Po materskej dovolenke na Úrad práce

marfusaklimca
11. apr 2007

hľadala som hľadala, ale o tomto som nenašla nič...ak som niekde prehliadla, prosím upozornite ma, navigujte kde nájdem potrebné info...
v máji mi končí MD, na ktorej som bola dlho, najskôr s dcérou, potom so synom, s ním až do 6rokov, kvôli nepriaznivému zdravotnému stavu- od mája na UP, viete mi poradiť,či dostanem dajaké financie od štátu ak požiadam (nezamestnenecké),príp, sociálne, alebo ako sa to volá...predtým som 8rokov pracovala, teraz 8rokov na Md, a teraz???

adetka
11. apr 2007

ahoj... pokial ja viem... tak podporu v nezamestnanosti by si dostavala iba v pripade... ak si si dobrovolne platila nemocenske do socialnej poistovne... na MD totiz stat za teba za posledne roky platil uz iba zdravotne a dochodkove poistenie... ale skusila by som si zavolat do socialnej poistovne...

falkonka
21. aug 2007

Ahojky,mám dosť podobný problém,a mne poradili,tak ako už tá osobka predo mnou napísala....platiť si dobrovolne sama z vlastného vrecka,do fondu nezamestnaných,ja som si dala vymeriavací základ 10000,platím 200sk mesačne,po dobu 3.rokov,a po materskej mám nárok po dobu pol roka dostávať polovicu z vymeriavaceho základu,t.j.5000sk.

evka0005
26. feb 2009

ahoj , 😉 ja som skončila rod. prisp.aj ja si môžem sama platiťdo fondu nezamestnanych?tych 200sk teraz,6.64Eur sa da zatiahnuť.ostala som doma do 6.rokouv z malou doma a pred materskou som bola nezamestnana. 😅

anib
27. feb 2009

evka , môzes si to platit, ale od prihlasenie do soc.poist po dobu celych 3rokov, presne 1095dni, aby ti vznikol narok na podporu v nezamestnanosti a samozrejme môzes aj viac platit a viac ti vyjde podpora.