Podávanie vody mesačnému dieťaťu na UM

annakanva
30. sep 2022

Ahojte. Mam mesacne babatko. Je na UM na nutrilone. je potrebne mu podavat vodu pripadne caj? Skusala som vodu, ale vypluva ju.

zorkahorka
30. sep 2022

staci mu mlieko, neskor mu mozes dat detsky caj, ale nie cistu vodu

svetlonos
30. sep 2022

@annakanva
nie nie je. Vraj to moze dokonca uskodit. Opytaj sa dr. Ja som davala materske aj um a vodu az ovela neskorsie. Takym malinkim staci iplne to um alebo mm.

annakanva
autor
30. sep 2022

@zorkahorka citala som aj starsie diskusie. Tam pisu, ze davali zrosku caju alebo vody..preto som sa trosku aj zlakls toho ze ci nebude dehydrovane

elanor
30. sep 2022

@annakanva klidek, a ziadny stres. V comze to rozrabas to UM? Jaaaj, zeby vo vode? 😉
sem tam trosicku vody ponukni aj mimo mliecka, ale iba v klidku ponuknut a hotovo. Jasne, ze ju bude nejaky cas vypluvat. Neskor sa nauci... Ale zatial to ma cas...

andreatytler
1. okt 2022

@annakanva Vobec netreba vodu. Su to zastarale nazory.
Mne pediater povedal ze babatka su neskutocne mudre. Aj to tvoje je mudre kedze tu vodu vypluva. Ono vie presne co potrebuje a to je mlieko.

beata_k
1. okt 2022

@annakanva Tak ako pise @andreatytler su to zastarale metody. Vodu mu par mesiacov netreba a caj uz vobec nie.

simona92101
1. okt 2022

@annakanva ja som vodu(hlavne cez leto) davala.z nutrilonu dcerku brutal zapekalo,keby nedavam po troske tak sa nevykaka,to UM bolo ako beton.vodu sme podavali na zaklade dohody s pediatrickou

matkahelka
1. okt 2022

@annakanva babatku aj na UM sa podava voda az po zavedeni prikrmov, zacina sa vodou, nie cajom. tie caje su rady nasich starych mam. caj jedine ak feniklovy kvoli prdikom, ale voda bola, je a vzdy bude najlepsia tekutina.
Opytaj sa pripadne pediatricky, nasa tiez vyslovene odhovara od podavania inych tekutin pri novorodencovi ako UM, kedze to ma daky suvis s tym, ze sa zatazuju oblicky.

elanor
1. okt 2022

@simona92101 to ale nebol problem s nedostatkom vody, ako skor problem podavania nespravneho mlieka. Tvojmu ocividne mlieko nutrilon nesadlo, a miesto zmeny na inu znacku, ci druh, ktora by babatku viac vyhovovala a nezapekala, si ho ladovala "zbytocne" vodou.

simona92101
1. okt 2022

@elanor z kazdeho mlieka ju zapekalo,mliek sme vyskusali nespocetne mnozstvo,aj na gastro vysetreni sme boli.mne zas pride scestne,ked je vonku 35C,a dieta ma vysusenu pusinu a nepodat okrem mlieka ziadne ine tekutiny..a nikde nepisem ze pilo za flasu vody.kazdy nech si robi podla seba...

elizabet173
1. okt 2022

@andreatytler potom moje bolo asi hlúpe, keď vodu, teda najskôr čaj pilo. Bolo to síce na jar a v lete, bolo teplo, ale keď som dala k materskemu mlieku čaj, spalo pokojnejšie a dlhšie, nemrncalo.Viac veci bolo prekonanych a neskôr sme sa k nim vratili

surama
1. okt 2022

@annakanva Davala som trosku fenikloveho caju. Fajne z toho prdkal a nebolelo ho brusko.

andreatytler
2. okt 2022

@elizabet173 Nie, aj tvoje bolo mudre. Vedelo co chce a co mu robi dobre. Ale naco nukat vodu dietatu ak ju vypluva?

andreatytler
2. okt 2022

@matkahelka Presne tak, Deti do 6 mesiacov (ale najma novorodenci) maju tak malinky zaludok ze aj par hltov vody je pre nich vela a hlavne su ich oblicky nie este dostatocne vyvynute a nedokazu tak efektivne filtrovat z tela vodu a tak sa tym detom moze stat ze maju v krvi prilis vela vody a to sposobi zriedenie sodika a inych elektrolitov, moze sposobit opuch mozgu a az smrt.

elizabet173
2. okt 2022

@andreatytler ak by mi ju vyplúval, tak mu ju samozrejme nenútim, na čo? Ale ako som písala, bolo horúco, spánok mal nepokojný, počas bdenia mrnčanie, tak som dala a pohoda, veď nevypil liter, dávala som po mocca lyžičkách

daniela_p
7. okt 2022

Mne naša dr povedala, že treba dávať vodu keď sme iba na UM, malá má 5 týždňov a dávam jej vodu pár krat za deň, trochu potiahne, často to hneď vypľuvne, ale aj podľa mňa jej treba trochu tekutín, máme aj problémy so zápchov .. dávala som jej feniklový čaj, ale ten vôbec nechce

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz