• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Materská, rodičovská, opät materská?

12. novembra 2017 
@evittam nemam v dohode uvedené ze nepravidelny prijem. To by tam muselo byt uvedene. Viem ze ak nezarataju 6 mesiacov co som robila na dohodu,tak nesplnim 270 dní, preto dufam ze ked odvody platili,tak aj na NP.
TP mam 20.4.
Teda oni budu ratat DVZ z mojej novej mzdy, z 609€? Zatial som pn ani ocr nebola.len na dovolenke a paragrafe. Teda teoreticky ak sa zamestnam este teraz na 91 dni u frajera, kt.je szco, a da mi napr. 1500€ hrubu,tak mi mat.budu z toho vypocitavat??? Len z tych posledných 91 dní?? Musela by som v tom pripade dat výpoveď v terajsom zamestnani? Keby som nedala, pocitala by sa mat.z oboch platov?vies.mi poradit ako si zvysit? Neviem si predstavit z 250€ žiť... Dakujem
10. okt o 16:47  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evittam este pre uplnost doplnim, ze dohodu aj zmluvu mam s tym istym zamestnavatelom, teda od 2.3. Pracujem na tom.istom mieste len dohoda sa zmenila na zmluvu na dobu urcitu, berie sa aj to ako nove NP,teda rata sa tych 90 dní s novou mzdou?
10. okt o 17:05  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Este by som ta poprosila § Ak vies
10. okt o 17:05  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miamoja2012 Treba si zistiť na SP alebo pozrieť výplatné pásky či tam máš uvedené odvody na NP. Nestačí len dúfať....To ti je na dve veci.... To je dôležité. Ak chceš mať MD počítanú zo mzdy "u frajera" tak musíš najskôr spĺňať hlavnú podmienku nároku na MD (vrátane zmluvy u "frajera") ale nesmie bežať iný PP. Čiže ukončiť ostatné PP a mať nový PP na 90 dní bez PN a OČR. Prepáč, ale naozaj nemám čas a ani dôvod hľadať ti paragrafy - môžeš sa realizovať sama.:wink:
A nie, pokiaľ pracuješ u toho istého zamestnávateľa neberie sa to ako nové NP. Musela by si zmeniť zamestnávateľa aby platilo tých 90 dní bez PN a OČR.
10. okt o 19:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evittam
Dakuiem
V SP.mi zial.nic nepovedali dnes, 0 ochota, pasky.sme.nedostavali pocas dohody,
Zistim si to. Ale mala som mesacny - teda pravidelny príjem, NP malo byt platené.
Ak teda som zamestnavatela nemenila, tak bude rozh.obd. Od vniku NP 2.3. - Do 28.2., vsak?
Vdaka
10. okt o 21:16  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miamoja2012 Tu nejde o to aky si mala príjem z tvojho pohladu, t.j.,ze si dostavala peniaze mesacne. Tu ide o to ako si bola prihlasena na SP a ci platil NP. Prečo ste za dohodu nedostavali pásky? Si ich vyžiadaj.
A áno rozhodujece obdobie bude ako pises.
11. okt o 05:38  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evittam jednu pasku mam, platila som NP, z hrubej mzdy 69€=VZ to bolo 0,96€. Takže sa ta dohoda bude pocitat do 270 dni
11. okt o 08:32  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miamoja2012 Tak super.
11. okt o 12:27  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evittam apreco musim.dat výpoveď? nemozrm.mat 2 zamestnania. Súčasne? Doslova ukoncit PP (teda aj NP) musim s akt.zameatnavatelom alebo je aj ine riešenie? Napr.neplatene volno...alebo neviem.. A medzi 2 zamestnaniami, teda NP, musim nejaky den po kat, ist na UP! Apebo mozem jeden den skoncit a druhy nastupit? Dakujem
11. okt o 20:33  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miamoja2012 Pokial chces mat pocitanu MD z noveho zamestnania tak jedine v povodnom ukoncit PP a v novom mat minimalne 90rni bez PN a OCR ako som už písala.
11. okt o 20:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evittam ahoj, chtěla bych tě poprosit o radu, kamarádka nastoupila na MD někdy v aprílu 2017, nástupem jí spončil pracovnípoměr, chtěla by ještě jedno dítě a zajímá se jaké ma možnosti kromě nového zaměstnání, mohla by si platit i DNP zatímco bude na RD? a ještě mohla by jít ted během RD na UP a brát dávku v nezaměstnanosti?
11. nov o 22:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katriona1 Pokial chce podporu nemoze poberat RP, cize ak ma na nu narok tak RP na otca dietata a nech požiada o podporu. Co sa tyka naroku na MD bud sa zamestnať alebo DNP.
12. nov o 02:00  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok