• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

PN počas materskej. Dostanem materskú pri druhom tehotenstve?

2. júla 2008 
Ahojte,som tu nova a chcem sa opytat,ci vie niekto poradit v mojom pripade.Som 2a pol roka na materskej dovolenke a od 1.1.2007 pracujem na plny uvazok t.j. 17 mesiac.Opat som tehu cca.v 7 tt.Chcem sa opytat,ze ak by som nastupila na PN ci budem dostavat nemocenske,{ked som zamestnana na plny uvazok}alebo nie,kedze som stale na materskej?Ako je to vlastne,lebo mam obavy,ze by som nedostavala nic,kedze zamestnavatel plati ,len prvych asi 10 dni.Vie niekto poradit?
4. máj 2008 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janka nemocenské budeš dostávať kedze pracuješ na plný úvazok, aj ked poberáš rodičovský do 3 rokov veku dieťaťa :wink:
4. máj 2008 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zabudla som ked pracuješ legálne a zamestnávateľ ti robí odvody do sociálnej poisťovni :wink:
4. máj 2008 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
súhlasím s elise, popri rodičovskom príspevku z UPSVaR môžeš poberať aj nemocenské zo SP z prac.pomeru.
5. máj 2008 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem vam za odpoved,ste ma potesili
6. máj 2008 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja tu iba pridám, že počas rodičovského môžte nemocenské zo SP poberať dokonca aj z dobrovoľného nemocenského poistenia a to aj v prípade, že ste na péenke s drobcom.
19. jún 2008 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikol, to potom asi OCR-ku myslis. (tu PN-ku s drobcom) Ale jasne, ked mas narok na davku aj s dobrovolneho poistenia, tak ju dostanes :slight_smile:
21. jún 2008 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nárok na očr-ku z dobr.nemoc.poistenia vám vznikne dokonca hned na druhý den od prihlásenia. Takže ak ste doma na rodič.dovolenke a prihlásite sa napr. od 1.7.08 na DNP napr. z minimálneho VZ t.č. = 8100,-Sk (čo predstavuje mesačne 357,-Sk), tak už od 2.7.08 môžete čerpať ošetrovné. Treba však vedieť, že očr sa vypláca len za prvých 10dní, aj keby trvala dlhšie a počas týchto 10dní netreba platiť poistné. Od 11dna už poistné v každom prípade platiť treba. Výška dávky je t.č. 148,50Sk na den. Takže oplatí sa to hlavne u chorlavých detí - u nás je to na jar. :wink:
Takáto možnosť je určite do 31.12.08, potom možno bude nejaká zmena v zákone, takže možnosť súbehu nem.poistenia zo zamestnania a dobr.nem.poistenie nie je 100% isté.
21. jún 2008 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A kde sa dozvieme o tej zmene, gapa? Aby som si zbytočne neplatila DNPO.
21. jún 2008 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikol, vsak ak to spravis tak, ako ti radi gapa, tak nebudes nic zbytocne platit. Po OCRke sa odhlasis a ak budes vidiet, ze mas choreho drobca, tak sa zasa prihlasis den pred nastupom na OCR. A pocas OCR neplatis...
22. jún 2008 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, chci se zeptat, janka pracuje na plný úvazek u jiného zaměstnavatele než před mateřskou? Já to nechápu, tak ti trvají dva pracovní poměry nebo jak? Nebo jsi předtím byla nezaměstnaná?
2. júl 2008 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok