Môžem byť PN na materskej, aby mal muž OČR?

jojolander
16. sep 2009

Ahojte, môžem byť PN aj na materskej??? Teda keď budem mať riadnu chrípku, môže ma lekár vypísať na PN, aby si manžel mohol zobrať OČR na mňa alebo malého,aby sa mal kto oň postarať keď budem v horúčkach v posteli???? Díik

koniarova
16. sep 2009

Áno, myslím, že je to bez problémov.Keď si ty chorá, má podľa mňa mažel nárok na OČR.

bibinka
16. sep 2009

manžel si môže zobrať OČR na teba ako manželku.

jojolander
autor
16. sep 2009

dík kočky, budem to potrebovať 😉

kacenqa
26. okt 2009

no...skusam druhu temu, kedze v tej prvej mi nikto neodpovedal.... 🤐

potrebujem vediet, ako je to s OCR pre manzela, ak idem do porodnice. Moze si na dobu, ked budem v porodnici zobrat OCR, aby mohol ostat doma so starsim dietatom?

gapa
26. okt 2009

kacenqa,
môže. Myslím vystavia mu ju v pôrodnici.

kacenqa
26. okt 2009

super, dakujem, zide sa.... 😉

murkaa
24. nov 2009

Ja som sa zaujimala o to iste a toto som nasla na stranke Socialnej poistovne. Teda moze a vypisat to maju v nemocnici.
V zmysle § 39 ods. 1 písm. a) a b) tretí bod zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení zákona č. 555/2007 Z.z. poistenec má nárok na ošetrovné, ak ošetruje choré dieťa, ktorého zdravotný stav podľa potvrdenia príslušného lekára nevyhnutne vyžaduje ošetrovanie inou fyzickou osobou, alebo sa stará o dieťa do desiatich rokov veku, ak fyzická osoba, ktorá sa inak o dieťa stará, ochorela, bolo jej nariadené karanténne opatrenie podľa osobitného predpisu alebo bola prijatá do ústavnej starostlivosti zdravotníckeho zariadenia, a preto sa nemôže o dieťa starať.

kacenqa
29. jan 2010

ahojte, znova sa na toto pytam - vdaka murkaa za tu informaciu zo stranky socpoist.

teraz by som rada vedela, kedze sa nam to uz blizi, ze u koho konkretne v nemocnici mam pytat ten papier pre manzela? alebo co za papier mam vlastne pytat? diiiik za radu

cencaz
31. jan 2010

ahojte, ja by som mala podobnu otazocku...moze rovnako v pripade mojho nastupu do porodnice ostat doma na OcR s dcerkou moja mama? dakujem za odpoved.

martinaj
2. feb 2010

cencaz no to netusim....
ale moj muz sa pytal na to, ci moze ostat s malou na ocr, ked budem v porodnici a povedali mu, ze mu to vypise detska lekarka.... tu pisete, ze to v porodnici..... mate s tym niektora skusenost?

cencaz
2. feb 2010

...no aj ja som to pocula, ze tiez to vypisuje ta detska, takze tiez v tom mam zmatok 😖