Ako naučiť 4 - 5-mesačné dieťa na fľašu?

gabika4
13. nov 2022

Ahojte, postupne mi odchádza mlieko, naozaj už ho mám málo...synčeka dokrmujem pomocou striekačky, niekedy i 90 ml...všetko som skúšala na zvýšenie tvorby mlieka, skúšala som všetky spôsoby dokrmovania, komunikovala som s dvoma laktačnými a aj s lekárkou...vyskúšala som všetky možné fľaše a cumlíky...som zúfalá...je to strašne náročné...už tri týždne prežívame veľmi stresujúce obdobie, som vyčerpaná...malý štrajkuje od 6 týždňa, už má 4,5 mesiaca, neustále som bojovala s tvorbou mlieka, ale už to asi prehrávam...veľmi by mi psychicky pomohlo, keby sa synček najedol z fľaše, len on nie a nie sa najesť z nej...jemu v pohode stačí, keď vypije môjho mlieka i 30 ml a z fľaše sa vôbec nenaje...nie je ochotný dlhšie sať, keď netečie, neťahá...jedno krmenie mi trvá i hodinu, počas tej hodiny si odo mňa len cucne...napr. len 30 ml a počas tej hodiny si ja odsajem ešte cca 60 ml...prsníky sú naozaj prázdne, už som dávno ani nepocítila ten pocit, že sa nalievajú prsníky...začala som s príkrmami, ale nemôžem mu všetko krmenie nahradiť príkrmami, keďže ja takýto malý...potrebuje ešte mlieko, no on radšej ostane hladný, ako sa napiť z fľaše...podarilo ešte niekomu naštartovať tvorbu mlieka pri takomto veľkom dieťati? prípadne naučičť ho na fľašu? Ďakujem za vaše skúsenosti, prosím nie teoretické odpovede, ale čo vám neskutočne pomohlo, čo vás pozitívne prekvapilo...

hilda08
13. nov 2022

@gabika4 no moj fľašu nikdy nechcel a ani sa na to nikdy nenaucil…prsníky sa mi prestali nalievať v troch mesiacoch…myslela som si ze sme skoncili, keďže nechcel fľašu ani prikrmy mi nejedol tak som ho proste stale prikladala cele dni aj noci a nakoniec som ho kojila do dvoch rokov…ale neviem cim to bolo, len som ti chcela dodať nadej ze je to možné, niekedy mozno pomoze nepocitat mililitre, nevnímat čas…

alanko20
13. nov 2022

Mne sa to nepodarilo. Ani cumlik, ani flasa, boli krizy, sialene dojcenie, ale dotiahla som to do 23. Mesiacov. Ak by chcela flasu,mozno by som tak nebojovala. Mne na tvorbu mlieka zaberala len kaloricka strava, aj som vela pribrala.

ivangeline
13. nov 2022

Verim,ze ked bude hladny,bud sa pusti vo velkom do prikrmov alebo zacne zla umrcana nalada a vezme nakoniec flasu. Moj tak nemal navyber v 8m.. rozjedol sa v prikmoch velmi rychlo a aj flasu vzal.

gabika4
autor
13. nov 2022

@hilda08 rada by som nevnímala mililitre, ale malý mi štrajkuje od 6 týždňa, váha bola jeden čas na rovnakom čísle, takže musím do neho nalievať mlieko, lebo mi nepriberie nič 😢...tiež sa mi prestali prsia nalievať v 3 mesiacoch, ale malý nie je ochotný sať ak sa neleje...skúšala som i laktačné, nula bodov...s uzdičkou nemá problém (bola prestrihnutá, aj keď ani nebolo čo strihať)...vyzerá, že príkrmy mu možno chutiť budú, ale potrebuje i mlieko, ktoré odmieta odsať z prsníkov...ak by bol ochotný sať, tak ho núkam i každú minútu, len on na mňa kašle...

gabika4
autor
13. nov 2022

@alanko20 tiež som už "tučná", radšej sa nevážim, naposledy to bolo 15kg+...teraz vidím, že som pribrala asi aj 20 kg ...tiež malý ani cumlík ani fľašu...už som fakt na dne...celé dni sa snažím malého nakrmiť prsníkom, striekačkou i lyžičkou, no je to boj...dcérka začala navštevovať škôlku, vkuse nejakú pliagu donesie domov a my si to neustále posúvame, v noci sa veľmi nevyspím, cez deň lietam od jedného dieťaťa k druhému, ani sa poriadne nestravujem, lebo nestíham variť a nemám odkiaľ si jedlo objednať 😢jem všetky možné vitamíny, pijem všetko možné na tvorbu mlieka...mám pocit, že hromadu peňazí na to dávam, ktoré môžem rovno do koša dať...žiadne výsledky...

@ivangeline keď malý začal jesť príkrmy, tak i fľašu vzal? ...možno by mi vzal fľašu, ale boh vie koľko by musel nejesť a či by niečo cucol...raz sa mu podarilo poťahať z fľaše, ale odvtedy nejaví záujem ...len sa s cumlíkom hrá a kašle na všetko..

dominidi
13. nov 2022

@gabika4 skusala si rozne polohy? Moj mal obdobie ze chcel jest napr len po leziacky, inak prsnik odmietal.

alanko20
13. nov 2022

@gabika4 čiastočne ti rozumiem. Aj s tymi kilami, aj laktačnou krízou. Bolo obdobie, kedy bola na prsniku aj 4hodiny vkuse a už nebolo čo ťahať. Odtiahla som ju a spustola rev, a o par hodin opat. Pre mna psycho obdobie. Neviem, ako som to prezila. Velmi drzim palce ❤❤❤

gabika4
autor
13. nov 2022

@dominidi skúšala som už všetko., polohu v ľahu nechce od narodenia, na fitlopte mi väčšinou zaspí,..prsník stláčam ako divá, no je to prd platné :( ...laktačná mi vravela, že je veľmi citlivý na tok mlieka, ak mu netečie tak ako chce, tak proste odmietne jesť...vadí mu silný i slabý tok...

ivangeline
13. nov 2022

@gabika4 Najprv prikrmy a potom flasa. Proste som nemala mlieko a este to potrebovak,bok predcastne,skoro 2m,takze som davala Nutrilon 2 vcase pred spanim,tak ako aj prso. Osvedcilo sa mi,ze dam prso a potom flasu. Snazim sa to prepojit. Prso=flasa. 🙂 Trvalo to tyzden ale nakoniec uz len flasa bola. Dalsie deti som neskor.. ale pri nom som mala pomenej mlieka a ozaj mi prislo,ze potrebuje mliecko,nechcela som ho nechat len na prikrmoch. Tam sa mi osvedcilo kasa z materskeho mlieka Nutrilon (su aj ine znacky ale drahsie).

gabika4
autor
13. nov 2022

@alanko20 keby mi malý chcel byť na prsníku nonstop i 24 hodín denne, tak beriem...ale môj ma opačný problém, nechce piť, vypije len nejakú 30tku na prežitie a potom kašle na prsníky...mám pocit, že sa zbláznim z toho, nemám čas na nič, ani sprcha ani si na 5 minút sadnúť a oddýchnuť...manžel sa snaží pomáhať, keď je doma, ale neide mu to a aj to krmenie striekačkou je len a len na mne...som z toho vyčerpaná, nechce sa mi ani spať, len plakať, nechce sa mi ani ísť večer ľahnúť, lebo i tak to všetko začne dokola...keď vidím ako chodia mamičky okolo nás s kočíkmi a užívajú si materstvo, tak mi je do plaču...my nikam chodiť nemôžeme kvoli dcérke, ktorá je vkuse nejako chorá, teraz napr. už 7 dní ma teplotu, stále čakáme na výsledky testov, aby jej konečne nasadili antibiotiká...aj keď je akože zdravá v škôlke, tak sa snažím vkuse malého nakŕmiť a som tak vyčerpaná, že si neviem ani predstaviť sa obliecť a ísť s ním vonku, lebo sa bojím, že od únavy niekde odpadnem...

