Koniec materskej a návrat do školy. Čo treba vybaviť?

miriam17
7. feb 2009

ahojte baby mate niektora s tymto skusenosti?.......v septembry my konci materska kedze som porodila ako 17rocna tak som bola iba v prvom rocnika do druheho som uz nenastupila.Tak by som chchela ist napet do skoly azle nie na tu ktopru som zacal ale na inu ....co treba pred tim vybavit?staci iba napisat ziadost?alebo trreba tam zajst aj osobne?vopred dakujem za info

miriam17
autor
7. feb 2009

a ak my skonci materksa a napstupimdo ksoly budem dostavat este nieaky prispevok od statu socialky alebo nieco take?

miriam17
autor
22. feb 2009

prosim Vas neviete my niekto s timto pomoct,ten odbor na ktory som chodila sa zrusil definitivne ata skola si nerobi ano velku hlavu z toho..daako.....pomozte prosim Vas co mam robit?....treba napisat ziadost v akom zneni???....alebo podat prihlasku. a ako??..keto dava teda posiela riaditel zakladnej skoly??nevete poradit....prosiiiiim........ja si neviem uz rady

jaduska
22. feb 2009

miriam, možno by bolo dobre informovať sa priamo v škole, ktorú by si chcela navštevovať teraz a ohľadom príspevkov od štátu zájdi na úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Inak ti poradiť neviem....

gapa
22. feb 2009

miriam,
nemám skúsenosť, no napíšem aspon čo predpokladám,

tiež si myslím, čo jaduska, že sa treba informovať v novej škole. napr. či ti uznajú ten prvý ročník z predchádzajúcej školy a za akých podmienok alebo či musíš začať odznova. Tiež záleží od tvojich požiadaviek a možností, či budeš chodiť na denné štúdium a dieťa dáš do škôlky alebo sa on bude starať napr. niekto z rodiny alebo myslím sú aj nejaké večerné kurzy, ak by ťa napr. situácia nútila ísť pracovať a pod.

Rodičovský príspevok predpokladaám poberáš a budeš dostávať len do 3-och rokov dieťaťa (ak nejde o dieťa s dlhodobo nepr.zdr.stavom), jedine rodinné prídavky budeš poberať nadalej. No a predpokladám, že tvoji rodičia zase na teba, ak si nezaopatrené dieťa (aj ked v tom sa nejako nevyznám)

Predpokladám, po pôrode/resp. po dosiahnutí 18rokov (neviem, či aj pred 18rokmi sa dá) si si podala prihlášku na sociálnu poistovnu ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov (tam je podmienka minim.16rokov), aby si bola dôchodkovo poistená štátom (bez podania prihlášky nie si) a ak si mala prerušené štúdium aj na zdrav.poistnovnu si si zašla. Teraz podla konkrétnych okolností tiež treba nahlásiť zmenu v ZP, podať odhlášku v SP.