Papierovačky pri nástupe na materskú dovolenku

graziela
6. apr 2008

Ahojte,
viete niektora poradit zopar bodov, na ktr. by nastavajuca mamina nemala zabudnut pri nastupe na matersku dovolenku? Mozno sa uz o tejto teme diskutovalo, ak ano, dajte psm link.
Dakujem

andreaspilova
20. jan 2014

Ahojte, vedel by mi niekto poradit? Od 10.12.2012 som bola zamestnana a zmluva mi bola predlzena iba do 31.12.2013 a ukoncena. Ale od 30.12.2013 som sla na PN a budem na nej, kym nenastupim na matersku. Predpokladany termin porodu mam 19.3.2013. Ked mi doktorka vypise ziadost o materske a ukoncenie PN, mam nejaky papier zaniest aj svojmu byvalemu zamestnavatelovi, alebo iba na socialku? Dakujem

bolla
19. okt 2014

Ahojte, ak som zamestnaná nástup na materskú dovolenku treba nahlasiť aj osobne do SP?
Dakujem.

dena1973
19. okt 2014

@bolla Ak si zamestnaná, tak žiadosť o materské je potrebné zaniesť zamestnávateľovi na potvrdenie a následne to doručiť na SP....buď to doručí zamestnávateľ alebo si to doručíš sama. To už je na dohode medzi tebou a zamestnávateľom....

sya
20. okt 2014

Co mam robit ked papier od gynekologa ktory som poslala zamestnancovi sa mi vratil spat lebo firma je medzi dlznikmi prebrala ju neaka spravcovska spolocnost ktora mi ukoncila pracovny pomer pred datumom nastupu na matersku.aj tak by mi nemal zamestnanec zcoho vyplacat matersku.musim teraz vypytat novy papier od gynekologa a stym ist na socialku uz ako nezamestnana alebo nezamestnane maju postupovat inak nemaju narok na nieco?momentalne som na RD so synom

dena1973
21. okt 2014

@sya Na základe žiadosti o materské by si mala dostať rozhodnutie, že na materskú máš resp. nemáš nárok.....ak už ti ju vrátili, tak by si mala dostať aspoň nejaké potvrdenie zo SP, že nenáš nárok na materské (ak nárok naozaj nemáš) a s tým ísť na ÚP, aby si si mohla uplatniť nárok na rodič. príspevok. Ten sa vypláca od narodenia dieťaťa....

lucinda7
1. feb 2015

@gapa zdravím,nevieš mi prosím poradiť kolko cca ide do 2.piliera z rodičaku?prišiel mi dnes vypis z 2.piliera a odvadzali mi len 19.08e mesačne/,a napr. v roku 2012 to bolo 41e?podotýkam že stale som na rodičáku...len s inym dieťatom...je možný taky rozdielv príspevkoch od štatu?dakujem.

gapa
1. feb 2015

@lucinda7 predtým tam išlo 9%, teraz 4% zo sumy 60% priemernej mzdy dva roky dozadu.

lucinda7
2. feb 2015

@gapa dakujem,to je sila aký rozdiel☹