Odmieta mi mlieko

nikk3y
22. sep 2022

Ahojte máme čerstvo týždeň aj niečo po roku a už viackrát sa nám stalo že mám mala odmietla mlieko (3,5%kupované/prosím matky typu bio raw atď, vaše komentáre nepotrebujem ak chcete písať aká som nezodpovedna, neodsudzujte to čo dávam jest svojmu dieťaťu, ja neriešim ani vaše deti a ich brušká, ďakujem 🙏)

...mala krúti hlavou, odmieta , hovorí nenené a ukazuje ukazvakom, dnes sa mi zobudila s plačom teraz asi cca hodinu dozadu a šla som jej spraviť mliečko, odmietala a plakala,,ľahla si na mňa ukludnila sa,a dala som jej papat vytiahla celú fľašku 🤔pozeráme rozpravky a nevyzerá že by ju niečo bolelo alebo že niečo... prosím poradiť lebo sa mi zdá že si počas dňa vyžaduje mliečko odmieta mi normálne jedlo plače a upokoji ju len sanie z fľašky
ďakujem

luccija
22. sep 2022

@nikk3y tak odmieta a nakoniec vypila?snaz sa jej davat normalnu stravu a nie zahanat mliekom.Nejdu jej zuby?ma cumel?

bajka16
22. sep 2022

Tak odmieta mlieko, alebo stravu? No každopádne ak ti odmieta mlieko, treba napísať koľko ml jej dávaš a koľko krát denne. Môj menší keď sa dobre navečeria, tiež mi pred spánkom mlieko nevypije. Takže záleží od okolností, ktoré si nenapísala.
A ak odmieta stravu, tak jej nedaj ani to mlieko a uvidíš, či niečo zje alebo nie.

nikpa
22. sep 2022

@nikk3y náš bude mať 1,5r a mlieko pije ako kedy. Niekedy odmieta normálnu stravu a chce len mlieko, inokedy normálne zje čo mu nalozim a ešte potom stiahne fľašu mlieka. Ja sa v ňom už nevyznám, každý deň je iný. V podstate vždy niečo zje, buď mlieko alebo ostané, niekedy oboje, sú aj dni kedy skoro nič. Ideálne by bolo keby jedol čo a kedy mu dávam ale tak som rada za všetko čo zje. V 1 roku dieťa potrebuje už normálnu stravu ale ešte stále aj mlieko, ak by ti nechcelo, snaž sa mu mliečne nahradiť inými potravinami ako jogurty, syry, tvaroh, cottage ...

nikk3y
autor
22. sep 2022

@luccija ano odmieta a nakoniec vypila, stravu ma normálnu a dva krát mliečko čiže nič nezahanam, zubky to mi tiež napadlo no neviem necítiť nič zatial, no a cumel ešte ma

nikk3y
autor
22. sep 2022

@bajka16 stravu papa no niekedy počas dňa asi chce jednoducho mlieko ale to riešime kasou cajikom

nikk3y
autor
22. sep 2022

@nikpa ďakujem za odpoveď ona papa skoro všetko čo aj my a tiež tieto posledné dni je vselijaka 🤦‍♀️🤷‍♀️

lenkadenisa
22. sep 2022

@nikk3y to je také obdobie, moja zas nechcela nič len mlieko a granko (ma 14 mesiacov), ledva nejaké keksy zjedla cez deň k tomu, ale prešlo to a zas papa všetko

nikk3y
autor
23. sep 2022

@lenkadenisa a trvalo to obdobie u vas dlho ?

lenkadenisa
23. sep 2022

@nikk3y no tak 3 týždne isto

nikk3y
autor
23. sep 2022

@lenkadenisa ďakujem za odpoveď

zorkahorka
1. okt 2022

To je normalne. Moje deti prestali v istom veku pit mlieko. Kojenec po odstaveni nechcel ziadne, druhy syn bol na um a prevarane kravske z mluekomatu vydrzal pit krátko. Aj dr vravela,ze sa to moze stat.pistaci jogurt alebo iny mliecny vyrobok.mlieko vobec nemusi mat