• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Materská, rodičovská, opät materská?

17. marca 2017 
@mizulienka áno vyznelo to tak. No ja teda už neviem ako ti to mám vysvetliť, aby si to pochopila. Tak uvediem príklad.
MD ti končí 2.8.2010. Od 3.8.2010 akože nastúpiš do práce a vezmeš si napríklad 14 dní dovolenky (riadnej). Potom požiadaš svojho zamestnávateľa o čerpanie rodičovskej dovolenky, na ktorú nastúpiš 23.8.2010. Za obdobie pd 3.8.2010 do 22.8.2010 ti bude vyplatená mzda tvojím zamestnávateľom a súčasne aj celý rodičovský príspevok za august, lebo si splnila podmienky nároku na rodičovský príspevok aspoň po časť mesiaca. Už fakt neviem ako ti to mám inak vysvetliť, ale ak tomu stále nechápeš, tak si to tu kľudne ešte over.
29. júl 2010 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andzi dakujem a uz mi nemusis nic nevysvetlovat. Chcem to poriadne pochopit a byt si ista, ze som to vsetko urobila dobre. Ak mas s tym problem, tak prosim nereaguj. Prosila som o radu a nie o lamentovanie, ze tomu nerozumiem. Nikto tu o to nestoji. Dakujem.
29. júl 2010 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
OK, ďakujem. Nemá to význam, človek niekomu poradí a ešte je ten zlý. Tak som sa rozhodla, že už neporadím nikomu a hotovo.
29. júl 2010 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi21
áno, 25% zo zvýšeného do dvoch rokov + z nižšieho do troch rokov vid Zákon 561/2008 o príspevku na starostlivosť o dieťa ... v znení neskorších predpisov v § 5 ods.2 + 3,
ktorý sa odvoláva vo výške rodičovského príspevkov na osobitný predpis )12b, čo je Zákon o RP 571/2009 § 4 ods.1 a 2 (v ods. 2 je zvýšený RP, v ods.1 ten základný)
29. júl 2010 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka
prečítaj si toto, čo som písala na porade. snád ti to pomôže:
http://www.porada.sk/1465857-post6.html
29. júl 2010 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak budeš v každom kalendárnom mesiaci čerpať aspon 1den rodičovskú dovolenku (zbytok MD alebo riadnu dovolenku na zotavenie), tak náš nárok na RP za tento mesiac. Ak ale v kalend.mesiaci budeš mať len MD a riadnu dovolenku, tak máš nárok len na 41eur miesto 256eur.
29. júl 2010 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa dakujem, precitala som si tu stranku, je to podobny pripad ako ja, s tym rozdielom, ze ona odchadzala koncom mesiaca...u mna je ten datum 3.8., cize zaciatkom mesiaca...
teda, do 3.8. som na materskej dovolenke, od 3.8. nastupim na dovolenku do 20.8. a potom dajme tomu od 20.8. nastupim na rodicovsku dovolenku.
Podla mna mam narok na tych 256 eur....ale matie ma to, ze toho 1. a 2.8. som este na MD, nebude to prekazkou vyplatenia celeho rodicovskeho prisp 256 eur?

dufam, ze som sa vyjadrila dobre a ze nie som prilis otravna :sunglasses:
dakujem :slight_smile:
29. júl 2010 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja ked som z materskeho prechadzala na rodicovsky, u mna to bolo v strede mesiaca, tak som dostala MP za pocet dni ktore spadali este pod matersku a cely RP 256e :wink:
29. júl 2010 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi21 dakujem, tak to vyzera, ze aj mne to vyjde :dizzy_face:
29. júl 2010 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka a ty si teraz dostavala RP na Miska?
ide mi o to ci si dostala tu 25% kompenzaciu za jeho rodicovsky prispevok a ako dlho si to dostavala
29. júl 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi21 teraz si ma zaskocila...hmm neviem aku 25% kompenzaciu mas na mysli....nevedela som, ze nieco take sa vyplaca....mne zrusili rodicovsky na miska a hned som prestupila na matersku....
teda nie som si vedoma, ze by som take nieco dostavala :unamused:
29. júl 2010 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no lebo mne teta na urade prace povedala, ze podla noveho zakona, kedze pridem o RP a prejdem na MP, ktory sa berie ako poberanie prijmu, mam narok na 25% z RP, ktory som doteraz poberala na Ninu, len teraz neviem ako dlho to budem poberat, ci do 2 rokov Ninky alebo mi gapa pisala, ze asi len do 6tyzdnov veku mensieho babatka
mrkni par prispevkov dozadu, tam mi to gapa pisala
29. júl 2010 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi21 nemyslis nahodou toto...Ziadost o prispevok na starostlivost o dieta, ten sa vyplaca na starsie dieta podobu 6 tyzdnov od kedy sa nove babo narodilo, tusim tak to je
29. júl 2010 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka
budeš mať nárok aj na RP v tej sume ako píšeš za august.
1. aug 2010 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa dakujem ti velmi pekne gapa...medzitym mi to este potvrdila pani z UPSVaRu :slight_smile:
1. aug 2010 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosim o radu: 1.9.2010 moja dcera dovrsi 3 roky. 15.8.2010 nastupujem na novu MD. Budem mat tych par dni subeh MD a RD alebo mi RD skonci ku dnu nastupu na MD? Je potrebne potom nastup na MD oznamit na UPSVaR? vdaka
1. aug 2010 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu (neviem ci ste to uz riesili :sweat_smile: ). K 4.8. mi konci pracovny pomer po vyprsani doby urcitej. Teraz som so synom na RD. 4.3. mi vychadza porod druheho dietata (samozrejme cca) Budem mat potom narok opat na MD alebo dostanem len RD? Je potrebne sa dobrovolne poistit, aby som dostavala nieco viac nez len RD? Dakujem moc :dizzy_face:
2. aug 2010 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Viem že tieto info by som možno nasla pri prestudovani vsetkych tychto stranok, ale je to pre mna dost narocne pochopit tak sa chcem spytat konkretne na moj priklad.
Som na RD, zamestnanecky pomer mi stale trva.
Na MD som nastupila 03.06.2009.
DNP si platim od 1.9.2007 do 31.7.2010.
Od 1.1.2009 do 31.7.2010 som platila poistne vo vyske rozdielu medzi hrubou mzdou a maximalnym vymeriavacim zakladom.
Na RD som od 16.12.2009 do 3.7.2012.
Chcela by som znovu otehotniet, este pocas trvania RD. Dokedy musim najneskor otehotniet, aby som mohla cerpat vyhody DNP v suvislosti s vyssou materskou?
Viem ze ked chcem poziadat o matersku aj z DNP, musim mat to poistenie aktivne. Kedy by bolo najvyhodnejsie sa teda prihlasit na DNP, v akej vyske a ako dlho mam byt takto poistena?

Velmi pekne dakujem za odpoved Gapa - si super ze takto nezistne pomahas!
3. aug 2010 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá. Keď som si to tu trochu pozrela, zdá sa mi, že sa celkom vyznáte. Asi budem aj aj potrebovať poradiť. Som na RD s dcérkou, ktorá má 15 mesiacov,poberám zvýšený RP, a vyzerá to tak, že budeme mať ďalšie bábo v apríli 2011. Viete mi poradiť, či budem mať znova nárok na materské a potom neskôr na zvýšený RP? Zamestnaná som bola do konca apríla 2009. Asi budem musieť platiť nejaké odvody alebo? Fakt neviem. ďakujem za každú radu
3. aug 2010 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3. aug 2010 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fiuska trva ti este zamestnanecky pomer alebo nie?
