Materská dovolenka a dobrovoľne nezamestnaná osoba

jessicax
11. feb 2008

ahojte. Tento rok koncim VS kde studujem dialkovo a som dobrovolne nezamestnana. Nemocenske poistenie som si zacala platit v oktobri ale o dva tyzdne na to som otehotnela a teraz neviem ci sa mi dni vobec nemocenska oplati platit aj nadalej kedze som sa tu na fore docitala, ze vraj tych 270 dni sa nepocita od datumu porodu ale 6 tyzdnov od nastupu na matersku? Ale kedze nie som zamestnana nemozem nastupit na matersku az po porode? Vdaka sa vsetky odpovede jess

kazdovci
11. feb 2008

ahoj jess. bohuzial na matersku sa neda nastupit az po porode. to je zakonom stanovene, papier potvrdzuje tvoj gynekolog.musis si len vyratat kedy ti uplynie 270 dni. ak to do tych 6 tyzdnov pred porodom nebude, asi ti matersku zamietnu ☹ aj ked neviem ako je to ked prave koncis vysku. to sa chod radsej opytat na socialku. zbytocne im budes platit ked potom aj tak nic nedostanes. socialna poistovna je najhorsia institucia na slovensku. ja som szco a horor co som si s nimi kvoli materskej zazila sa nicomu nevyrovna...

jessicax
autor
11. feb 2008

Dakujem za odpoved ale velmi si ma nepotesila. V kazdom pripade sa na to pojdem do poistovne opytat a ak je tak ako hovoris tak s platenim nemocenskeho skoncim

kisska
11. feb 2008

jess - skoc na www.porada.sk, tam ti urcite poradia a su aj celkom rychli. Drzim palce