Čo robiť pri odmietaní UM mlieka u 3-mesačnej?

vikhinocka
25. máj 2019

Mamičky ja už som strašne zúfalá naozaj neviem co mam robiť dúfam ze mi tu niekto poradí mam 3 mesačne dieťa a od narodenia odmieta jest najprv som myslela ze preto ze mam malo mlieka tak som ju začala dokrmovat najprv bolo dobre ale potom prestala piť. Keď spinka a vstane tak vtedy vypije ale keď je hore napr. Hodinku a idem jej dat papať aby mohla ísť spinkať tak vieska a nechce ani ťahať začať no musím ju upokojiť a na rukách za stáleho chodenia nakŕmiť potom už do papa. Dávam jej každé 4 hodiny lebo som myslela ze nechce tak často každé 3 hodiny ale aj po 4 hodinách to je nechce ani fľašku chytiť mame skrytý reflux a pije Hipp AR ale mam pocit ze to nepomáha toto je 6 mlieko co mame lebo kým nám zistili skrytý reflux tak na nej striedali mlieka ci to nebude ABKM. Myslíte že je to tým refluxom? Niesu na to nejaké lieky ja sa až trasiem keď ju mam ísť krmit

deedol
25. máj 2019

na reflux skus gastrotuss, mojmu krpcovi pomohol.
a skusali ste menit okrem mlieka aj flasu? moj chytil az tretiu (znacka MAM), z inych nevedel pit.

vikusjk
25. máj 2019

MAM je mega flasa, moja ficala len na nich, aj neskor na caje a tak, mala som ich vzdy doma viac, na mlieko jednu, na caj jednu a na vodu tiez. Je taka skladacia, z piatich casti, pricom dieta neprehlta vzduch, lebo ako saje z flase, tak do nej nasava vzduch a nehlta ho. Ozaj skus aj to, drzim palce

klaudia_kaja
25. máj 2019

Na dieťatku neskúšaj nič, o čom nevie pediater.. skús sa poradiť s ním, možno jej to mliečko nerobí dobre, alebo nie je hladná.. asi by som počkala na to keď si papať vypýta dieťatko samo .. nenútila by som nasilu, ak máš doma váhu tak skús vážiť či chudne alebo priberá a uvidíš sama.. skôr mám pocit, že ty si skôr psychicky vyčerpaná .. ak máš niekoho blízkeho, popros o pomoc, aby si si oddýchla veľa srastia

luba41
25. máj 2019

ved nestresuj, dávaj kedy ona chce, ber to ako to je.. a ked si ty vystresovaná, bude nervozne z teba aj dieta....ak chce v spánku, za pochodu , za natriasania, v polospánku atd- tak vtedy kŕm....takto štrajkujú deti dojčiace, aj na flaši.. a "skrytý reflux" je nič, grckajú takmer všetky deti...a vela ju nos počas dna..

shilla23
25. máj 2019

@luba41 skryty reflux je nic? Tak si vyskusaj mat dieta s touto POTVRDENOU diagnozou a potom komentuj pretoze to ze vsetky deti grckaju je v poriadnku ale pokial im beha zvratka hodiny v pazeraku dusia sa, nedychaju a pali ich z kyselin zaha a vrestia od bolesti tak to je diagnoza.
@vikhinocka vyskusaj zmenit dudlik aby sa nemusela tak namahat pri tahani .. ja kojim a davam mu gastrotuss ked je uz ozaj zle pretoze velmi zapeka .. vela sa nosime ale ked ma zle dni nepomoze ani sirup nic.. monitor dychu alebo nech spi s tebou pretoze mne maly kvoli refluxu prestal uz niekolko krat dychat takze si vies predstavit kolko naspim.. polohuj vela na brusko pocas dna nech si posilnuje brusne svalstvo no a na pohotovosti nam tvrdili ze by to malo sa polepsit v 3-4 mesiaci ze v tretom to vrcholi.. kojim ale kazali mi zacat prikrmom pre istotu skor aby mal hustejsiu stravu a nebehalo mu to hore.. nam dali nutriton z ktoreho sa mi totalne vyhadzal takze trpime dalej no .. kocik nehrozi , vyssie pod hlavou a to krmenie netreba po krmeni moc natriasat .. a davaj pozor na pocikane plienky aby nebola dehydrovana popripade davaj po lyzickach cajik lebo UM nehydratuje ako materske mlieko.. drzim palce neboj je nas viacej my mame len necele dva mesiace a trapime sa prakticky od narodenia

evka_28
25. máj 2019

@vikhinocka
Ja mam 5,5 mesacneho synceka, ktory odmieta pit cokolvek (materske, umele mlieko, vodu, cajik...). Zacalo to koncom druheho mesiaca. Zistili mu intoleranciu laktozy a ABKM takze som musela prestat kojit (aj tak som mala malo mlieka a odmietal sa uz prisat). Vymienali sme rozne flasky/cumle ale nepomohlo... Mame Neocate mlieko ktore je hnusne. Odpor k pitiu ma kvoli tomu ze ho bolievalo brusko z tych alergii a teraz mu ten hrozne Neocate nechuti. Ked je hore tak mi proste nic nevypije, vydrzi aj 8 hodin bez jedla, place od hladu ale ani za pana nechce jest (ani lyzickou a striekackou). Ja mam na neho taky trik, ze ho krmim ked spi. Aj v noci si davam budik kazde 3-4 hodiny nech som hore skor ako on a krmim ho v spanku. Vyskusaj najskor uspinkat a ako mala zaspi tak flasku do ust 🙂 A ked nechce spinkat, tak ho doslova znicim cvicenim nabrusku a pretacanim. Po cviceni velmi dobre spinka aj viac spapa 🙂
A ja krmim na takom dost vyvysenom vankusiku a po spapani ho tam necham 20 minut, aby sa mu nevracalo mlieko nazad. A spinka tiez na vankusiku (paperovy vankusik proti zlezaniu hlavicky od EvyKiedronovej, paperovy vankusik sa moze pouzivat, aj fyzio odporucaju). To su moje triky, hadam nieco pomoze ;)

shilla23
25. máj 2019

@evka_28 prosim ta ako sa prejavuje intolerancia laktozy a na kravsku bielkovinu? Maly mava spenene stolice dost vodnate 🙄

luba41
25. máj 2019

@shilla23 grcali aj moje deti..3-5 mesiacov..aj dve hodiny po jedle..žiaden monitor som v noci nepotrebovala, žiadne zahustovadlo neužívalo....tiež som prvé mesiace takmer výlučne nosila- v zvislej polohe im bolo najlepšie a tak krmila..kočík prvý polrok takmer nepoznali .. a žiadnu vedu som z toho nerobila..takýto reflux nie je diagnoza, je to nepríjemné viac pre rodiča ako pre dieťa....pokial by to mal byť diagnostikavný chorobný stav. ,tak by dieta muselo užívať lieky na predpis hned od začiatku / nie zahustovadlá/ ..čo neužívate..

evka_28
25. máj 2019

@shilla23
Nas maval najskor spenenu stolicu a potom zrazu zacali hnacky (hodne vodnata stolica az vytekala z plienky). Zacalo to zo dna den a stupnovalo sa to, az kakal aj 12x denne! vymienali sme mlieka ale stale kakal aj 6x denne. Azsme skoncili na Neocate a prestat kojit (ked som kojila tak stale kakal 6x denne aj ked som si dala dietu ze iba ryza, zemiaky, maso). Oboje aj intolerancia laktozy aj ABKM sa prejavuju hlavne hnackami a hlien a aj krv v stolici, ale sprievodne javy je aj reflux, nepokojne babatko (nas mal hypertonus)...

evka_28
25. máj 2019

@shilla23
Ta velmi vodnata stolica je skor laktoza - vyskusaj Coliprev kvapky. Nam na chvilu pomohli ale nestacilo to...

shilla23
25. máj 2019

@luba41 lenze nato ziadny liek nieje kedze nema vytvorenu pazerakovu zaklopku len zahustovadla sa davaju . A prave pri tichom refluxe sa negrcka si predstav. Len to beha do dychacich ciest a pazerak pali .. tam nejde ani o to grcanie pri tichom refluxe ale o ten zapal pazeraku, zabehovanie zvratkov a apnoe spankove pri klasickom grcuti dietata nepali zaha..

jajka257
25. máj 2019

@vikhinocka jaj, nasa tiez papala, len ked som ju prispala. A potom len s vysavacom alebo fenom. Presne mala 3 mesiace. A papat ani za boha ani za narod. Tak som pustila vysavac alebo fen. A papala. Mozno blba rada. Skus pustit fen. Alebo vysavac. Susedia ma nenavideli, ale mne to bo jedno. Dieta papalo.

shilla23
25. máj 2019

@evka_28 boze aj nas kaka dost aj 6x denne.. ale nie az kolko ale myslela som ze z toho ze vela kojim ako tvrdila pediatricka.. hlien mame sem tam aj my ale krv nie🙄coliprev mu nerobil dobre mame doma..a aky doktor toto riesi normalne alergolog?

sasena891
25. máj 2019

@vikhinocka ahoj, no toto ako cez kopirák nášho malého...okolo druhého mesiaca začal odmietať akékoľvek mlieko..či moje či umelé....jedine ako sa ho dalo nakŕmiť bolo v takom polospánku...pri vedomí mlieko s vreskotom odmietal....tiež potvrdený skrytý reflux ale robila nám na gastre aj intolerancne testy tak keď tak aj vyžiadajte... nám vyšli negatívne ale mlieko doteraz nepije...už má skoro dva roky 😁... chvíľku sme mu podávali na lyžičke ako tak toleroval, niekedy žiaľ nie ale nam nepomohlo nič len skúšať....od pol roka sme začali dávať biely jogurt po konzultácii s doktorkou a to nám pomohlo a celkovo prikrmy....dovtedy sme sa veľmi trápili 😁ale to nemusí byť váš prípad...treba skúšať možno má len obdobie, zúbky alebo hocičo iné 😉...ešte ma napadlo na reflux nám nasadili lieky helicid ale nám nepomohli...ale čítala som že veľakrát práve tie za zabrali...

evka_28
25. máj 2019

@shilla23
Gastroenterolog. A aky je stary tvoj syncek? U novorodeniatka je 6x denne normalne ale u troj a viacmesacnych deti nie. Urcite je to laktoza ak kojis. Urcite nekoj kazde 1-2 hodiny ako kazu laktacne poradkyne, tym sa to zhorsi (aspon u nas tak). Krm aspon kazde 3 hodiny. Idealne na cas (aspon tyzden) obmedzit kojenie a dat bezlaktozove mlieko (nutrilon je fajn). Ak sa stav zlepsi je to isto laktoza.

marion09
25. máj 2019

Možno je také práve kvôli tomu častému striedaniu mliek.... 3mesacne a už 6te mlieko?och

luba41
25. máj 2019

@shilla23 a čo behá do pažeráka?.. no zvratky = grcky...ktoré možu vybehnut aj nosom a nehrozí pri tom zadusenie..a pažerák určite nie je zapálaný, max podráždený..stačí treba dietatu "vyjst čo najviac v ústrety"..opakujem- nie je to diagnoza, nehrozí zadusenie..je to len stav.. a pri dojčení je väčšinou príčina - nedobré prisatie, prílišná manipulácia pri dojčení ..

shilla23
25. máj 2019

@evka_28 ja kojim 17krat za den ked ma ten reflux si splachuje zahu a ukluduje sa na nom 🙄 dva mesiace bude mat 🙄 nerada by som dosla o mlieko no skusim uplne laktozu vyhodit uz kupujeme bezlaktozove mlieko aj maslo len vzdy nejaky keksik alebo prehresok dam tak s tym skoncim

shilla23
25. máj 2019

@luba41 toto mame aj uvedene v prepustacej sprave takze nemudruj pani doktorka sa zjavne nepomylila

marion09
25. máj 2019

@evka_28 keď obmedzí kojenie tak sa s ním môže nadobro rozlúčiť

galioska
25. máj 2019

Toto som mala s dcérou i ja, ani kojit sa nechcela ani umelé, bolo to ťažké a k tomu všetko vyvratila, má už 15 a je dokopy 5 jedál

evka_28
25. máj 2019

@shilla23
Aj ked ty papas bezlaktozove vyrobky, v materskom mlieku laktoza stale je bezohladu na tvoju stravu (ked obmedzis cukor a sacharidy je to trochu lepsie inak nic nepomaha). Ked som kojila kazde 1-2 hodiny mala som slabe mlieko, take viac vodnate (vela laktozy ale menej tukov,bielkovin..)... Nam vyhovovalo kazde 3 hodiny, aj maly sa viac zasytil (lebo bolo sytejsie mlieko)... skus dat vodu/cajik pomedzi kojenie...

evka_28
25. máj 2019

@marion09
Moze zatial odsavat, tak mlieko nestrati ;) a papat byliny - senovka, benedikt, moringa...

shilla23
25. máj 2019

@evka_28 no skusimten coliprev zas davat uvidime co to urobi v kazdom pripade dakujem❤

luba41
25. máj 2019

@shilla23 ak by ste mali potvrdený GERD ako ochorenie, tak ste na liekoch ..má dieťa predpísané lieky? nemá...tak nemá žiadnu chorobu.. opakujem, takýmto refluxom "trpí" takmer každé dieta a postupne z toho vyrastú..

shilla23
25. máj 2019

@luba41 amen🙏 ok vsetko dobre zelam dovidenia

marion09
25. máj 2019

@evka_28 ale bábo sa odcudzili prsníku

marion09
25. máj 2019

*odcudzi

shilla23
25. máj 2019

@luba41 ten clanok som citala pred tym ako sme boli v nemocnici.. co sa tyka dojcenia mame vsetko ok aj uzdicky strihnute a ked mam nadprodukciu tak znizujem predlzenim cyklu v striedani prsnikov.. takzd nic nove