ak ti stale trva zamestnanecky pomer, tak budes mat narok na materske a nasledne na zvyseny RP
3. aug 2010 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimi21, práveže netrvá. Mala som zmluvu na dobu určitú do konca apríla 2009. Tak čo včul? :astonished:
3. aug 2010 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fiuska no podla mna budes mat narok len na rodicovsky prispevok
ale neviem ako by to bolo keby si si teraz zacala platit dobrovolne NP, do toho sa nerozumiem, lebo ja som to nemala
3. aug 2010 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky potrebovala by som info. mám dcérku 3 roky a v septembry ide do škôlky, ja som zamestnaná na dobu neurčitú a vyzerá to tak že budeme mať druhé baby a rada by som vedela či aj ja budem potom dostávať zvýšený RP . dakujem
4. aug 2010 o 07:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
včera som bola na socilanej poisťovni ukončiť rodičovský príspevok a podať žiadosť a nič odo mna nechceli.žiadne oznamenie, ani žiadosť. iba sme vypísali tlačivo č. 3 s tým, ež sme tam azškrtli ukončenie RD. tiežs oms a pýtala, kedy sa podava žiadosť o MD, tak mi kazala, ked budem mať od lekára papaier, že nastupujem na MD (ja som to pri prvom dieťati nezažila, narodial sa skor ako som nastupila na MD, tkaže všetko som doneisla až ked ma prepustili z nemocnice)
tiežs oms a zastavila aj na UPSVAR, že aj tam sa nedáva nejaká odhlaška. ani tam odo mna nič nehcceli. ona si to tam spravila, akože ukončenie a pýtala sa iba, či už nie som na MD.kedže ešte nie som, aj tak mi dala papiere, čo trea doniesť po narodení dieťaťa, aby som 2x nebehala. boal velmi zlatá a všetko čo som potrebovala mi povedala.

len by ma ešte azujímalo, že ked som ukončila RD, malá mala 3 roky 29.7. apoberám riadnu dovolenku 12 dní, čo mi ostala rped začiatkom MD pri prvej dcere, dalej ked anstupim na MD, budem mať narok na matersku alebo len na rodičovský prispevok?pýtam sa preto, lebo viem, ež tam treba mať odpracovaných tých 270 dní a ja kedže som boal na RD, tak sa to tam tuším nepočíta......a ak iba na rodičovský, tak v akej výške? do teraz som mala iba 168e aj s prídavkom na dieťa, takže nie zvýšený, lebo malá mala dva roky skro ako v januári tohto roku.a ak matersku, tak v akej výške?50% albo 90% (aj také číslo som tu niekde zahliadla) ďakuejm. napísala som to trochu ako tatár, ale snad sa to dá pochopiť
4. aug 2010 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte jedna vec, to len tak .na sociálke mi vravela, že na malú, keby nejde od septembra do školky a ja som na MD, by som dostavala rodičovksý dalej, lebo štát platí na dieťa do 6 rokov....to aj v tom prípade, že som nepožiadala o predlženú roidčovskú, lebo malá nemá zdravotné problémy,ktoré by jej branili isť do školky?s tým ma teda zaskočila, lebo som vedela iba o tej rpedlženej materskej, ked dieťa má nejaké zdravotné problémy, koli ktorým nemože nastupiť do školky...a tá by bola bud paltená alebo neplatená.....lenže to by sa ani nedalo dostavať aj Rodičovský aj materský príspevok..... :astonished:
4. aug 2010 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mozno sa budem opakovat,viem ze by som mala mat narok na matersku tak len pre istotu sa pytam. pracujem od Jan. 2006 a v dec. 2008 som nastupila na matersku s dcerkou. po jej uplynuti som nastupila hned na rodicovsku, bez toho aby som si cerpala nejake dovolenky. teraz dostavam zvyseny RP a v marci 2011 by sa nam malo narodit druhe babo. dcerka dovrsi 2 roky vo february. pracovny pomer mi trva aj nadalej, ale co neviem je, ze ci budem mat narok na matersku v rovnakej vyske ako som dostavala pri prvom dietati, alebo mi tu sumu mozu zmenit? dakujem za odpoved, ale som z toho naozaj jelen. s tymi papierovackami je to strasne a pri malej mam pocit, ze nestiham vsetko ani sledovat. bojim sa aby som nieco premeskala a potom pridem aj o to malo penazi :confounded:
4. aug 2010 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ak si nepoberala prispevok na starostlivost o dieta, podaj si este ziadost ... mali by to snad vyplatit aj spatne ... na starsie dieta by si to dostala za 3 mesiace (od nastupu na matersku s mladsim dietatom az do jeho 6tyzdnov, pricom vyplatia cele kalendarne mesiace) a na mladsie za dva (od narodenia do 6tyzdnov) ... informuj sa na UPSVaR
5. aug 2010 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mizulienka: teda takto to aspon platilo minuly rok, neviem ci sa to nezmenilo .... urcite tu baby vedia, ako je to s tym prispevkom teraz ....
5. aug 2010 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkap tak to som poberala :slight_smile: dik za infosku
5. aug 2010 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok