Kojenie 8 mesačného, ako ho postupne odstaviť?

marylin21
3. nov 2018

Ahojte mamicky. Prosim vas ako sa da dieta odnaucit od kojenia??😂 moj maly ma 8 mesiacov, samozrejme ze kojim a este aj budem ale chcem len do roka. Maly mi zaspava na prsniku, ked si odsajem mlieko do flasky nechce, chce len prsnik a v noci tiez kazde cca 2 hodky papa a ja sa uz teraz bojim ze ako ho to odnaucim kedze o chvilku sa nam blizi rok a chcem aby bol kojeny do roka, potom mu dam uz normalne kravske mliecko. Poradte prosim 🙏🙏🙏 dakujem 😀🤗

marylin21
autor
3. nov 2018

@siska53 jasne. Kazdy ma na to iny nazor. Ja som sa len pytala ako maleho odnaucim od prsnika no viac menej sa tu riesi ako je kojenie super co najdlhsie a otrasne kravske ci ine mlieko.😀 no nejako vyskusam a uvidim. Aj tak dakujem za nazory...

siska53
3. nov 2018

@marylin21 tak skus si naoctovat prsia. Aspon na noc.. nebude mu chutit. A casom.pochopi a nebyde pytat. Ja som.to sice skusala,ked mala 20 mesiacov,ze chce dam, coze? Nechuti? Ach no.. a po asi dvoch snoch skusania,uz cez den nebehala. Ale.rano a vecer zazracne bolo mliecko dobre. ')

evittam
4. nov 2018

@marylin21 No ved MK. Zvykneš si. A nie si ani prvá ani posledna a toto nie je ani prvá ani posledna diskusia kde si mamicka pýta radu ako odstaviť a zapoja sa dojcomatky s radami ako dojcit dalej a s kritizovaním preco chces odstavit.😁😉

evelyn0303
4. nov 2018

Kvalitnú domácu stravu nenahradí žiadne mlieko, mlieko je vždy len mlieko, ak chcete, aby vám papal pekne všetko,tak by som s odstavovaním začala čím skôr, potom to bude oveľa horšie a vy neodoláte nutkaniu nedať mu.
Plán je od roka byť nedojčenē,ale to tak nefunguje pri deťoch 🙄
Strava a plynulý spánok je základ zdravia,ak ho na to naučíte,budete šťastný rodič 😍
Ešte nie je neskoro 🙂😉

taga
4. nov 2018

@marylin21 pokiaľ si myslíš, že nepotrebuje tvoje materské mlieko, tak prečo si zároveň myslíš, že mu niečo dá mlieko inej matky - dokonca zvierata - kravy? Keď nechceš kojit ja ti to neberiem, ale fakt je blud myslieť si že tou bielou vodou z krabice dáš ročnému dieťaťu niečo prospešné. Rovnaká blbosť ako učiť ročné dieťa na cumel 🙄 prepac

Keď nechceš kojit tak proste prestaň, ale nečakaj zázračnú radu, bez plaču to nepôjde. Berieš dieťaťu jednu z jeho najvzácnejších veciqq

romiada
4. nov 2018

@marylin21 ahoj. Este mas 4 mesiace na tu zmenu. V 12tich mes.bude uz mozno uplne iny ako v 8mich. Moj maly bol tiez taka zavisla násoska. Vydrzala som do 16tich mes. Potom sme si povedali s muzom dost, lebo ma vyzliekal uz z tricka 😃 isla som na 3dni na babsku jazdu a este 2t som spala v druhej izbe. Trocha si vtedy poplakal v noci - manzel vravel ze nic hrozne.

marylin21
autor
4. nov 2018

@taga ci budem ucit rocne dieta na cumel je uplne moja vec a moje dieta takze nemusi vam to nejako prekazat 😀 a blbost je prestat s kojenim naraz, treba postupne takze s tym zas nesuhlasim ja. Len som chcela vediet mozno nejake skusenosti mamiciek ktore zabrali a boli s nimi spokojne. Ale dakujem aj za vas nazor 😀😊

marylin21
autor
4. nov 2018

@romiada ahoj. Dakujem za radu resp skusenost. 🤗 rozmyslala som aj nad tym ze sa mu budem trosku stranit 🤔 lebo ked som pri nom vzdy vyciti mlieko a uz po mne splha 😀 urcite to ma nieco do seba. Vyskusam. Samozrejme ze za 4 mesiace bude iny tak uvidim mozno to bude este lepsie znasat ako si myslim 😀 dakujem este raz 🙏

marylin21
autor
4. nov 2018

@evittam ano vsimla som si. Je to tema tisicky nazorov ale vela ludi tu zabuda na moju prvotnu otazku 😀 vsak nechcem odstavit ich deti od mliecka, boze chran 🙏 tak nechapem to rozhorcenie 🤔😕

evittam
4. nov 2018

@marylin21 To sa ani neda pochopit.😁😉 Proste niekto ma potrebu riešiť iných a vnucovať mu svoje postoje a názory.

tiumen
4. nov 2018

Začni odstavovať až po roku / keď začne chodiť a nebude ho stále trápiť len prso ale bude mať kopec iných vecí na robote 😀 ja som pomaly začala keď malý rok - pomaly preto aby sa mi pomaly zminimalizovalo to mlieko a nenalievali sa prsia alebo nespravil nejaký zápal.. Zredukovala som kojenie len na zaspávanie, keď sa v noci zobudil dostal vodu s fľašou.. Po pár dňoch to pochopil a prestal aj v noci budievať.. Úplne odstavený bol keď mal 1rok+2m. A potom do roka a pol bol na UM, takému malému by som určite kravské nedávala 😐

marylin21
autor
4. nov 2018

@tiumen nieco na tom moze byt.🤔 Ze ked bude zaneprazdneny nebude sa tak starat len o moje prso 😀 su v podstate dni kedy cez den vobec nema mliecko a ma ho len rano, vecer a celu noc 😂 to by som a chcela obmedzit tu noc. Len dam mu vto noci flasku aj keby s mojim mliekom ci vodou, nechce ju. Lebo je to flasa. Zly obal na mlieko 🤔😕

tiumen
4. nov 2018

@marylin21 momentálne začínam s odstavovaním dcéry a je to horšie ako so synom 😀 on nemal problém s fľašou a ona má a veľký 😂 v noci to robím tak že jej škrabkám chrbátik alebo ju hladkám a znovu zaspí.. Ona fľašu nechce v noci (zatiaľ) tak musí byť cecok 😁 ale napr dnešnú noc mala len jeden x.. Ale už si zvyká na obmedzené kojenie a hádam to aj chápať začne, však už má vyše roka.. Tvoj je ešťe malinký - ešťe má "nárok" na cicanie 😀

marylin21
autor
4. nov 2018

@tiumen tak sme na tom rovnako, obaja odmietaju flasu 😁 ano moj ma este cas je pravda ze ked bude mat rok bude to asi inak aj vnimat aj bude uz trosku chapat. Len som chcela zacat stym nejak postupne ale este asi chvilku pockam. Dakujem za skusenost 🙏🙏😊

zuzka1117
4. nov 2018

@marylin21 ja si myslím že je pred vami ešte dosť mesiacov a môže sa dieťa odstaviť aj samo, zbytočne sa tým teraz stresujes. Ja som odstavila keď mal 17,5 mesiaca a tiež som sa toho bála a bolo to úplne bez plaču. Postupne som znižovala kojenie a potom som zrazu už nedala a môj synček si na kojenie ani nespomenul. On bol úplne na to pripraveny, myslím že to bolo pre neho ešte jednoduchšie ako pre mňa 😁 uvidíš sama ako vám to pôjde ale nie vždy dieťa musí pri odstavení plakať

renimac
4. nov 2018

@marylin21 môj bude mať 22.11. rok a pol, a čo by sa mal kojiť menej, je to čoraz častejšie a keď odmietnem, hystericky sa rozplače. Takže u nás to na samoodstavenie vôbec nevyzerá. Tým som len chcela povedať, že to vôbec nemusí byť také jednoduché ako niekto píše. Ale ty poznáš svoje dieťa najlepšie, môže to byť úplne inak. Držím palce, nech to dopadne podľa tvojich predstáv.

