Kedy najskôr môžem ísť na rizikové tehotenstvo?

misulienocka
22. aug 2011

Dobrý deň, mám jednu otázku. Som tehotná, približne v 3 mesiaci, ešte to neviem presne, lebo až 30.8. idem na 3D ultrazvuk a tam mi zistia. Zatiaľ normálne pracujem ale chcela by som ísť na rizikové tehotenstvo pretože mám dosť náročnú prácu po fyzickej stránke. Platím si dobrovoľné nemocenské poistenie, ale počula som že je dobré si ho zvýšiť na maximálnu možnú čiastku aby bola tá dávka čo najvyššia. Preto ma zaujíma keď si zvýšim sumu toho poistenia, kedy najskôr môžem odísť na tú PN ???? a ako dlho mi bude vyplácaná tá dávka ???? niekde som počula že 7 mesiacov, a čo po tých siedmych mesiacoch??? už neplatím poistenie??? alebo ako??? zaujímam ma či keď si ho budem polatiť aj naďalej môžem si o 270 dni zase nárokovať tú dávku alebo ako to je??? prosím poraďte mi ďakujem.

alchemilkazltozelena
31. mar 2013

to by aj mna zaujimalo kedy sa da ist na rizikove...ale vlastne to je PNka takze aj hned po otehotneni, nie?

ivanya
31. mar 2013

ano aj hned

magic08
31. mar 2013

poznala som kocku co si to platila a sla hned na marodku... nemocenske mala vyssie ako plat, takze sa jej to oplatilo viac... to bolo uz po tych zmenach, takze si myslim, ze mozes ist riadne na PN a potom na matersku... PN sa ti bude vyplacat az kym nenastupis na matersku a potom ansledne sa vyplaca materska....

zuzkababy
31. mar 2013

ano hned,ja som prisla ku doktorovi ze som tehotna,aj mi to potvrdil.spytala sa ma ze ci pracujem,som povedala ze ano,a hned mi vypisal marodku.
zalezi ale aj kde sa pracuje,pre mna by tam robota nebula,je tam smrad.ale ihned mi pisal marodku

ejmynka
6. jún 2013

ahojte,chcela by som sa spytat..ak som nastupila do novej prace a do mesiaca zistim,ze som tehotna,mozem ist na rizikove hned po zisteni?ako je to s odvodmi pocas rizikoveho?vobec o tom nemam prehlad.

kacena4
6. jún 2013

moja na rizikove tehotenstvo sa neda ist. ak mas rizikove tehotenstvo tak ti lekar vystavi PN-ku hoci aj od prvej navstevy u lekara (ja som napr. mala) ale potom musis mat PN-kovy rezim vychadzky ak ti povolania a ocakavat kontroly a tie chodia. potom ides na matersku 6 tyzdnov pred terminom ak si rizikova tak 8 tyzdnov.a co sa tyka dobrovolneho poistenia musis ho platit tych 270 dni pred porodom a az materska sa podla neho rada + PN-ka tiez ale pri materskej je tusim teraz po novom strop nejaky

luji1
17. jún 2013

ahojte,chcem sa spytat,ked chcem ist na rizikove tehotenstvo a uz nechcem byt na PN,to musim ist aspon na 1 den do nemocnice alebo nie?staci ked mi da lekarka nejaky papier?dakujem za radu?

hematologiabb
13. okt 2015

Kocky je pravda,ze uz vraj nie je mozne ist na rizikove tehotenstvo?AkuraT mi to lekarka povedala po dvoch abortoch,ze to uz neni,ze sa to riesi len PN,Dik a ked som szco neplatim vtedy zdravotne?

dena1973
13. okt 2015

Medzi rizikovou PN a riadnou PN nie je žiadny rozdiel. PN sa platí ak máš na ňu nárok t.j. ak spĺňaš všetky podmienky pre jej nárok.