gabika4
autor
13. nov 2022

@ivangeline a to vám vzalo fľašu po prsníku? ...môj nie a nie dať fľašu do úst...aj to, čo mu z nej vytečie mi vypľuje..no s chuťou mlieka nemá problém...na toto umelé je zvyknutý a semtam mi ho pekne vypije zo striekačky...pri dcérke som mala menej mlieka, jej som dávala tuším od 2 mesiacov pridávať fľašu a pekne sa naučila prechádzať z prsníka na fľašu...no pri synčekovi som mlieka mala naozaj dosť, len keď začal štrjakovať a ja som neodsávala, čo nechal, tak sa tvorilo menej a menej mlieka...bojujeme bojujeme ale prehrávam...

ivangeline
13. nov 2022

@gabika4 Ano. Aj dcera. Pred spankom. V polospanku vzali aj flasu.

simona1306
13. nov 2022

chapem ta, mali sme to podobne .... nakoniec som niekde citala, ze mozno by pomohlo keby ho tou flasou krmil niekto iny, napr. otecko, a mamicka nech uplne odide z dohladu dietata. Kedze som uz nemala co stratit , vyskusali sme to, a cuduj sa svete, pomohlo. Sice prve dve krmenia boli este boj, na treti krat mala sa pekne najedla z flase. Takto ju moj manzel krmil cely vikend, a v pondelok ked bol v praci , mala v pohode zobrala flasu aj odomna.

mareri
26. nov 2022

u nás zase žiadny problém nebol. Z flaše mi pila mliečko, čaj, vodu.

gabika4
autor
26. nov 2022

@mareri nie ticho, ale nahlas závidím 😢....u nás to zúfalstvo pokračuje ďalej...synček bol 3 mesiace len dojčený, aj keď to bol boj, keďže mi od 6 týždňa štrajkoval...takže fľašu nemal ani v ústach, ani cumlík, proste nič len prsník...no, potom tým, že vkuse štrajkoval a s odsávačkou sa mi nedarilo ustrážiť tvorbu mlieka, tak mlieka ubúdalo, skúšala som niekoľko fliaš a cumlíkov, každú odmietol, len sa trošku pohrá s cumlíkom a to je všetko...už ho skoro 2 mesiace dokrmujem striekačkou, fakt už nevládzem, netuším ako ho "donútiť" sať z fľaše...jediný spôsob ma napadá, že mu nedám vôbec prsník, ale ja nedokážem pozerať ako je hladný hoci len pár hodín 😢...začala som s príkrmami, aj mu sedia, ale začal menej priberať a bojím sa, že na polroka už nedosiahne ani ten dvojnásobok pôrodnej váhy, čo by mal...som z toho celá zúfalá, len sa zo stresu prejedám, jem a pijem všetko možné, aby som zvýšila tvorbu mlieka...z toho všetkého vkuse priberám...neviem koľko vážim, nemôžem sa postaviť na váhu, lebo by som to už neudýchala, ale momentálne mám najviac za celý život...chudnúť sa chystám hneď ako donútim synčeka sať z fľaše...neviem či to niekedy bude, ale nevzdávam sa ešte...idem mu aktívnejšie ponúkať fľašu hocikedy cez deň, možno sa zľutuje a konečne začne poriadne sať...párkrát sa mu podarilo už vypiť asi 20 ml, ale to len tým "hrajkaním"...včera ma prekvapila, počula som ako párkrát aj potiahol z fľaše a podarilo sa mu vypiť 40 ml...viem, že sú to smiešne ml, ale u neho je to pokrok...keby bol niekto v podobnej situácii ako ja a poradil mi ako na to 😔

riama123
24. mar 2024

@gabika4 prosím vás ako ste dopadli? Mám podobný problém malý nechce chytiť fľašu ani za svet.dakujem za odpoveď