Nezamestnaný otec na materskej

slamka555
10. jún 2017

Ahojte neviete poradit ,ci na matersku dovolenku moze nastupit otec aj ked je momentalne nezamestnany ? Ma odpracovane 2 roky v kuse , no teraz je nezamestnany. Precitala som toho vela ale o nezamestnanom som nikde nenasla :/ dakujem za odpovede

evittam
15. jún 2017

@slamka555 A my aj do buducna vieme a ovládame zakony, len ked niekto nedá úplne informacie k svojej otázke tak potom ťažko radiť.

slamka555
autor
15. jún 2017

@natalienka12 DECKO!!! mas mozno tzak ty !§ moje dieta nema 3 roky etse a uz nekomentujem tvoje postrehy :D .. Lebo mi je zoho vtipne 🙂 ..
@loginexistuje Prepac ale co chces tymto povedat ? :D .. pytala som sa vtedy ci mozem ostat na predlzenej materskej 1 alebo viac rokov 🙂 .. MOje dieta este nema 3 roky takze som sa oto uz dopredu zaujimala ..🙂 ..

evittam
15. jún 2017

@slamka555 Nabuduce ked budes niečo chcieť vediet a budes chciet aktuálne informacie tak zadavaj aktuálne skutocnosti. Predides tym nrdorozumeniam.
Btw.naco si zistujes podobne informacie roky dopredu? Zakony sa u nas menia pomaly častejsie ako toaletný papier.😉

evittam
15. jún 2017

*nedorozumeniam...
Inak mam pocit,ze sa uz len vyhovaras-nakolko máme pravdu-nedas poriadne aktualne info a potom tu "skaces" do ludi co tomu rozumeju aka si scitana lebo ti niečo niekde povedali a my sme tvrdili ine. Keby si napisala hned na začiatku o co ide dostaneš také isté info ako od SP-napriklad.
@slamka555

slamka555
autor
15. jún 2017

@evittam ja som donikoho neskakala 🙂 .. ok uz to nechajme tak .A ano riesim veci dopredu lebo mam rada istotu ;) ..

evittam
15. jún 2017

@slamka555 Lenže v tomto nemôžeš mat istotu.....Ako som uz napisala. To co plati dnes nemusí zajtra. "Skaces" mas v uvodzovkach...proste nedala si potrebné informácie a všetky sme boli blbe len na SP mali pravdu. Keby si na SP nedala rodné cislo a len tie info co tu tak ti povedia to iste. Ak vobec nieco-si mala stastie na dobru "tetusku".😉

slamka555
autor
15. jún 2017

@evittam Nikomu si nedovolim povedat ze je blby ! :/.. Ale asi vam to tak vyznelo ja neviem..ospravedlnujem sa . Ale tiez ste ma nemuseli zakopat pod ciernu zem za to 🙂 ..Na svete su dolezitejsie veci .. Takze dakujem esye rsz za odpovede .Nabuduce budem konkretnejsia dobre ? 🙂 ;) Pekny den

evittam
15. jún 2017

@slamka555 Nikto ta nikam nezakopal
Ale najskôr sa spytas - nedas podstatne informacie a potom tu riesis ako sme ti zle poradili a ako ty tu dávas aktualne informacie z SP. To je vsetko. A napodobne.😉

slamka555
autor
15. jún 2017

@evittam no dobre , beriem to ako poucenie nabuduce budem presnejsia aby nedoslo k nedorozumeniam 🙂 ;) Naozaj som tu nemala umysel niekoho urazat vsak vzdy sa tu da s niekym slusne poradit tak.. 🙂 mier ;) ..🙏

natalienka12
15. jún 2017

@evittam Janka, bolo ti to treba? Načo radiť niekomu kto si to nevazi?

slamka555
autor
15. jún 2017

@natalienka12 Napisala som niekde ze si to nevazim ? 🙂 Vazim si toho az moc, a vzdy slusne za rady aj podakujem ..Tak uz to nechaj a bez niekam von slnko svieti , voda laaka .. vezmi deti a uzite si pekny den 🙂 ..

ajja1
26. okt 2017

kocky, ak moj muz nastupil 1.5 na matersku , ku ktoremu datumu mu skonci? Je to 28. tyzdnov, t. j do 12.11 a 13.11 musi uz nastupit do prace alebo sa zaevidovat ako nezamestnany? Prosim, ratam dobre?

leeshka
17. máj 2019

Poradte prosim, ak povedzme manzela prepustia k 1.6, tak ak do 7mich dni poziada o materske tak bude mat narok? inak nebude mat lebo nebude nemocensky poisteny? ci ako chapat tu ochrannu lehotu 7 dni...vdaka

evittam
17. máj 2019

@leeshka OL je 7dni po skončení PP. Cize pojde na MD v OL. NP konci dnom skončenia PP.

leeshka
17. máj 2019

@evittam “pojde na MD” znamena ze do tych 7dni musi o nu poziadat aby mal narok?

evittam
17. máj 2019

@leeshka ANO.

angelheart
26. júl 2020

@evittam Mohla by som poprosiť o radu? Partner dlhé roky pracoval v jednej firme, skončil u nich 05/19. Potom sa zamestnal inde od 08/19, ale po roku mu zmluvu nepredĺžili, keďže vraj "šetria", lebo korona, tak končí k 31.7.20. Ak by si požiadal o materské v OL, z ktorého zamestnania by sa vypočítala? A ešte ďalšia otázka, som na RD, keď požiada partner o materské, ja musím požiadať o zastavenie rodičovského príspevku a dokladovať potom, že ho neberiem? (dieťa máme len jedno, po vyčerpaní materského by som pokračovala v poberaní RP)
Vopred ďakujem.

ajka0207
26. júl 2020

@angelheart
@evittam má zrušený účet, ale materské sa bude počítať z nového zamestnania a ty musíš požiadať o zastavenie RP, dajú ti potvrdenie a to donesie muž na sociálku.

angelheart
26. júl 2020

@ajka0207 ďakujem veľmi pekne

palculienka
1. feb 2021

@slamka555 môžem sa spýtať, ako nezamestnaný má nárok na dávku v nezamestnanosti aj materskú? Alebo len jednu dávku? Ďakujem.

jana005
1. feb 2021

@palculienka len jednu dávku.
Keď má nárok na materskú, nech si ju vyčerpe a potom pôjde na podporu

palculienka
1. feb 2021

@jana005 ďakujem.