Sociálny systém v UK (materská a pod.). Poraďte

petka82
3. feb 2008

Ahojte baby!!!!!!!!!!

Hoci viem, ze sa tu uz o tychto veciach popisalo vela v roznych inych temach, myslim si, ze by bolo dobre otvorit temu, v ktorej by sme zhrnuli vsetky svoje poznatky a infosky o socialnom systeme tu v uk. Hlavne si dat mozno rady ako na urady tu v uk, a na co vsetko mame narok.

Bohuzial nie na vsetkych uradoch su ludia ochotni, a odpovediia len na to na co sa ich priamo opytame.

Vsetci, co mate ohladom tohto nejake skusenosti, budem rada ak sa s nami o ne podelitei, kedy ziadat o ake benefity, pripadne preco vam boli niektore z nich zamietnute a comu sa napriklad v ziadostiach vyvarovat a na co si dat pozor.

Vopred dakujem!

murinko82
27. aug 2012

Ahoj baby,prosim vas viete niektora ake je aktualne porodne na slovensku?Dakujem 🙂

ssisska
28. aug 2012

Dobry den ,zdravim vsetky matky v UK! Dost sa Vam cudujem,ze tam zijete!Anglicku je jedna skorumpovana a materielisticka krajina!Moja sestra tam porodila dceru a zaiste ma strach ,ked sa dozvedela ,co sa teraz deje,ked odobrali sl.matkam tolko deti a je z toho velky biznis,no fakt mojej sestre nezavidim!Ak ste naozaj inteligentne ,tak odtial utecte a neriskujte vlastne deti!

anrebcz
28. aug 2012

@ssisska Tak to je slovo do pranice! 😉
1/ Ja tu ziju proto, ze tady mam manzela
2/ Takovy ty famy, ze tu berou deti svobodnym matkam( nebo rodinam vubec) jsou pekna blbost. Pokud teda nejde o lidi co jen sedi doma, pobiraji pridavky na vsechno mozny a o deti se nestaraji. Pokud se o decka staras nemas se ceho bat. 😀
Kdybys napsala, ze je to kapitalisticka zeme, tak s tim bych souhlasila- hold 'normalni rodiny' na kdejaky socialni pridavek nedosahnou- ale ty privlastky ktere pouzivas jsou zcela scestne...

aduskao
28. aug 2012

@murinko82 831eur

leona1978
28. aug 2012

caute maminyk mam problem budu se rozvadet,jelikoz manzel zije uz 8let v anglii ted se priznal,ze tam ma novoy vztah a sni ma 3letou dceru.Tak jsme pozadal o rozvod a vyzivne jen nevim jak mu ho budou stahovat nebo jak to bude platit a jak to probiha kolik mu asi nasoli.budu rada za kazdou radu

angelika96
30. aug 2012

Ahoj. Nevie mi niekto nahodou poradit? zijem v uk uz skoro 5 let. a potrebujem na Sk potvrdenie do vseobecnej poistovni, ze som tu poistena. Volala som na nhs a tam mi povedali, ze oni mi nevedia dat informaciu,ze od kedy som tam registrovana. National insurance number im nebude stacit na sk???

aduskao
31. aug 2012

@angelika96 Odhlásila si sa zo zdravotnej poistovne na Sk?

marcela1972
1. sep 2012

Ahoj. môj manžel pracuje v Uk a pri odhlasovani z poistovne som im doložila jeho pracovnu zmluvu, to im stačilo. Pracuje tam 5 rokov a chce sa už vrátit, lenže na Sk prácu nájde velmi tažko, preto sa chcem s detmi odstahovat do Uk, myslim že tam skor najdem prácu ja a hlavne nam na začiatku pomože štát. Čo by ste mi poradili, neviem sa rozhodnuť na Sk zarobim 400Eur.

pepa10
3. sep 2012

Ahojte maminy! Som v UK 5,5 roka, cely cas som pracovala. Od aprila som na materskej, ktora mi january konci. Uz teraz zacinam rozmyslat, ze co dalej lebo ten cas tu hrozne rychlo leti s babom. Mozno sa tu uz o tom popisalo, ale cas na to, aby som to hladala podrobne nemam. Chcela by som vas poprosit o rady, co po materskej? Kebyze dam malu do jasiel, tak cely moj plat by siel len na jasle, mozno aj viac :/. A taktiez nechcem malu len tak odlozit niekam, chcela by som byt s nou doma minimalne do 2 rokov. Viete poradit na co mam narok? Alebo pripadne poslat nejake linky a odkazy, kde je uz o tom popisane. Nechcem byt ako nase typicke " socialne" pripady, ale makala som cely cas a malu chcem vychovat ja, tak chcem vediet, ci mam na nieco narok.Ci zostat ako mezamestnana alebo ako to tu chodi, co by bolo lepsie?Dakujem za rady!

