Odmietanie UM u 3,5-ročného syna

sinda11
11. jan 2021

Mám malého 3,5 mesačného,ktorý bol dva mesiace kojeny. Potom sme dali UM ,ktoré však od začiatku bojkotuje,vrieska pri kŕmení,plače, každé jedno kŕmenie je boj. Je aj pomenej 80-130 ml na dávku 7x denne. Vyskúšali sme cumle,fľaše aj mlieka no bezvysledne. Boli sme s ním po doktoroch,všetko má ok. Vraj to mám pretrpieť do prikrmov,čo sú ešte dva týždne no nikto mi nezaručí že to bude jesť. Pribera minimalne.
Niekedy ho musím kŕmiť aj lyžičkou alebo striekačkou aby som do neho aspoň dačo dostala. Kŕmenie v spánku už dávno prekukol. On akoby nemal potrebu jesť,dudel ťahá odušu ale akonáhle vidí fľašu tak je koniec.
Stretli ste sa niekto s tým u detí?
Všetci okolo mňa majú deti,ktoré krásne pijú mlieko no pre mňa je každé kŕmenie des,keď viem čo zas bude zvádzať.
Párkrát sa stalo že vypil pekne ale to na jednej ruke spocitam

krisbar
12. jan 2021

A kupit od niekoho materske a nacievkovat?

sinda11
autor
12. jan 2021

@krisbar on nechcel ani materské z flase

krisbar
12. jan 2021

Tak cievkovat..

sinda11
autor
12. jan 2021

@sinda11 ano

alessia443
22. jan 2021

Ano stretli, zazili sme to u syna, nechcel materske, odmietal umele, bojovali sme s kazdou kvapkou, on vypil na jeden raz max 30 ml a dokazal "nejest" kludne pol dna aj viac... Tiez som cakala na prikrmy ako na spasenie, bohuzial zazrak sa nekonal... Zazili sme si peklo co sa jeho jedenia tyka. Teraz ma 4 a pol roka a je to o malinko lepsie, ale celkovo ma k jedlu skor odpor... Ziadni lekari nam nevedeli pomoct, nikde som sa k tomuto problemu nic nedocitala... Nemusi to byt vas pripad a drzim palce, aby ani nebol, kazdopadne zelam obrovsku trpezlivost a vytrvalost..

sinda11
autor
23. jan 2021

@alessia443 ďakujem,že ste sa ozvali. Ako ste riešili kŕmenie u neho, mi mu mlieko dávame striekačkou od nurofenu

janulik270
23. jan 2021

Presli sme tym bol to boj,
Dcerka od 3mes protestovala pila na flasu odstriekane moje mlieko cim isli dni mesiace nechcela vobec mlieko,isla dole z vahou lebo som nedostala do nej ani moje mlieko skusala ako doktorka poradila um.mlieka kopec vyskusane ziadna zmena.Moja ako nahle videla flasu a prilozila som na 5ml vipila a potom kopala z nohami,plala po case mala 5mes do toho sme stihli odbery nic.Potom prikrmovanie to bol dalsi boj.Zeleninku v malom mnozstve ved ani viac prikrmovane vela nezjedia tak som netlacila na dcerku.Potom dalsie odbery mlieko ziadne max 5ml.10ml a to bol boj.Dieta hladne doktori ze dat 8mes espumisan bo ma krce a z coho 🙈 potom vysadit vit d nasadit iny asi tam problem.Skusala som ziadna zmena,Po roku sa stupnovalo plac,vracanie,nejedla,a co zjedla von,unava.Doktori ved vsetko neg.A ked mala cca 2.5r zistili celiakiu tym chcem povedat ze takym malym ked beru krv figu zista.Dieta ma problem od 4mes a nikto nezisti co jej je do 2.5r.U nas celiakiu nikto nema.Mozete mat iny problem ale takym malym detom aj ked zoberu na nieco max ukaze napr krvinky,zelezo atd ale na vazne veci krv pozitivitu neukaze.Klobuciky,striekacka a ine veci u mojho dieta nezabrali :(

alessia443
23. jan 2021

@janulik270 ak sa mozem spytat, zlepsila sa jej chut do jedla, ked ste vysadili lepok? Ja som celiaticka, synovi zatial vysli negativne testy na celiakiu, ale asi by som vyskusala vysadit mu lepok, ci by to nepomohlo... Co davate dcerke prosim namiesto chleba?

janulik270
23. jan 2021

@alessia443 dcerka je od 2.5r na diete o par dni ma 6r.Od kedy zistili celi a presla na bezleokovu stravu dieta pribralo podla tabulky ma 1kg naviac 😃 ale vysledky ma stale vysoke pretoze za tu dobu co nezistili celi jedla lepok a crievko bolo dost poskodene.Na vasom mieste by som isla na biopsiu ja som bola lebo krv moze ukazat neg a pritom mozem byt pozitivna.Ale som neg no do buducna mozem ju mat.Na vasom mieste by som dala lepok pretoze ak pojde na testy a bude na bezlepkovej diete tak ukaze neg.testy.Pritom bude pozitivny.Moja dcerka papa chlieb

janulik270
23. jan 2021

@alessia443 mojej dcerka bola pozitivna z krvi a aj tak sme hned na dietu nesli.Pockali kym nas objednaju ns biopsiu jedli lepok tak zobrali vzorjy cakali dalsi mesiac a az po biopsiu dieta .Skreslilo by vysledky