Ako odhadnúť správne množstvo mliečka pre bábätko?

bubla01
16. aug 2018

Ahojte
Hľadala som snáď všade ale nenašla som čo som potrebovala (ak to tu už je niekde písané, tak sa ospravedlňujem).
Chcela som sa spýtať ako zistím koľko ma môj maly papať. Maly má 5 týždňov. Ja si mlieko odsavam (nejdem teraz vypisovať dôvod-to je iná téma) a neviem koľko by som mu mala dať. Doteraz som mu dávala 100ml ale posledné dni som si tým nie istá aj podľa malého, hneď po papani plače a cumle si pršteky ako keby ešte chcel papať. Lenže aj keď vypije tých 100ml tak mi grcka, niekedy veľa, niekedy malo (ideme aj na vyšetrenie skrz reflux). A metóda že keď už bude plny tak ďalej piť nebude, nejak nefunguje lebo on by vypil aj 150 naraz, len potom toho viac aj vygrcka.
Vedeli by ste mi poradiť, jak zistím koľko mu stačí?
P.S. Priberá normálne. Tuším aj celkom dosť, je to taký macko.

renatka100
16. aug 2018

@bubla01 aj ja si iba odsavam a to uz 9 mesiac. V tom case som davala malemu tak po 60 - 80 ml aj kazdu hodinu dve. Podla toho ako spal. Radsej menej a negrcal ako vela a potom ho bolelo brusko. Ten reflux by som riesila az po 5 mesiaci. Ked zacne s prikrmami okolo 4 mesiaca urcite mu to prejde. Pri oboch detoch sa mi to potvrdilo. Zbytocne davat sondu do zaludka babatka. Ak pribera by som to nechala tak. Kazde babatko grcka.

bubla01
autor
16. aug 2018

@renatka100
Najskôr som malému dávala 70ml ale doktorka povedala že to je malo že aspoň 90.
A podľa čoho si vedela že už im treba viac?

luliu
16. aug 2018

@bubla01 môj malý vypil 100 ml v pôrodnici a rýchlo množstva rastli

renatka100
16. aug 2018

@bubla01 kedze som si odsavala tak kazdy ml bol vzacny a ked som uz mlieko zohriala a maly ho nevypil tak musela sa vyliat. Tak som radsej davala manej, maly si na to zvykol a ked skoncila flaska tak proste uz viac nechcel. Davala som radsej castejsie. Zalezi vsak aj ako babo spinka, moj nespal viac ako hodku a teda mohol papat kazdu hodinku. Ja ny som sa v tomto riadía iba sebou a doktorku neriesila. Ved ty vies co je pre maleho dobre a hlavne ked pribera.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ludmilka2407
16. aug 2018

Ked si po jedle pytal este,tak som mu dorobila 20-30ml napr.a vedela som kolko vypije. Nerobila som mu vsak zbytocne velke davky lebo potom nechaval. A tiez netreba prekrmovat,ked sa pozvracal tak som mu uz druhy krat spravila menej.

denisa098
16. aug 2018

@bubla01 vždy mu musí zostať trosku vo fľaške, bud dávaj častejšie menej alebo každé tri hodinky viac, že vygrcká zrejme dávaš málo je potom hladný a pahltný. Preto

bubla01
autor
16. aug 2018

@denisa098 pahltný je, ale iba na začiatku potom už papa pekne. A stáva sa to aj keď mu dávam po hodine (niekedy si vypýta po hodine, inokedy zasa vydrží aj 3 hodinky)

denisa098
16. aug 2018

@bubla01 skúste mu trosku zaviesť režim, mlieko na začiatku pozvoľna, ale má to tak byť že na dne trošičku ma zostať aby bol dostatočne napapaný.