Ahojte ,,nekojičky"... - aké kravské mlieko začať dávať?

nikyta001
15. sep 2019

Tiež nekojim a chcem sa opýtať.. Dávam BEBU HA.. Lenže rada by som to zmenila.. Dcérka má 5 mesiacov, ide jej šiesty.. Chcela by som prejsť na kravské.. Lenže počúvam také, že je lepšie krabickove 3,5%..a stále dávať rovnakú značku.. Vôbec neviem co robiť.. Ma tu niekto takúto dilemu? Ďakujem 😉

aleshka_supermama
15. sep 2019

@nikyta001 podľa mňa je skoro prechádzať na kravské, my sme prešli keď mala malá 1r.

nikyta001
autor
15. sep 2019

@ukulela ved rozmýšľam tak, že skúsim tu klasickú BEBU, nie HA a potom sa uvidí ako bude mala na tom..

nikyta001
autor
15. sep 2019

@demonka5 tak to asi skúsim, že sám tu klasickú

saskia_98
15. sep 2019

@zabka1987 ja som pila od roka a pol kravske prevarene, riedene mlieko a mam alrgiu na laktozu a o inych ani nevravim. Takze toto davat ako priklad je blbost. 😉

v_alika12
15. sep 2019

Prejdi na klasicku bebu

dadka555
15. sep 2019
Používateľ dadka555 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dadka555.

@nikyta001 my sme tiež dostávali v pôrodnici Beba ha. Keď som si čítala, že sa odporúča hlavne pri alergii v rodine. Tak som sa pýtala dr. či ho mám dávať a dokedy. Ona mi odporučila aspoň do ukončeného 5. mesiaca, keďže mám svetlý tip dieťaťa ☺️ Potom som prešla na Beba comfort. Už mala aj rok a stále dávam.

evelyn0303
15. sep 2019

@nikyta001 Aj aj..po pol roku Staci klasickà Beba

demonka5
15. sep 2019

@nikyta001 ja som zacala comfort ale nie stale bol dostupny u nas tak som raz zobrala krabicovu a pohoda ,ziadna zmena teraz kujem krabicovu z dm 3kusy za 19.99 co je fajn cena,alebo beriem vo velkom cez nejaku interntovu lekaren

nini1010
15. sep 2019

Dobre blaznivy napad davat polrocnemu dietatu kravske mlieko.Ved to sa nerobilo ani pred 50 rokmi.A to o tej imunite to je strasna kravina.To ked povies pediatricke ta dobre sfukne.Prosim ta v zaujme dietata to naozaj nerob.

karmen118
15. sep 2019

Hypoalergénne mlieko sa pije max do 1 roka a potom sú pokračovacie mlieka. Napr. Dcéra mala do roka Hipp Ha a od roka pije už "normálny" Hipp, teraz je už na Hipp 4 - ten je do 3 rokov, no a od jej 3 narodenín neviem, čo jej budem dávať, lebo jej hipp chutí...ale kravské mlieko a pod nie...zje mi iba tvrdý syr a občas pribináka...tak som zvedavá, čím jej to umelé mlieko nahradíme ☹.
Alergiu umelé mlieko nespúšťa, to skorej kravské spustí.... Ešte k tomu HA je robené tak, aby bolo veľmi ľahko stráviteľné, tá mliečna bielkovina je úplne rozložená, takže nezrelej tráviacej sústave, alebo dieťatku čo má predpoklady ku vzniku alergií nespôsobuje problémy, a dobre ho strávi. Imunitu podporí, lebo dieťatku dodá všetky potrebné živiny pre vývoj a veľa z tých mliek už má aj probiotiká v sebe.

eliska13
15. sep 2019

@dadka555 Čo to má spoločné s tým, že máš svetlý typ dieťaťa?😉

dadka555
16. sep 2019
Používateľ dadka555 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dadka555.

@eliska13 vraj sú ľudia s modrými očami a blond vlasmi náchylnejší na vznik alergií

terezka1947
16. sep 2019

@nikyta001 v nemocnici musia davat mlieka HA,pri synovi mi to povedala lekarka. Doma som kludne mala vyskusat obycajnu,aj som vyskusala. Pri druhom som musela byt par dni v nemocnici a tiez mu nosili Bebu HA,hoci som aj kojila.
Cize ak tvoja lekarka nevidi problem,vyskusaj.

xsusiex
24. sep 2019

@nikyta001 My tiez od narodenia davame Bebu a nikdy nemal s imunitou ziadne problemy... Ked nam poistovna prestala mlieko preplacat, presli sme na Bebu Komfort a maly to prial uplne v pohode, ziadne alergie... Myslim si ze prejst na kravske je este skoro. A ak jej to, co jej davas chuti, tak preco to zmenit? Akurat skus lacnejsiu verziu Beby. 😉

xsusiex
24. sep 2019

@nikyta001 Zabudla som uviest ze tiez sme zacali s HA...

beatrix85
25. sep 2019

@nikyta001 tak je pravda že som dieťa do cca 5 mesiaca kojila a potom prešiel na BEBU comfort. Kravské prevrátené som dávala od roku a 3 mesiacov a kravské neprevarené od dvoch rokov. Rád si so mnou vypije za pohár kravského a zje všetky mliečne výrobky, jogurt, syr miluje aj tvaroh. Na nič nie je alergický. Pribináčik som dávala tak od 8 mesiacov už. Asi záleží aj od samotnej tráviacej sústavy dieťaťa a čo matka preferovala v tehotenstve, akú stravu.

elementissa
30. okt 2019

@nancy666 prosím ťa a to máš akého pediatra? Aj ja takého chcem... Ja už mlieko nemám (syn má mesiac) a ten náš hajzlik mi povedal, že na SR nie je umelé mlieko na predpis, že to si musím kúpiť. A ze je to samozrejme moja vina, že nemám materské. Mamina je zdravotna sestra a jej tiež potvrdili dve pediatricky, že u nás sa mlieko nedáva na predpis... Co mi nejde do hlavy, lebo kamarátka je medicka a ide si robiť atestáciu z pediatrie a síce študuje v Čechách, dusovala sa, že mlieko je na predpis do troch mesiacov. Ale tu (konkrétne v BA), keď by si nemala na mlieko a nemáš vlastne... Tak hold smola, musíš si nechať zomrieť svoje ťažko donosene dieťa, lebo pediater ti povie, že žiadne také, mlieko sa kupuje a v žiadnom prípade nie je na predpis, to je nelegálne (podľa neho). Možno teda len bratislavské deti si nezaslúžia..

demonka5
30. okt 2019

@elementissa co viem od svojej doktorky,je mozne UM hypoalergenne na predpis pokial v rodine je nejaka alergia u matky,otca potrvdena aj lekarksou spravou

saskia_98
30. okt 2019

@elementissa ha mlieka su na predpis co ja viem, lebo nasa dr sa ma pytala ci nechcem ha ze mi aj poistovna nieco preplati. Ale ci su aj arkove mlieka to neviem.

elementissa
30. okt 2019

@demonka5 mne nasadili v pôrodnici Bebu HA, ja mam alergiu na barsco, ale teda lekárske správy moc nemám.. Mne povedal doktor, že HA sa dá predpísať, len keď donesiem nejakú správu od alergologa, že mám alergiu. No ale tu niekto spomínal, že ma nutrilon na predpis, tak som myslela, že normálny. Lebo tie hypoalergenne viem, že sa dajú predpísať, ak máš dôkaz, že máš alergiu. Ja dakde mam správu z alergologie (v karte), ale už sto rokov starú, to už asi ani neplatí.
Ja ešte míňam HA krabicu, ale prejdem na Hipp combiotik, lebo malý dosť málo kaka a z hentoho by mohol možno lepšie.. Skúsim. A ak to bude jedno, tak potom už budem kupovať Dmkove. Len ma zaráža, že novorodencovi odmietne lekár predpísať mlieko, aj keď matka nemá. To ma to dieťa umrieť od hladu? A co keď matka naozaj nemá peniaze na to mlieko? Ja som bola najskôr riadne zhnusena, lebo BEBA HA stojí 20€. Ale v pohode, babylove stoja 4,75€, takže to nie je taká pálka. (lebo ja mam materskú 50€ 🙈 a keďže sa ešte tetkam zo sociálky neuracilo mi poslať vyjadrenie - od konca augusta--tak si nemôžem požiadať o dorovnanie k rodičaku). A ako ok, ja mam muža, rodinu, na mlieko peniaze sú. Ale čo také osamelé matky s takouto materskou? Akože z čoho majú to mlieko platiť, keď to v tejto banánovej republike neni na predpis? Absurdistan

demonka5
30. okt 2019

@elementissa No bohuzial system je tak nastaveny🙄🙄my sme tiez Ha mali nasedene v nemocnici,po pol roku som presla na klasicke um ja som.mala bebu osvedcila sa ,nemenila som ju, zas pokial viem ak ti aj predpisu um,je tam doplatok z tvojej strany,nieco na styl,ze hoci beba ha stoji 20e 10e doplacas aj tak ty,co je teda cena bezneho um dmkove chvalia,uvidis co vam sadne

saskia_98
30. okt 2019

@elementissa co ti poviem ja som dala mesacne 70€ len na nutrilon ked sa narodil syn. Ale zas my sme s tym ratali.

