Reťazová materská dovolenka a registračný list fyzickej osoby. Kto ho vypĺňa?

maruskab
25. jún 2008

ahoj, prosim o radu 🙂
narodilo sa nam 2. dietatko /plynule so presla z rodicovskej dovolenky na matersku/ a idem na socialku odniest tlaciva-
* oznamenie o ucasti na starobnom dochodkovom sporeni
* vyhlasenie FO o riadnej starostlivosti o dieta

nasla som, ze by som mala vypisat aj registracny list FO, no akosi ho neviem vyplnit 😅 z udajov, ktore tam pozaduju mam pocit, ze by ho mal vyplnit zamestnavatel.

mam teda otazky- musim alebo nemusim podavat na socialke aj ten registracny list? ak ano, kto ho vyplna? ja ci zamestnavatel?

dakujem za pomoc 😵
m.

elise
25. jún 2008

maruskab registračný list FO podáva zamestnávateľ ak si bola zamestnaná pred md a neskončila si pracovný pomer. 😉

martamarta
25. jún 2008

Mruskab,mne odpísali zo soc. poist.,že v takomto prípade netreba sa znova prihlasovať,lebo si stále prihlásená s 1.dieťaťom,ale stačí im doručiť kópiu rodného listu druhého dieťaťa a automaticky to prechádza na druhé dieťa. A už to nepodáva zamestnávateľ od augusta 2006,myslím. Ale najlepšie,keď tam zavoláš. Daj vedieť,ak budeš mať nejaké nové info.

lilyk
27. jún 2008

nepodava to zamestnavatel, presne ako pise marta, musi si to kazda mamicka podat sama, ale tiez si myslim ze maruska uz nemusi, vsak si to uz raz podala 😉 ja som to prvy krat podala az po 3 mesiaci ked sa mi maly narodil a uzasny pracovnik v SP mi povedal ze "no a co vsak ste neprisli o velku sumu" 😖 a s patne sa to doplatit tiez neda, tak pozor 😉

elise
27. jún 2008

v našej firme to robí zamestnávateľ (je aj povinnosťou zamestnávateľa nahlásiť že prechádza žena z MD na RD) a ja som bola na sociálke - sociálnej poisťovni tam som vyplnila iba tlačivo ako prehlásenie žiaden reistračný list som nemuslea, o nič som neprišla pokial ide o platenie štátom nemocenské poistenie. ja som si však registračný list podala aj sama nakolko som sa prihlácila že som dobrovolný platca nemocenského poistenia - aby som mala väčšiu materskú pn ku alebo očr keby sa vyskytlo niečo z toho. 2 pilier chválabohu nemám 😉 a u zamestnávateľa som podpisovala aj registračný list u nás to robia automaticky za každú ženu ktorá nastúpi na md aby sa tam nemusela trepať🙂

maruskab
autor
29. jún 2008

takze som bola v piatok na socialke osobne.... no, statna institucia, co viac dodat 😠 😠
nikto mi tam nevedel jednoznacne povedat, ci ten registracny list v mojom pripade treba alebo nie. takze som pre istotu volala pani, ktora taketo veci u nas vo firme riesi a poprosila ju, aby ten list podala.
inak, stale nemam rozhodnutie o materskej, papiere som na socilaku odnasala osobne este 12.maja /s tym, ze od 18.5. som na materskej/ a teraz v piatok som sa dozvedela, ze tam ziadnu ziadost o materske nemam evidovanu!!! 😠 dostala som nejake t.c. a ze si mam zavolat, kde je chyba. som zvedava, ako zajtra pochodim. tyzden som sa totiz snazila na socialku dovolat kvoli tomu listu FO a na vsemoznych cislach, na ktore som volala v moznych aj nemoznych casoch, mi ani jeden! telefon nezdvihli /vratane ustredne! /.
tolko k nasej socialnej poistovni /na www.socpoist.sk som objavila "eticky kodex socialnej poistovne" a musim povedat, ze ako som na nich "namichnuta", tak na clanku 4, odst.2, body d), e) a f) som sa doooobre pobavila, hoci len na kratko 😀 /