Začínam pracovať. Čo treba vybaviť na zmenu osoby na MD?

kala
7. jan 2008

prosím poradte mi začala som pracovať dcérka má necelé 2 roky a naďalej ostáva doma s mojou krstnou, má nárok ona na to aby jej socialna poisťovňa vlastne platila zdravotné poistenie alebo neviem teraz presne aké ale vlastne to čo platila za mňa počas md ? musí sa ona ísť zahlásiť že bude na MD a čo k tomu treba? ďakujem

emjee
8. jan 2008

kala ona urcite nebude na materskej dovolenke, ale ked tak na rodicovskej dovolenke - informujte sa na socialnej poistovni

andrea1158
8. jan 2008

kala: tvoja krstná nmôže byť na materskej ani rodičovskej dovolenke ani poberať rodičovský príspevok, to by bolo moc jednoduché. Na materskej môže byť len matka a na rodičovskej rodič, t.j. matka alebo otec. To by tvojej krstnej muselo byť dieťa zverené do osobnej starostlivosti.

emjee
8. jan 2008

kala kazdopadne ak nedas dceru do statnej skolky, ale ti ju bude tvoja krstna opatrovat, potom ty budes nadalej poberat rodicovsky prispevok a mozes pri tom robit
andrea ma pravdu, na rodicovskej moze byt len rodic, aj ked mam dojem, ze za urcitych podmienok moze byt na rodicovskej aj ina osoba (napr. pri zvereni do starostlivosti); inak na materskej dovolenke moze byt aj otec dietata 😉