nancy666
31. okt 2019

@elementissa tak to si má teraz šokovala. Akože sme v procare ale pediatri chýbajú tak si nás doteraz tiež len pohadzovali ako zemiak. Každopádne nikomu som nič nedokladovala, len sa spomenulo že priateľ má sennu nádchu v správe. Predpisuje nám 6x mesačne HA nutrilon do ukonceneho 10 mesiaca. Kedysi bolo 5 za mesiac a len do 8 mesiaca takze sa to ešte zlepšilo. Vo výnimočných prípadoch - asi kde je reálny problém, predpisujú do 2 rokov. V Maxovi vyjde cca 10€ balenie 800g a to nám dôvera prepláca tuším celé, raz za štvrťrok. Normálne sa spýtaj v lekárni keď mi neveríš 🙂) treba doktorovi odkázať že si si to zisťovala a nech prosím spolupracuje alebo čo, nenechaj sa odbiť, je na to nárok, dieta potrebuje stravu a keď z nejakého dôvodu nemá materské musí mat iné, cely život platíš zdravotnú tak presne na toto to je. Držím päste. Daj vedieť, toto má zaujima teraz. Mám chuť bojovať za všetky mamičky, prečo preboha má záležať od lekára či dá alebo nedá predpis keď je to samozrejme a materská nieje 5000€ mesačne

nikiki29
1. nov 2019

@nancy666 prosím ťa kde nájdem info koľko mi Dr môže predpísať mesačne? Naposledy mi dala 10 krabíc na 2 mesiace do ďalšej poradne, ale to mi nevystačí (sú to 400g)

miiceencoovaa
1. nov 2019

@nikyta001 ja som prešla z beby ha na obyčajnú, potom nutrilon, dm mlieko a teraz sme pri hipp a to mi znáša...

marguay
1. nov 2019

Vsak si sama nastuduj, aby si bola v obraze. Ked ti niekto povie skoc, skocis? Nehazarduj so zdravim svojho dietata, staci sa trochu zaujimat, pozistovat si odborne info.
Btw ja som vyrastala na kravskom a doteraz sa ho nedotknem. Mlieko pre zviera obsahuje latky urcene pre zviera, nie cloveka. Sprosty zvyk, nalievat sa mliekom ineho tvora.

elementissa
1. nov 2019

@nancy666 mamina je tiež v ProCare, robí tam zdravotnú sestru a už mi to ide vybavovať u ich doktorov, že nech mi dajú mlieko na predpis, lebo teda môj pediater mi ho nechce dať. Hajzlik jeden. Ale ak mi vystaví predpis ich doktorka, tak OK.
My máme všetci Union a ten tiež prepláca neobmedzene detské lieky a dietetické potraviny (aj teda mlieko na predpis).
6x za mesiac mlieko? Ved to je dáko moc nie? 😄 Náš malý má dnes 4 týždne, papa už iba 7x denne, ale vypije na jedno kŕmenie 60-70 ml. A tu jednu krabicu Beby mame ešte poloplnu a to sme ju kupovali, keď mal týždeň. Ale hej, čím sú tie deti staršie, vypijú viac. Ale zasa menej krát denne. Ja som teraz na Bebe čítala, že 13,3g prášku a 90 ml vody je na 100ml mlieka. A teda 800g krabica vychádza na 60 takých dávok. 60 x 100=6000ml mlieka z jednej krabice. A keďže to, koľko dieťa vypije závisí od kíl, u nášho je to okolo 450 ml za deň, tak to vychádza na 13 dní. Je pravda, že komplet na umelom je ešte len necelý týždeň, dovtedy som dokrmovala iba, ale mlieko už nemám, takže je už úplne na umelom. Ale mne by teda stačili 2 celé balenia a plus jedno začať nové, takže 3 balenia.
A podľa čoho to doktor predpisuje? Napríklad, keď mu povieš, že nech ti predpise 3 balenia, tak to predpise tri, alebo ti predpise rovno 6 balení a ked ti ostane, tak pre teba lepšie?

saskia_98
1. nov 2019

@elementissa to s tym neporovnavaj, moj ked mal mesiac pil 120-150 ml na šupu kazde 4 hodiny 😂 a od 8 mesiacov pije 240 ml vecer a tiez aj rano co mas 8 odmeriek na jednu flasku nutrilonu. 🤷🏻 Hold, kazde dieta je ine. Mne trebalo 5 skatul na mesiac, kym sme sa dopracovali ku prikrmom 😁

nikyta001
autor
19. nov 2019

@elementissa ani mne nasa nepredpisuje..ale raz ju zastupovala ina,a ona mi predpisala...tak ako kde sme????...nemam slov na to..ako pises,keby sme na to nemali tak co..ako keby sme to robili schvalne...bola by som oveľa stastnejsia keby som mohla kojiť☹

zabka1987
19. nov 2019

@elementissa ja viem tak, že Ha sa nepredpisuje. Nam predpisovala ale až odvtedy ako nám dali AR kove