Kúpa auta ženou na materskej. Je to možné?

miriam17
19. feb 2008

ahoj mozno sa vam bude tato tema zdat divna ale neda my sa to opytat,neviem sa docitat inak povedane doklikat ci si moze kupit zena auto na splatky ked je na materskej alebo na lizing .
je to mozne? ☹

eli77
19. feb 2008

Ahoj my sme minuli rok brali na leasing auto a vtedy sa nedalo 😠 ...takze to musel brat muz 😀

tweety22
19. feb 2008

miriam, myslim, ze nie pretoze kazda banka alebo leasingova spolocnost si overuje tvoj prijem a ide to aj cez socialku, vcera som bola akurat vo VUB a hovorili mi, ze uver ti poskytnu bez rucitela, bez dokladovania prijmu, bez cakania atd. ale volaju na socialku ci nie si nezamestnana popripade na materskej

maruschka
19. feb 2008

ak máš splátkovú kreditkartičku-teraz bývajú silver,gold a ešte neviem aké-to znamená,že si verným zákazníkom splátkových spoločností a tam sa pri kúpe už nezisťuje, či pracuješ, alebo nie....Ale tie kartičky majú limit tuším len 25000, alebo aj viac..
A auto?No to je asi ťažšie..Tam potrebujú záruku.A neviem,či príjem z materskej je dostačujúci,asi viac nie,ako áno..Treba sa rovno spýtať tam,kde ideš kupovať auto.Alebo v nejakej lízingovej spoločnosti. 😉

vroni
19. feb 2008

Tak to ste ma sokli. Ja som si kupovala auto na leasing minuly rok v aprili a nikto po mne nechcel nic. Proste som zaplatila akontaciu, podpisala splatkovy kalendar a odfrcala autom. Jedina podmienka bola, ze akontacia musela by aspon 30 percent, inak ich nezaujimalo nic, neodovzdavala som ziadne doklady ani nikto nikam nevolal, ani ma nenapadlo uvazovat o tom, ze som vlastne na materskej 😀 Manzela nevlastnim, takze to urcite nekryl ani iny prijem.... Kupovala som Renault cez CAC Leasing (to ako informaciu, nie reklamu)

arabeska
19. feb 2008

hlavne je dolezite ci by si to zvladala platit z materskej 😕 my mame auto na leasing a veru moja materska byho neporkila 😅 ale tak zase aj zalezi od ceny auta a o ake auto ide.moj muz nemusel nic zdokladovat a auto je vlastne aj tak pisane na mna a nikto nic nevravel..tak neviem podla mna sa to da,ale ci to budes zvladat platit je uz dalsia vec...

tilly
19. feb 2008

ja neviem, ja som si auto kupovala v hotovosti, ale keď som bola v škodovke, vtedy bola nejaká akcia na oktavky, že zaplatíš tretinu, o rok tretinu, tretí rok to doplatíš, tam nechceli žiadne potvrdenia ani nič 😉

januska2
2. mar 2013

@vroni mozem sa opitat cez aky autobazar ste braly auto? dakujem

vroni
2. mar 2013

@januska2, ziaden bazar, kupovala som nove auto (uz medzitym predane a kupene dalsie nove na leasing pred rokom. A zase nic nechceli)

nikikr045
29. dec 2015

Ahoj v akej spolocnosti si kupila ze nepitali nic,lebo a ja som tiez na materskej diky

manna1101
19. feb 2016

@vroni..mozem sa opytat kde presne si kupovala auto ze od teba nic nepytali? dakujem pekne vopred za odpoved

petra7777
19. feb 2016

@tweety22 nie je to celkom tak.....pred pár dňami som sa o tom bavila so susedou......je nezamestnaná....úver 4000€🙂 vraj jej pani za priehraadkou povedala, že to preto, lebo má pohyby na účte....kredit....debet.....dookola :.....

tweety22
20. feb 2016

@petra7777 uz si velmi nepamatam co mi povedala pani vo VUB kedze moj prispevok je z 2008 😂😂😂 kazdopadne sa odvtedy zmenilo milion veci

petra7777
20. feb 2016

@tweety22 prepáč....vôbec som neregistrovala, odkedy je tu tá debata ....

tweety22
20. feb 2016

@petra7777 vobec nic sa nedeje 😉

damoska
10. jún 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

ked sme si brali auto, bola som v tej dobe na rodičovskej dovolenke s dcerou, pravda ale je, že auto sme si brali s manželom spoločne. Kupovali sme ho v AAA Auto v Michalovciach a nebol s tým žiaden problém

zichihena
13. jún 2018

@damoska aj kamoska si tak brali s manzelom z aciek a uplne v pohode, ziaden problem s tym nebol. Ale to bolo pred rokom, asi by som sa informovala, ze ci sa to da alebo ci sa nezmenilo, lebo viem, ze co sa tyka hyposiek, tak sa to menilo

damoska
15. júl 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

tiež si myslím že to nebude problém, najlepšie by bolo keby si to auto brali spolu a posudzoval sa prijem oboch.

mareri
10. dec 2018

da sa to vobec, ked je žena na materskej? Je jasne, že ked to kupuje a plati v hotovosti, nie je to problem, ale čo v pripade, že to chce financovat uverom? Kde je najlepšie takto nejake auto kupit?