vierka01
11. sep 2012

ahojte naozaj uz som zufala a neviem co mam robyt tak sa snazim obratyt s mojim problemom sem mozno mi nieaka dobra dusa pomoze??????moj problem spociva v tom ze pocas celeho tehotenstva som pracovala v uk a na porod som sa rozhodla vratit na slovensko a aj sme sem zostali zit problem je v tom ze mali ma uz 1 rok a 1 mesiac a mne stale nevyplatyli rod pridavky na neho co sa na slovensku dostava 20 euro na mesiac???mohli by ste mi poradit co mam robyt pisala som aj na revenue ale ziadna odpoved ,,,,,,kde mozem stiahnut formular na chail benefit alebo ako sa to vola a co tam je vlastne potrebne aby som konecne uz po roku tuto davku dostavali aj mi sme naozaj zufali a nevieme co mame robyt urad prace na slovensku nam dal adresu na reveue a mame sa starat sami sem nam taku davku nevyplatia

kvietocek7
11. sep 2012

@pepa10 ahoj no tu je tak system nastaveny ze asi aj ked vacsinu zivota robis tak po tych 9mes treba ist spat do prace alebo moznost prejst self employ a pracovat aspon tych 16h co je part time, aby si mohla dostavat child tax credit pripadne working tax. Tiez zalezi ci si slobodna mamicka alebo zijes s partnerom. Podla toho sa to vsetko hodnoti. Je to ine ako u nas na sk lebo tu asi vies ze tu rodicovsky prispevok a jemu podobne nemaju 😒

@vierka01 ak ste teraz na Sk tak musis ist na urad zobrat rodny list a ziadat o rodinne pridavky. Ak ste v UK tak treba zaslat overeny rodny list na Child Benefit Office
PO Box 1
Newcastle Upon Tyne
NE88 1AA
http://www.hmrc-helplines.gov.telxch.co.uk/chil... a ziadat. Len nie som si ista ci ti cely spatny rok zaplatia myslim ze v UK iba 3mesiace dozadu a na Sk len 6mes.
Ak ti Ireland Revenue neodpoveda tak to asi zo skusenosti,ze najlepsie je tam zavolat osobne.

pepa10
17. sep 2012

@kvietocek7 Dakujem,pravdepodobne pojdem do prace.Na part time. A o child tax credit a working tax ma narok len jeden z nas,ak sme zosobaseni,ze? Ked manel bude mat volno,ja budem v praci. Je to asi jedine riesenie naozaj. A co hovorite mamicky na to odobratie deti, co sa momentalne riesi aj na SK? Trochu som dostala strach,ale nesnazim sa na to radsej mysliet.

kvietocek7
17. sep 2012

@pepa10 na tie taxy mate narok lebo tam sa podla vsetkeho vypocitavaju priemery platy. Dokonca ide o to ci byvate spolu alebo nie.Aj podla toho sa to rozlisuje.
No to teda to odobratie 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 vcera som to pozerala, a mam hrdlo zovrete az doteraz, hrozneeee, iba dalsi tvrdy dovod ist spat do rodnej zemi 🙂 Ja mam absolutne dost, aka nepravost tohto soc systemu. Aka neuveritelna absurdita 😠 🙄

emily84
17. sep 2012

@pepa10 ahoj, o ake odobratie ide?

kvietocek7
18. sep 2012

@emily84 ahoj, no pozri noviny.sk na jojke
napr toto
http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti...
ale cely pribeh sa vola ''BEZ DETI NEODIDEM''
http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti...
ZAJTRA VECER BUDE O 20.00 DALSIA RELACIA O TOM
http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti...

pepa10
18. sep 2012

@kvietocek7 Pripad sa znovu otvara a bude sa vsetko riesit od zaciatku, tak len pevne verim, ze briti konecne dostanu rozum a chlapcekovia budu opat s maminou.Drzim palce! Je velmi nespravodlive, ze riesia rodiny, ktore plnohodnotne funguju. Kolko krat som videla anglicke "maminy" s kocikmi, deti bose, nozicky modre od zimy. Stara mama napr. kocikovala a cigaretovy dym priamo do kocika. Alebo nedavno krstili syna a mamicka vecer pri kociku a opita a to som ju nevidela prvy krat takto :/ . Na takychto ludi nezavola socialku nikto, ale trpia ludia, ktori za nic nemozu! Tento svet je uz chory!

kvietocek7
18. sep 2012

@pepa10 viem,sledujem to ...absolutne s tebou suhlasim, tento pripad aspon mnohym otvori oci ako to v UK nie je iba o peknom, o benefitoch ale o zakernosti a zverstve. Znicit zdravu rodinu, ved to je zlocin proti ludskosti - a ony su este hrdi a ze boh zachran kralovnu to skor deti nasilu zobrane rodicom a strcene rodinam za velke peniaze. Ach hnus... 🙄 ja som z toho absolutne hotova ...

jonas17
19. sep 2012

@anddy čítam si tvoje príspevky v tejto téme...mala by si sa ospravedlniť, v tejto situácií, ktorá teraz nastala na Slovensku, kde sa rieši Ivana a jej synovia, ktorých dva roky života pretiekli rodičom medzi prstami, tvoje príspevky vyznevajú hrozne, hrozne, prešiel rok a pol a vyplávala pravda na povrch...

