Materská po materskej

marlenka222
23. jan 2018

Ahojte zeny. Potrebujem poradit. V skratke-manzel SZCO,ma narok na matersku. Jednu na starsiu dceru cerpa. Konci mu o chvilu. Chcel by nastupit na dalsiu s mladsou dcerou. Nakolko mu min.danovy rok vysiel vyssi VZ pre platenie (poistenia aj zdrav. aj soc), dostane vyssiu matersku pri 2. dcere? Ktory VZ bude brany pre 2.matersku za predpokladu ak na 2.matersku nastupi dajme romu tyzden-dva po 1.materskej a medzicasom bude "robit"? Dakujem

karinkajn
24. jan 2018

Aj mi mame dve deti hned po sebe manzel bral na prve dieta matersku skoncila sa nam 13.12 a dnes sme boli poziadat o matersku na druhe dieta...samozrejme na manzela bo plati vysie odvody tak by ma mat znova vyzsiu matersku..poziadali sme matersku hned od 14.12 cize spetne...manzel je szco takze on nadalej pracuje len oficial je na materskej...keby som ja poziadala vysla by miminimum.....viem ze muz moze druhu matersku poziadat 6tyz od narodenia druheho dietata...da sa to spetne..neviem ci.som poradila ...

marlenka222
autor
24. jan 2018

Ahoj. Dakujem. Aj my to tak mame ze manzelovi vysla materska ane "bieda" cize rodicak. Tiez sme to takto vyriesili. Ide mi skor o to, ze ak odvody este nestihol ani za 1 mesiac zaplatit -od augusta ma matersku a v auguste sa tusim meni aj vyska odvodov (v zavislosti na danovom). Ze ci bude ratana materska z vyssich odvodov alebo z toho co platil min.rok -z coho ma vyratanu 1.matersku.