Nekojím ale odsávam - ako to riešiť na cestách?

dadikus
25. jan 2019

ahojte mamičky. rada by som sa spýtala otázočku... svoje mlieko si odsávam s odsavackou a dávam ho malej vo fľaške..... ako to riešite keď idete niekam von na dlhšie ako tri hodiny..... fľašu s mliekom do termosky alebo ako zohrievate keď ste niekde v meste... doma vo vodnom kúpeli samizrejme.. ale ideme teraz zo zahraničia na slovensko a to bude cesta minimálne 17 hodín autom vkuse... tak by som rada vedela či má s tým niekto skúsenosti. a ešte jedna otázočka... moja dcerka má 2 mesiace a týždeň... len teraz som začala praktizovať odsávanie a preto sa pýtam koľko cca ma vypit na 1x...poije každé tri hodiny.... na obed prespi aj 4 a b noci aj 5 až 6 hodín... dala som jej už aj 150 sle prišlo mi to príliš a 130 zasa málo... ďakujem za rady.... pekný deň prajem

vlasica19
25. jan 2019

No jedine asi do tej termosky alebo proste odsat vtedy ked treba a zbytok proste len odlozit kym budes moct niekde ohriat. A ked si dala tych 150 tak vypila vsetko?

zuzkamargit
25. jan 2019

do termosky a vlastne po krmeni si odsajes dalsie mlieko a takto dokola. Drz jej flasku a nech pije kolko sama chce. Nikdy som to pri detoch takto presne na ml neriesila. A to kojenie este celkom nezahadzuj. Ja som tiez len odsavala pri prvom a raz ked mal syn asi 5 tyzdnov, som ho len tak prilozila, ci NAHODOU....a on sa prisal a odvtedy som kojila. Sice iba z jedneho prsnika, ale predsa. Je to neporovnatelne pohodlnejsie ako sa s tym mliekom natahovat. Teraz je zima, niet kde zohriat, v lete je horuco, rychlo sa kazi......ajajaaaaj

dadikus
autor
25. jan 2019

@zuzkamargit ja som sa snažila malú kojiť ale ona nechce ťahať... prešli sme si peklom.. zapalmi, klobucikmi, ona nervna ja nervna.... žltačku mala silnú tak musela piť.... povedala som dosť... lebo mlieka mám hromadu a ona nechxe z toho vypiť ani 50 dokopy.... a neprosperovala tak som si proste povedala že to jediné pre ňu môžem spraviť... a odsávam po tom ako dám malej jest.... a v noci aj keď ona nevstane...

dadikus
autor
25. jan 2019

@vlasica19 vypila vsetko lebo bola vyhladovana ako vlk....mojou chybou... 🤦potom vypila 120...

zuzkamargit
25. jan 2019

@dadikus tie zltackove deti su take, so synom som toto mala. Stale bol spavy a slabucky. Robis vsetko vyborne. Netreba to silit. Mliecko si mraz v sackoch, ani nevies ako sa ti este zide ked pride laktacna kriza 😉

dadikus
autor
25. jan 2019

@zuzkamargit joj tych kriz už bolooooilooo ešte budú ďalšie?😂😂😂

marylynn
25. jan 2019

@dadikus klobúk dole, že zvládaš odsávanie. Veľmi vec ti neviem poradiť, mňa presne toto plánovanie a logistika odsávanie strašne odrádzali. teším sa s odsávanim mesiac a povedala som si, že buď rozbehne kojenie, alebo bude mala na umelom...
Mne veľmi pomohla laktačná z mamily, možno ak idete teraz na SK skús kontaktovať. Dcérka tiež nesala z prsníka, nakoniec sa ukázalo, že problémy robili uzdicky. Po strihnuti sa s dávkou trpezlivosti kojenie pekne rozbehlo.

babi81
25. jan 2019

@dadikus uplne ti rozumiem my sme mali to iste doma, na ceste som zohrievala v samoohrevnej flaske od iiamo a odsavala som v aute, nie kazde 3h kazdych 5.moja tiez nechcela vobec sat, odsavala dom 11mesiacov 🙂 drzim palce

dzuko
25. jan 2019

@dadikus my sme tiez na zaciatku mali peklo aspon pre mna, ked sa maly narodil nechcel sa mi prisat vtedy mi poradili klobuciky a odsavanie, potom prisli zapaly bolesti prsnikov a samozrejme nervozita, plac u mna a plac u maleho, mlieko sa stracalo to pochopitelne z takeho stavu no vydrzali sme ako tak odsavanim a klobucikoch 3 mesiace a potom sme presli na umele lebo uz pil len z jedneho a aj to som mala pocit ze ma malo. Viem ze materske je pre babo to najlepsie snazila som sa aj laktacnu sme mali aj lieky na podporu aj vycitky ze nemozem mu dat co chce no verte a odsudzujte mne sa potom ulavilo a obaja sme sa ukludnili nasli system papania. Stale si budem vycitat tie tazke zaciatky ze mozno bol kvoli mne stale hladny a nespokojny no hadam mi to moj syncek raz odpusti ze som ho nekrmila dlho materskym mlieckom.

