivost

macocha
25. máj 2010

Maznacik dik 🙂 Ale to prve sa vztahovalo na ine dieta, ktore ma 1 rok - tam to ide?