Materská, rodičovská, opät materská?

dari
24. aug 2007

Ahojte ! Prosim Vas neviete poradit?
Som zamestnana od roku 2000. V maji 2005 som nastupila na matersku dovolenku. Teraz som na rodicovskej dovolenke, ktora by mala trvat do 06/2008. Cakame druhe babo 🙂 Termin porodu je 01/2008. Neviete, ci mam narok opat na matersku dovolenku, alebo budem pokracovat iba s rodicovskym prispevkom ?
Dakujem 🙂

kaktusik007
29. nov 2010

@gapa teta mi odpisala, je to tak.... ale ze to riesi, pretoze (citujem) :"ja to tiež riešim, dúfam, že to tak nezostane, lebo si nemyslím, že bolo cieľom znížiť sociálnu ochranu tehotných žien." koniec citatu...
tak snad to poriesi.... dufajme!!! 😒

katka888
30. nov 2010

@kaktusik007
kto ti takto odpovedal?

kaktusik007
30. nov 2010

gestorskym vyborom to vcera preslo... 😠 😠 😠

jabaka
30. nov 2010

a je to teda tak, ze to bude pocitane z min mzdy? ci to slovicko "najmenej" tam nieco meni na tej veci?

carodejnica
30. nov 2010

Napíšte svoj nesúhlas aj tu http://www.facebook.com/album.php?aid=258535&id... - možno si niekto niečo všimne. 😠
Ide ma rozhodiť od jedu. 😠

katka888
30. nov 2010

@jabaka
ani mne nie je jasne tio slovicko najmenej, a nikto tu nic k tomu zatial nenapisal.... 😒
ved mna slahne..... 😠 😠 😠 😠 😠

jabaka
30. nov 2010

to musim dat najskor ze "paci sa mi to", vsak?🙂) a mne je z nich momentalne na .....

jabaka
30. nov 2010

tak napisme na face, nech nam vysvetlia ten paragraf, ci to si moc myslim, ze mi aj niekto odpovie vsak? aby som im tam nevynadala a potom vyndem z toho ako hlupana, ktora tomu nerozumie a vyjadruje sa🙂)

katka888
30. nov 2010

@jabaka
hej, musis, ale za tie komentare a prispevky, co im tam nabehnu to stoji za to

katka888
30. nov 2010

@jabaka
ja som uz napisala, ze nech daju vediet, ako to chapat

katka888
30. nov 2010

@kaktusik007
a co znamena ten gestacny vybor?
inac, ty sa v zakonoch vyznas, mne to prd hovori, co znamena v tom paragrafe v tom odseku pojem najmenej? lebo mne to priapda, ze nie je to pevne stanovene pre vsetkych, inac by tam to slovicko nebolo.....

jabaka
30. nov 2010

a kde to tam pises? na nastenku alebo do niektorej diskusie?

katka888
30. nov 2010

@jabaka na nastenku, hned hore

kaktusik007
30. nov 2010

@carodejnica
@jabaka
@katka888
citujem jeden mailik, co mi pred par minutkami prisiel: "Dobrý deň,
Do prerokovania novely zákona o sociálnom poistení v pléne NR SR sa môže zmeniť všeličo. Ja som na tento problém upozornila MPSVaR a zároveň som podnikla kroky, aby došlo k úprave znenia. Viete to je problém, keď predkladateľ zmeny nevie o čom zmena je.
Nie je zámerom ( a ani nebolo) aby sa znížila sociálna ochrana žien na rodičovskej dovolenke. To je proste produkt toho, čomu sa hovorí " práca chvatná , málo platná".
Nerobte zatiaľ nič, počkajte na perokovanie novely a potom uvidíme."

takze... nerobte nic, nerozculujte sa... kompetentni vedia o com to je a ze to tam treba doplnit.. treba pockat, v akom zneni sa zakon schvali... no a potom podniknut kroky.... 😉
@gapa a ty a odpovede na tvoj mailik poslancom??? 😉

katka888
30. nov 2010

@kaktusik007
dakujem za info.... 🙂 si zlata, ze to s nami tu zdielas...
ja len stresujem preto, lebo ak by naaaaahodou nieco take preslo, tak clovek pomaly ani nema cas na nejake finty, kedze zachvilu su vianoce a mzdarky bud budu sviatkovat, albeo riesit kopec inych veci.

ale aj tak diky za info, verme, ze osvieti tych spravnych na spravnych miestach 🙂

jabaka
30. nov 2010

@kaktusik007 dakujeme ze nas takto informujes

kaktusik007
30. nov 2010

@katka888
@jabaka tak... ano, potom bude malo casu to riesit... co uz... ale budeme musiet to poriesit, aby sa nam nestalo ze sa nam oplati radsej byt s prvorodenymi na rodicovskom, ako brat dalsiu matersku 😖

jabaka
30. nov 2010

@kaktusik007 len aby sa to dalo vobec nejak poriesit

kaktusik007
30. nov 2010

@jabaka aj tak peniaze nie su v zivote najdolezitejsie... potesia, to ano... ale daleko dolezitejsie je, aby deti boli zdrave 😉
a uplne v najhorsom proste ostaneme na rodicaku s prvym dietatkom a vytoto sa im na celu matersku 😀 😀 😀

maznacik007
30. nov 2010

@kaktusik007 ale nie jej to nahodou tak ze na matersku musis nastupit po porode? ja som teda riesila s jednou pani bolo to trochu o inom. .. tam slo o to aby na matersku nastupil manzel ale bolo presne stanovene kolko min. tyzdnov musi byt zena na materskej po porode...

kaktusik007
30. nov 2010

@maznacik007 o matersku si ziadam... a nik nemoze odo mna chciet, aby som ziadala o nieco, co nie je pre mna vyhodne predsa.....
v hn poradni bola jedna pani, co matersku s druhym neriesila, pretoze mala rodicak s prvym rovnako vysoky... tak aj preto ma napadla tato moznost 😉

jabaka
30. nov 2010

@kaktusik007 ved urcite ze zdrave deti je to najdolezitejsie, vykaslat sa na peniaze ked nemas zdravie. Len by nam to aspon na chvilku pomohlo. neni to bohvie co zit s rodicaku, ale jest mame co, holy nechodime tak sa nemozme stazovat🙂)

carodejnica
30. nov 2010

@jabaka
@katka888
@gapa
@kaktusik007

Dobré správy, dievčatá, pozrite si vyjadrenie p. Blahovej - http://www.facebook.com/nblahova

"V tomto konkrétnom bode prišlo k opomenutiu. Je to legislatívno-technická chyba, ktorú idem zajtra pozmeňujúcim návrhom opraviť. Sériové materské budú rovnaké. Nemusíte sa obávať."
😵 😵 😵 😵 😵

kkiki
30. nov 2010

@carodejnica dakujem

jabaka
30. nov 2010

@carodejnica tak super, dufajme ze to naozaj daju doporiadku

anieli_1
30. nov 2010

ahojte baby ospravedlnujem sa ak sa uz niekto pytal na to co chcem ja ale nechce sa mi to dozadu moc citat 😅 ...no potrebovala by som vedet ze mo maly bude mat 9 mesiacov a som zas tehu a chcela by som vedet ci mam narok aj pri druhom na matersku ked pri malom som mala alebo ako to bude co budem vlastne dostavat............viem ze na obidve deti rodinne pridavky ale neviem ci len na maleho RP alebo len matersku alebo ako je to?

heli1984
30. nov 2010

@carodejnica
@kaktusik007
@maznacik007 ahoj, baby poradte mi prosim uz som jelen!! o matersku som poziadala 6.10.2010, s tym ze som nastupila 10.11.2010, ale zatial som ziadne rozhodnutie nedostala ohladom materskej ze kolko budem dostat a tak. 😒 a zo zakona je dane 60-dni co mi oni maju odpovedat na moju ziadost, ked dobre viem! 😅 😅 ,

katka888
30. nov 2010

@anieli_1
nevieme, prave dnes to parlament riesi, lebo doteraz by si mala narok na matersku, podla toho kolko ti napise mzdarka, po novom chceli, aby bol zaklad pre vsetkych rovnaky, tj materska 197 eur a dnes sa ozvali proti tomu navrhu, aby to ostalo po starom.
sleduj co sa tu poise, lebo teraz to riesime

katka888
30. nov 2010

@heli1984
mne prisiel papier, az ked som bola v porodnici a uz 5 tyzdnov na materskej. uz tu aj ine baby pisali, ze to obdrzali tak neskoro. okolo 15tehi by ti mali prist prve prachy za nvember

maznacik007
30. nov 2010

@heli1984 skus zavolat / pripadne zajst na pobocku socialnej poistovne a overit si ci maju vsetky podklady co potrebuju a kde to viazne.
Niekedy je to ale tak ze dostanes skor peniaze ako rozhodnutie ale isto by som sa informovala ako to je s tvojou ziadostou o materske.