taga
4. nov 2018

@marylin21 mne nijako neprekáža čo robíš, ale keď sa opýtas na verejnom fóre na názor, tak potom musíš byť pripravená, že dostaneš rôzne názory 😉 btw nemusíš mi ani vykat, na mk je všeobecné pravidlo tykania si, je to v pohode.
A vieš, ty sama si najlepšie poznáš dieťa, aj seba, svoje možnosti, svoj prístup. Toto je taká individuálna záležitosť, že univerzálne rady by som ani nehľadala. Načo, vidíš že si dostala kopec odpovedí, ktoré sú ti aj tak nanič, lebo s nimi nesuhlasis 😉

marylin21
autor
4. nov 2018

@taga zabudla som pravidlo tykania 😀 sorry 😉 mne vobec nevadia pozitivne ci negativne nazory, ocenim vsetky nazory, skusenosti, rady a nie je to tym ze nesuhlasim len keby sa to tykalo otazky na ktoru som sa pytala 😀 pretoze som tu pocula uplne ine odpovede na uplne inu otazku ktoru som ani nepolozila a s tym nesuhlasim 😀 viem ze ked polozim otazku dostanem vela odpovedi ale poprosim odpovede k veci. Keby nechcem kojit od narodenia maleho, moja vec. Keby chcem kojit do 6 tich rokoch maleho tiez moja vec. 😉 len som chcela mozno pocut nejake osvedcene skusenosti mamiciek, ktore dokazali nejako odnaucit dieta od prsnika. Tod vse 😊

marion09
4. nov 2018

@evittam možno nie,moja malá tiež bolo zavislacka na ciciku a postupne sa sama oducila

demonka5
4. nov 2018

@marylin21 kamoska kojila cca v 7-8mesiaci babo samo odmietlo prsnik aj to je alternativa a mozna utecha😊zacalo preferovat prikrmy atd

marylin21
autor
4. nov 2018

@demonka5 wow. To by som uvitala 🤗🤔 asi mu zacnem robit nejake dobrotky 👌😋😀

demonka5
4. nov 2018

@marylin21 tiez ma to prekvapilo ako je to mozne ked je vacsinou opacny extrem deti co sa nechcu vdzat kojenia proste zacala papat chlebiky jogurty kase ono dietatko sa obcas este pritulilo ku kamoske ale proste pozvolna uz samo nechcelo prsnik babske rady ocot peper na prsia ti radsej nebudem pisat lebo ma tu ukamenuju😂😂😂

brona235
4. nov 2018

@marylin21 ja som teda nekojila ani jedno. Ale mam 5 rocneho , ktory je od 8 mesiacov na kravskom. A nie na automatovom ale na krabicovom, 15 mesacny je na nom od 3 mesiacov a dcera ma 2 mesiace a chystam sa o mesiac jej ho dat. Takze ta v tom podporujem... 😉
A co sa tyka odstavenia drzim palce...

marylin21
autor
4. nov 2018

@brona235 dakujem krasne za podporu 🙏 tipujem ze deticky ziju, su zdrave a su v poriadku 😀 😉

brona235
5. nov 2018

@marylin21
Myslim ze im nic nechyba... 😂

marylin21
autor
5. nov 2018

@brona235 su kraaasni 😍😍😘

brona235
5. nov 2018

@marylin21 dakujem...