• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Musím po nástupe na materskú vybavovať niečo v DSS?

29. júna 2010 
baby,mam otazku,snad mi budete vediet niektora poradit..

od 1.7 som na MD....vymer zo soc.poistovne mi vsak prisiel az 28.08,preto som zatial neposielala nic do Soc.postovne(kedze mam info,ze cast A sa ma poslat az do 30.dni po doruceni vymeru materskej)

Takze dnes som chcela ist poslat do Socialky cast A,cast B a vyhlasenie,ale neviem,ci musim aj ten RLFO,kedze maly sa mi narodil 19.08 a pracovny pomer mi trval len do 30.08 (mala som zmluvu na dobu urcitu)

vopred dakujem
16. sep 2009 o 11:52  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2017 (46. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lindush,
tak by som celkom bola zvedavá, čo povedia na tvoj prípad v SP.

No na tvojom mieste hned zájdem na SP s
kopiou RL
+ vyhlásenim o riadnej starostlivosti
+ oznámením sporitela časť A+B
+ RLFO
a na túto prihlášku/RLFO napíšem
- v časti 10 dátum narodenia dieťaťa a
- dátum začiatku poistenia bud 31.8.09 (lebo do 30.8.09 si bola dôchodkovo poistená štátom ako zamestnanec poberajúci materské vid § 128 ods.5 zákona o sociálnom poistení, čo od 31.8.09 už neplatí, lebo nie si dôchodkovo poistená ako zamestnanec, aj ked materské poberáš nadalej)
alebo ak by protestovali, tak dátum narodenia.

Ak by si prešvihla 45kalend.dní od narodenia, tak potom ťa podla mna prihlásia najskôr odo dna, kedy prídeš na SP. No netuším aká je prax. Toto som skúsila vydedukovať zo zákona (§22 ods.1 zákona o sociálnom poistení).

A daj vedieť ako si dopadla. Napr. aj IP :slight_smile:
16. sep 2009 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za rychlu odpoved gapa :slight_smile:
urcite dam vediet,ako som dopadla
16. sep 2009 o 13:16  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2017 (46. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, môžete mi niekto poradiť? Začala som pracovať na HPP a na personálnom mi navrhli,aby som vstúpila do 3.piliera. že to je vlastne akoby nadštandart k dôchodku a že pre mňa to znamená len toľko, že zamestnávateľ mi bude platiť čiastku 2% z hrubej mzdy, ja nič nebudem platiť. A na dôchodku mi tú čiastku vyplatia.V podstate je to dobrá vec, len či to bude možné zrušiť, pokiaľ by som zostala nezamestnaná, resp.by som zmenila zamestnávateľa a ten by mi to nechcel platiť? Aby som to potom nemusela platiť ako samoplátca :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ďakujem.
16. sep 2009 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, vedeli by ste mi poradit? od asi polky januara 2010 nasrupujem na matersku - ako je to s vybratim dovolenky na rok 2010? Da sa vycerpat cela? Alebo len nejaka cast? Alebo?

Dakujem
17. sep 2009 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tulipanike,
záleží len od zamestnávatela.

Môže ti poskytnuť dovolenku ešte pred vznikom nároku na nu, ak je predpoklad, že ti do konca roka nárok vznikne. Ale nemusí. A takýto predpoklad, ak nastupuješ na MD je, lebo aj dni MD sa považujú za odpracovanú dobu. Celoročná dovolenka za r.2010 však bude krátená o dni rodič.dovolenky, ak dní v r.2010 bude viac ako 100, čo bude.
17. sep 2009 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibinka,
si si istá, že ty si nebudeš prispievať ničím. Sa mi to celiom nezdá, aj ked to nemusí byť 2%, no niečo by som predpokladala, že aj ty musíš odviesť. No ak nebudeš zamestnaná, tak nevadí, že nikto odvádzať príspevky nebude. No nevyznám sa v tomto, len manžel má tiež III. pilier.
17. sep 2009 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pri III.pilieri je to tak,ze aku sumu si ty chces odavadzat z vyplaty,tolko ti da aj zamestnavatel,u nas do vysky 2%.Napr. ja si odvadzam zo svojej mzdy 400,-Sk a tou istou ciastkou mi prispieva aj zamestnavatel.
Teraz prave idem riesit to,aby som mohla prerusit toto "sporenie" na dobu kym budem na MD a RD a opat zacnem sporit az ked sa vratim do prace.Pri zakladani zmluvy mi bolo povedane,ze je to mozne,len este neviem aqke presne kroky spravit.Neviem sa dotycnemu dovolat.... :wink:
18. sep 2009 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky- ďakujem. no mne sa to tiež nezdalo, a pani personalistka sa na mňa kukala akoby cez prsty, že si chcem vziať čas na rozmyslenie :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . inak, ja som to o tom III.pilieri počula prvýkrát v živote :sweat_smile: :confused:
18. sep 2009 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa,

dnes som bola na tej socialnej poistovni a odovzdala som to vyhlasenie o riadnej starostlivost,oznamenie sporitela cast A aj B a aj ten registrac.formular FO(ten som vypisala az na mieste,lebo som si nebola ista ako)

takze aj v mojom pripade je to Ok,pani mi dala info,ze kedze do 31.8 som bola zamestnanec(minule som ti omylom napisala ze do 30.8)tak od 1.9. bude za mna platit stat.Nemusela som dokladat nic navyse.

tak len pre info :slight_smile:
18. sep 2009 o 22:11  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2017 (46. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lindush,
dík :slight_smile:
a teda aký dátum si uviedla na RLFO ako dátum vzniku poistenia (1.9.9 ???) alebo dátum narodenia? či dátum podania žiadosti. To bolo zaujímavé, ostatné je bežný postup. :slight_smile:
Iné doklady netreba, len ide o to aby si mala súvislé DP.
20. sep 2009 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
klauduska- tak potom sem hoď info, ako možno na čas prerušiť platby, keby som si ten III.pilier chcela založiť. :wink:
20. sep 2009 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa,tu cast som nevypisovala vobec,pani sa ma akurat pytala na datum narodenia,takze neviem,ktory udaj bol nakoniec smerodajny
20. sep 2009 o 18:24  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2017 (46. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,
chcem sa spytat, kde som poistena v obdobi od nastupu na MD po den pdania prihlasky? od 9.3. som na MD, mala sa narodila 3.4. ale rozhodnutie o MD mi este neprislo, vsetky papiere na .2 . pilier sme ale odniesli 7.4. aj s RL dietata.
21. apr 2010 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cicimon,
ak si stále zamestnaná, tak si stále poistená v soc.poistnovni ako zamestnanec. A do II.piliera ak trvá dôch.poistenie zamestnanca a máš nárok na materské by mali odvádzať, ak si odniesla do 30dní od právoplatnosti rozhodnutia o materskom vyplnené tlačivo " oznámenie o účasti na dôch.sporení, časť A" na SP.
21. apr 2010 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak zametnaná nie si alebo povinne poistená szčo, tak do pôrodu nie si dôch.poistná.
21. apr 2010 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Poradite? Som zamestnana od roku 2006, od 2.11.2009 som bola na rizikovom tehotenstve, cize na PN az do 3.5. a od 4.5. som oficialne na materskej. Som prihlasena v druhom pilieri od kedy pracujem, od roku 2006. Ako mam postupovat, aby mi socialna poistovna odvadzala aj do druheho piliera? Zatial nemam este ani ziadne rozhodnutie o vyske materskej ani nic.
Niekde som citala, ze poziadat social.poistovnu, aby za mna odvadzala do druheho piliera, mam az po porode. Je to tak? Alebo mam ziadat hned ako mi pride rozhodnutie o materskej? Mam v tom trochu hokej
6. máj 2010 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby,poradite niektora prosim?
13.6.2010 som nastupila na MD, od 15.12.2009 až do nastupu na MD som bola na rizikovom,t.j.cely cas na PN.
PP mi skoncil 31.12.2009,bol na dobu urcitu /nastastie som stihla ochrannu lehotu/.
Som v 2.pilieri a chcem, aby stat za mna platil dochodkove poistenie do tohto piliera. Ktoru cast /oznamenie sporitela o ucasti na doch.poisteni/ mam vypisat a zaslat na SP, cast A alebo B? A tiez mam cakat 30 dni na pravoplatnost rozhodnutia o poberani materskeho?
Alebo vsetky tieto papiere /RLFO+oznamenie sporitela o ucasti na doch.poisteni+vyhlasenie FO/zaslem az po narodeni dietata? Dakujem za odpoved.
29. jún 2010 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok