Bábätko papá, ale málo priberá

sisamichaela
28. okt 2022

Ahojte ženy ma niektorá takéto skúsenosti moja malicka ma pol roka narodena na 34.tyzden s hmotnosťou 1670kg no teraz ma asi 4600kg zdá sa mi ze pomaličky malo priberá ale papa každý 2 hodiny nikedy 80ml niekedy 90ml spapa nekojim dávam umelé mliečko Nutrilon doteraz sme dávali nenatal asi dve týždeň co sme prešli na iné mlieko ale to neze teraz nepribera ale aj pretym no niečo priberie ale malo si myslím možno zs by som nemala od nej tak veľa očakávať keďže je skôr narodena a mala takú malú váhu pri narodený ako nevyzerá byť chudá od kedy sa narodila uz tak pekne na nej vidno ze pribrala len to ze ak dám ju na váhu tak sa mi zdá ze menej priberá

erickatt
28. okt 2022

@sisamichaela kazde babo pribera inak. Moja dcera mala v roku nieco malo cez 8 kil. A je zdrava a uz dospelá. Hlavne, ze priberá. Aku mate postavu ty a manžel? Ak ste aj vy drobní, nemôžeš mat extra veľké babenko

deti95060810
28. okt 2022

maminka, v pol roku má bábo svoju váhu zdvojnásobiť, v roku strojnásobiť... Takže ak sa narodilo dieťa s váhou 3 kg, v polroku by malo mať *2 - to je 6 kg, v roku *3 - 9kg...
ak máš takéto problémy tak treba ísť k pediatrovi, ten zhodnotí stav dieťaťa...

sisamichaela
autor
28. okt 2022

@erickatt no taky chudý sme ked som bolo tehotna ties som nepribrala neviem ako asi 10 kíl za celé tehotenstvo ale ja som veľa jedla stále som bola hladná pretože prietoky boli zle vsetko co som zjedla len polovička išla malej nedostávala tak jedlo ako mala preto sa taka malicka narodila no není chorá akurát ma defekt na srdiecku ale to pravidelne sme sledovaný a pediatrická a pani doktorka z kardiológie mi povedali ze keď ona o niečo menej priberá alebo ze keď začne chodiť neskor alebo liezť neskôr to neni nic spoločne z srdiečkom to je kvôli tomu lebo je skoro narodena ale ja a len čudujem lebo niekdxy fakt toľko spapa a priberie ale malo som si myslela ze ak jej zmením mlieko priberie viac a zatiaľ nič mozno ešte treba čas no neviem čítala som ze veľa detičiek majú tak menšiu váhu ze niektoré zas malo priberaju niektoré zas veľa no dúfam ze sa to nejako upravi

deti95060810
28. okt 2022

@sisamichaela 10kg je málo? to je úplne OK..

miadi
28. okt 2022

@sisamichaela Nemam skusenost s predcasniatkom ale vacsinou babatka najviac priberaju tie prve mesiace potom pol roku uz menej a menej Lebo su viac mobilne. Maly mal 3.25kg ked sa narodil a ked mal 3m mal 9kg a do toho roku okolo 10-11kg uplne priemerna vaha hoci na zaciatku dost priberal no v ramci normy. Plne kojeny.. dcera menej priberala uz sa nepamatam presne zda sa mi ze v pol roku okolo 8kg a v roku 10kg tiez kojena. Ak vasa dr na kontrole nevidi problem s vahou tak to neries! Ak sa ti zda viditelne ok je ok . Ak mas obavy zavolaj vasej padiatricke. Pri tej porodnej vahe ako malo tvoje dietatko nemozes cakat ze bude na tom v pol roku ako donosene deti. To este chvilku potrva. Ale vsetko dobehne aj raz zabudnes ze bolo predcasniatko.

barbora0308
28. okt 2022

@sisamichaela skuste sa poradit s mamickami v skupine na FB - Predcasniatka a rizikove babatka. Mamicky tam maju vela skusenosti, mne tam tiez vedeli vzdy dobre poradit 🙂

marianarem
28. okt 2022

@sisamichaela Tiez nemam skusenosti s predcasniatkom, ale moj maly je tiez velmi pomaly priberac. Moze jest aj neviem kolko, dako sa mu to neuklada. Gate nosi o cislo-dve mensie a aj to niektore mus zuzit. Ked bol este na prikrmoch, tak som vyslovene mala pocit, ze ked aj zje nad urcite svoje mnozstvo, tak to proste len vyjde von druhym koncom 🙂 Mamzel je tiez stihly, pred par rokmi bol este vyslovene chudy. A tiez, keby som ja zjedla to, co on, tak sa uz gulam 🙂

sisamichaela
autor
28. okt 2022

@marianarem aha no trosku son kľudná ze viaceré to tak majú lebo ona papa pekne ale pomaličky to ide no doktorka povedala len toľko ked sme boli na poradňu ze mame prísť o týždeň ci priberá lebo malo pribrala a potom o týždeň som jej volala doma som si ju odvážila a pribrala nejakých 100gramov takže bola rada ze to je v poriadku aj keď sme boli nemocnici dosť rýchlo priberala my sme museli byť tam 3 týždne pokim nenábrala svoju váhu púšťali nás domov s váhou 2160kg a priberala nehovorím ze vôbec nepribera som rada ze nechudne ale dosť málo to je ako priberá no aj ja si hovorím ze nie každé dieťa je take iste ze môžem od nej čakať veľa keď skoro sa narodila a ešte s takou malou váhou

sisamichaela
autor
28. okt 2022

@barbora0308 pozriem nato ďakujem pekne za radu

sisamichaela
autor
28. okt 2022

@miadi no keď sa na ňu pozriem jej neni nic no proste doktorka sa čudovala kardiologička hovorila ze deti niektoré ktoré majú to z srdiečkom tak nevládzu piť zadychavaju sa a chvála bohu ona nie hovorila ze keď sa na ni pozrie ako keby ani nemala nič z srdiečkom tak dúfam ze sa nám to srdiečko upraví samo a bude všetko dobre priberá pomali doktorka moja gynekológička ties hovorila ze ak ja aj manžel sme menší a chudý tak ani mala nebude veľmi veľká a tlustučka ze to ide aj podľa nás a zas my sme chudi v rodine všetci ties s taky tak dúfam ze všetko bude dobre ona bude priberať ale zas som rada ze aspoň niečo pribera

layla123321
28. okt 2022

@sisamichaela ahoj, mne to príde naozaj málo. Mám tiež predcasniatko 34tt, narodený 1810g, budúci týždeň bude mať 4 mesiace a už má 5.5kg a to je najmenší.... Nenatal sa používa obvykle do dosiahnutia 4-4.5kg. Začali ste už prikrmovat? Chodíte aj do ambulancie pre predcasniatka? Možno pediater nemá skúsenosť. Ako môže to byť v poriadku, ako sa aj spomínalo vyššie, každé bábätko je iné. Ale pre predčasne narodené je to zložitejšie, oni doslova potrebujú dorásť.

sisamichaela
autor
28. okt 2022

@layla123321 pomali prikrmujeme chodíme aj do tej ambulancie stale je sledovaná ale ona aj hnačkuje ze kvôli zubkam aj chorá bola nedávno takže hovorili ze to môže aj stoho ze menej priberá no no tvoj ma zas vyššiu váhu ako moja ale len o to kilo to neni až taky rozdiel veľký si myslím ale aspoň o niečo m viac keď sa narodil moja zas schudla na 1650 potom postupne priberala a teraz ja neviem no keď ju vážime ukážte taka váha ale zas keď ja ju zoberiem na ruky no mne sa nezdá zeby mala len toľko malo ale ona schudla nedávno pred minulý týždeň sme ju vážili asi nedeľu a ukázalo ze ma 4200 preroze ja som jej dávala mlieko pre alergikov ja som nevedela ze to není normálny nutrilon pondelok sms kúpili ďalší prisla som domov pozriem to je úplne iná krabica tak som nato prisla ze ja som zle mlieko davala ze aká som sprostá ale to je moje prvé babetko nemám skúsenosti nevedela som no a od minule týždňa pondelka dávame tento nutrilon a ma dnes som vážila a ma 4600 takže pribrala niečo možno len začne priberať teraz ze jej už to silnejšie mliečko trebalo lebo ten nenatal stoho veľmi pomali priberala preto si myslím ze ma teraz takú váhu

sisamichaela
autor
28. okt 2022

@layla123321 a este to tej ambulancie chodíme a primárka ju vyšetruje a nepovedala nic len toľko ze zo srdiečkom to nemá nič a co vlastne od nej chcem ked sa narodila taka malicka ze mam byt rada ze nechudnem ze priberá aspoň niečo

layla123321
28. okt 2022

@sisamichaela tak ak bola aj chorá a hnackovala, to je zas iné. Môj schudol na 1700. A kilo je veľa pri bábätku, lebo v jej prípade je to cez 20% váhy, nehovoriac o tom, že moj bude mať len 4 mesiace. A mlieko si vyberáte podľa seba? Lebo ja som vymieňala až na základe doktorky. Ona nám určila, kedy skončiť s Nenatalom a s čím pokračovať. Ale teda ak žiadny lekár s tým nevidí problém, tak asi je to okej.

layla123321
28. okt 2022

@sisamichaela a Nenatal je práveže kalorickejsi, práve určený pre predčasne narodené dieťa, aby rýchlejšie nabralo na váhe. Takže teraz bude priberať už menej, aj kvôli mlieku, aj kvôli veku.

sisamichaela
autor
28. okt 2022

@layla123321 doktorka nám povedala pri váhe 4200 ze jej môžem zmeniť na nutrilon ak ho bude papat ale zas asi je to tak naozaj ze niektoré babetko viac priberaju niektoré menej zas hovoria ze chlapci majú stále väčšiu váhu ako dievčatá na nej nevidno zeby bolo chorá alebo žeby jej niečo bolo a doktorka ju videla pred dvoma dnami povedala ze je všetko v poriadku ale sama povedala ze nemôžem neviem koľko očakávať keďže sa malicka narodila tak doktorka bola rada aj krd toľko malo priberá ale ze vraj hlavná vec ze priberie aspoň tak povedala tak dúfam ze je všetko dobre

dzanka7
22. nov 2022

Ja mam tiez doma predcasniatko 29.tyzden s vahou 940 g, teraz ma 15 mesiacov a vahu mame 8 kg. Pediatricka mi povedala ze malo pribera, dr z gastra nam povedala ze sa nedivi ze malinka malo pribera, kedze je riadny “zivan”, neposedi, vkuse je v pohybe. Pritom papa vsetko, kravske mlieko pije uz len vecer, inac normalne tuha strava. Mali sme aj drinky na priberanie infatrini, trosku od nich pribrala, ale ziadna slava. Robili jej aj testy, akurat jej zistili ze ma malo zaludocnych enzymov. Ideme buduci tyzden na kontrolu, tak som zvedava co povie. 🙂

sisamichaela
autor
23. nov 2022

@dzanka7 tak ja vám držím palce nech vám všetko dobre dopadne zas naša ze ma všetko v poriadku aj testu dopadli dobre nakoniec to bolo z mliecka nepribrala nutrilon nerobil jej dobre dali sme bebu a uz začala priberať aj keď po menej ale tak bola aj chorá 2tyzden aj antibiotika brala uz je to lepšie tao dúfam za sa váha úpravy ale ja si myslím ze keď na nej vidno a všetko je v poriadku tak asi taká váhy nebude problém možno to súvisí qj stim aký sú rodička ak sú chudsi taj možno aj to dieťa také bude ak jej nič nieje tak drzim palce a dajte vedieť ako to dopadlo

sisamichaela
autor
23. nov 2022

@dzanka7 estw sa vás chcem opýtať problém z srdiečkom nemá vaše dieťa ked je tak skoro narodena

dzanka7
24. nov 2022

@sisamichaela malinka ma selest na srdiecku, ale ja som tiez mala ked som sa narodila aj manzel. Sleduju to, boli sme na 2 kontrolach tak ze je vsetko v poriadku, dalsiu mame az o 2 roky 🙂

sisamichaela
autor
24. nov 2022

@dzanka7 aha no aj ta moja ma selest ale aj defekt na srdiecku ma tak sme kontrolovaný každé 3 mesiace kontroly tak ja verím ze sa ro upravi a zarstie to samo

dzanka7
25. nov 2022

Drzim prsty aby vsetko dobre dopadlo 🙂

sisamichaela
autor
25. nov 2022

@dzanka7 ďakujem pekne verím ze bude len dobre❤

mareri
26. nov 2022

každé babatko je ine a pribera, papa inak. Kde je zdrave, tak to určite bude v poriadku. Časom bude papat viac. Držím palce!

sisamichaela
autor
26. nov 2022

@mareri ďakujem pekne prešli sme na bebu optipro chyba bola v mlieko mala z nutrilonu nepribrala od kedy ma babu chvála bohu pribera a papa každé 2 hodiny viac 100 až 120 mililitrov