siska07
28. sep 2012

@jonas17 bombrlo je ivana b.?

jonas17
29. sep 2012

@siska07 ja neviem, asi, čítala som tému tu na koni Bez detí neodídem - dokument a tam to píšu 🙂

ivka2903
4. okt 2012

@anddy Reagujem na tvoje príspevky, ktorými si vyjadrovala zhruba pred rokom nesúhlas s príspevkami od bombrlo.. myslím si, že tvoja reakcia na danú problematiku a konkrétne príspevky od bombrlo bola úplne bezcitná! súhlasím s @jonas , ale mám pocit, že to ospravedlnenie je úplne nepodstatné pre dotknuté rodiny. Škoda len, že keď hľadala podporu, po troch príspevkoch to vzdala. Dokonca, aj keď to mala sama ťažké, chcela pomôcť aj ostatným dievčatám a informovať ich, aby si dávali pozor.. Ale tým, že jej niekto neveril, utiahla sa a viac to na tomto fóre nerozvádzala.. ach jaj..

beruska.zuzanka
5. okt 2012

@jonas17
@ivka2903 baby, užívateľ/ka s nickom anddy je neaktívna https://www.modrykonik.cz/fotoblog/anddy/ a vyzerá, že fotoblog bol zmazaný adminom, buď na jej popud, alebo pre porušenie pravidiel... 😉

ivka2903
5. okt 2012

@beruska.zuzanka aha, tak to je škoda, lebo mám pocit, že by sa tu do nej viacerí ľudia obuli..

beruska.zuzanka
5. okt 2012

@ivka2903 to je možné, ale situácii by tom nepomohlo... zbytočne sa tu niekto s niekým dohaduje, za prvé si ničíte tými hádkami večnými zdravie a za druhé to nikomu nepomôže

jonas17
7. okt 2012

@beruska.zuzanka nikto sa tu s nikým nechce hádať, absolútne nemám potrebu hádať sa, ver mi, len ma zarazilo, že niekto dokáže hned druhého vysmiať, zhodiť, proste neveriť mu, vžívam sa do Ivaninej kože, ak by sa to stalo mne a nikto by mi neveril, by mi asi puklo srdce... ☹ a že je tamtá neaktívna, viem, už ked som "jej" písala, som to vedela, nech si žije, kočka... 😖

jenny2009
19. okt 2012

ahojte , musi byt prosim dieta stale zijuce v UK ak otec by chcel poberat child tax credit?

dakujem

jenny2009
19. okt 2012

@angelika96 bude ti stacit IN

bezanet22
27. okt 2012

ahojte.... 😎 chcela by som Vas poprosit o radu som v UK od decembra minuleho roku pretoze tu mam priatela ktory tu robi uz 6 rokov..Hned som chcela pracovat tak som si vybavila National Insurance Number.Kedze som nevedela este tak rec horko tazko sa mi vyskytla jedna praca.Ked som chcela nastupit nastal problem a to taky,ze som nemala kde dat 6 rocnu dcerku,lebo vsade kde som chodila do skoly mi vraveli,ze plny stav.Tak mi neostavalo nic ine ako ostat s nou doma,lebo skolu sme vybavili az mesiac dozadu cize v septembri.Poradili mi aby som si vybavila Tax credit ktory som vybavovala od marca a teraz mi prislo rozhodnutie,ze mi ho zamietli na zaklade,ze nemam nic odpracovane.O par dni mi prislo zamietnutie aj na child benefit,ze tiez nemam narok,lebo nemam dostatok odpracovanych hodin,alebo ze som nepoberala ziadne socialne davky.Cize mi zamietli aj to.Teraz momentalne pracovat nemozem ist,lebo som v 6 mesiaci tehotna a uplne bez primu. ☹ Skusili sme teraz poziadat aspon Child benefit na mojho priatela lebo on ma dost nizky prijem a po zaplateni najmu nam neostava nic. ☹ ale on nie je biologicky otec mojej 6 rocnej dcerky tak neviem ci sa to podari.Ak ma niekto taketo iste skusenosti napiste mi prosim Vas v pripade poradte.DAKUJEM.

bezanet22
27. okt 2012

@lolofonka.k ahoj chcela by som ta poprosit o radu pises,ze si po pol roku dostala peniazky na child benefit.ja som tu uz od decembra cize 11 mesiacov a od marca doteraz som si vybavovala tax credit ktory mi neuznali,lebo som este nepracovala tu v UK nikde.To som pochopila a zmierila sa s tym,ale teraz mi prislo,ze mi zamietli aj chuld benefit na moju 6 rocnu dcerku.Som taka zufala,lebo nemam ziadny prijem a moj priatel co pracuje tak vsetko plati on sam cize nam nic neostava.Prosim ta porad mi ak mozes a vies.DKUJEM. 🙂