kikinkiranr
25. jan 2019

Tiez som si tymto presla. Po mesiaci kojenia mala zacala byt cim dalej tym viac nervoznejsia na prse. Preplakali sme 2 tyzdne tak som zacala prikrmovat UM ale postupne mala zacala odmietat prsnik uplne. Tak odsavam. Doobeda MM a navecer uz UM. Chcela som to uz vzdat s tym odsavanim ale nasla som si system a uz ma to tak "neobtazuje". Skor ma obtazuju sproste reci laktacnych sikanatoriek a ich mudre rady. Som rada ze fungujeme aspon takto lebo napr. kamoska mohla odsavat aj hodinu a nevysla z nej ani kvapka.

demonka5
25. jan 2019

Mna napada jedine mat zo aebou termosku s horocou vodou,tym urobis vodby kupela a pokial viem odsate mlieko moze byt 24hod v chladnicke teda vy som dala cestovnu chladnicku do auta

demonka5
25. jan 2019
dadikus
autor
26. jan 2019

ďakujem vám všetkym aj za pochopenie aj za neodsudenie.... ja už nemám chuť kojiť... ako som prestala padol mi veľký kameň zo srdca a asi aj malej... ale kým budem môcť budem jej dávať čo najviac môjho mlieka a keď nebude... svet sa neblázni aj ja som snáď trosku normálna... a vyrastala som na UM... q taktiež neznesiem tie rady laktacnych bab.... nejako som sa nevzila s kojenim každých 15minut..... vlastne sa to ani nedalo lebo mala nechcela prso... takže tiež mám pocit že niekedy je to len o tom že sa ženy boja že keď nebudú kojiť budú niekym odsúdené... ja som tento pocit mala 10 týždňov a povedala som ai dosť.... myslím že sa nás tu nájde pár, ktoré to pochopia.... q mojim heslom je....spokojná mama spokojne babo... a to je takže so happy... 😊😊😊😍😍😍

demonka5
26. jan 2019

@dadikus suhlasim,ja som tiez nevedela kojit,milion zdravontnhch problemov a najhorsie boli reakcie okolia,po case som si povedala kakam na to😁

sandra49
18. mar 2019

@dadikus asi to už nieje aktuálne podľa dátumu ale možno to pomôže aj iným maminkam.. Videla som na internete ze sa da kúpiť ohrievač mlieka, ako ten klasický s vodnym kúpeľom ale s adaptérom do auta miesto klasicky do elektrickej zastrcky.. Tak možno niečo takéto kupit by bola tiež výhoda. 😉

martus5220
19. máj 2019

@dadikus ja som kojila tri mesiace mama to prezivala strasne lebo sestry aj rok ale ja som byvala u svokrovcov (kopec nervou)a mlieko mi mozno aj preto odislo zo dna na den kazda zena ktora koji alebo sa snazi kojit aj ked to nejde si zasluzi obdiv ine je ked zena si da nieco pichnut aby mlieko ani radsej nemala(aby sa jej nezdeformovali prsia)

silesias
19. máj 2019

Ja som odsavala a potom prikladali ba prso. Malý bol predčasný a mal silnú žltačku, musela som ho budiť aby papal. Tri mesiace som odsavala a dávala mu z fľaše plus aj prsník. Po troch mesiacoch už bol len plne kojeny.
Dcérka mi prsník odmietala. Trápila som sa 9mesiacov, zabávala ju krútila no kríž hrozny. Kedze obe deti boli kojene zvolila som samoohrievaciu yoomi flasku. Za mňa super. Mliečko teplé vydržalo aj dve hodiny, činku doktorke či ďalej po ceste vždy keď som nemala kde ohriať táto yoomi bola super. Trošku pogoogli o tom. Ja som mala dve fľaše a dva ohrievače na vymenu. U mňa na nezaplatenie.
Držím palce nech či najdlhšie vydržíte oddávať veď materské mliečko je najlepšie.

mikaela32
19. máj 2019

Treba kupit nejaku termosku...inak da sa kupit cestovny ohrievac flasiek 🙂 drzim palce aby cesta bola v pohode