Pol ročná odmieta čokoľvek piť

margy22
27. okt 2019

Zdravím žienky. Doma riešime závažny problem. Dcerka ma pol roka aj par dni. Problem je, že mi nechce do seba dostat žiadnu inu tekutinu než je umele mliecko. Dávame Sunar premium 2.
Vyskusala som uz vsetko mozne. Kupila som inu flasku,kupila som taku istu z akej pije mliecko,podavala som jej vodu cez striekacku,cez lyzicku no ona vsetko vypluje. Skusala som jej dat caj,osladeny caj,dzus s vodou, lucku, lucku ochutenu, potom sme este skusali ze napr na 120ml vody dat jednu odmeru sunaru. Ale ona vsetko odmieta. Nevieme si stym uz pomoci. Bojim sa hlavne ked ochori, a bude mat teploty aby som ju dokazala zavodnit. Kedze je uz prikrmovana pije coraz menej mliecka. Za noc 3 krat a cez den raz alebo dva razy. Prosim vás o každu možnu radu, ak mate niektora stym skusenost. Čo pomohlo tomu vašmu dietatku. Ďakujem

pribinak
27. okt 2019

Vypije 3 flase za noc? Skus vypiť ty 3 flase za noc a uvidis.
Rátajú sa aj tekutiny v ovocí, napr hrozno, hrušky, mandarínky, pomaranče, ....
niektore deti piju proste menej, podstatne je, ze prijíma tekutiny, napr. mlieko, polievky

margy22
autor
27. okt 2019

@pribinak ano pije v noci 3x ale cez den ani kvapku. Da si mliecko rano o 9 a vecer o 7 ked ide spat a to podla mna neni dobre. Potrebovala by si aj za polievkou zapit. Lebo polievocky mava huste. Len ako som spominala. Vsetko co je dam vypluje. Aj s liekmi bojujeme. Ked jej treba dat.

pribinak
27. okt 2019

@margy22 tak nerob az take husté polievky, aj to moze byt cesta. Papa šťavnaté ovocie? Cika? Ma mokré pluenky?

margy22
autor
27. okt 2019

@pribinak ked spravim vodnatejsiu polievku vsetko vypluva. Iba polievky aj krupicu ked su hustejsie spapa,akonahle su riedke tak nula bodov, pomaly ani usta neotvori. Naucili sme si ju na vsetko zmixovane. Takze mi spapa napriklad zmixovanu hrusku alebo jablko s bananom. Ine ovocie sme este neskusali. Je to moje prve dieta,bojim sa co jej mozem a nemozem dat lebo na internete je vsade pisane nieco ine a doma rodina mi hovori nieco ine. Tak mam zmätok. A cika tak ze v noci sa az precika cize okolo pol noci musim vymenit plienku. Ale cez den mava malo pocikanu,niekedy az suchu.

pribinak
27. okt 2019

Tak nedaj banán. Ten je dost hutný. Alebo ho vystriedaj s mrkvou, slivkou, ....
Ona je este malicka. Taketo male deti nechcu este tak vela chuti, menej je viac. Skúšaj vodicku. Kolko vypije tolko vypije
Co sa tyka co davat a co nie, treba sa drzat zdravého rozumu.

siska53
27. okt 2019

@margy22 no ma.to nejak prehodene.. a ani tak, ze jej pomedzi jedlo lyzickujes vodu? Lebo ja som s ttmy mala.problem u maleho, lenze on bol dojceny, takze sa to prejavilo az po odstaveni tak viac, cize po 11.m, tiez nechdel pit, lenze on mi jedaval aspon tekute obedy a aj ovocie som.mu spravila take s vodickou viac, take redsie pyre.. a pomedzi obed som mu este lyzickovala vodu. Tiez som sa bala a navyse slo leto.. on ale aspon mi potom pil riedene dzusy, hoci nebola som.nadsena tak malemu dat take nieco.. ale dlho sme sa trápili, teda ja.. uz som mu aj mlieko- umele, co pil, ratala do tekutin, nutila ho. Nejak po 3.roku zacal.viac pit a neskor bez problemov pil a pije aj cistu vodu.

stela01
27. okt 2019

@margy22 a prečo toľko tekutín v noci ?

margy22
autor
28. okt 2019

@stela01 neviem preco tak pyta. Dam jej okolo 5/6 kasu a celu ju spapa o 7 vypije mlieko a potom co tri hodiny,niekedy 4hod pije mlieko. Vzdy vypije po 180ml. A ked ju skusim oklamat ze jej dam prevarenej vody sa napit tak potiahne raz a vypluje flasku. Na 2 minutky je ticho. A potom place az kym nedam mliecko. Vypije a spi dalej.

mrkvicka060
28. okt 2019

@margy22 vyskusaj poharik + kratsia tensia slamka (aby vladala tahat) a sirupovu vodu. A z toho, ze ma mlieko 3x za noc si nic nerob. Moj starsi sa do 6mesiacov budil kazde 2hodiny a bol urcite hladny. Viem to, lebo kym som mu nedala mlieko tak zadriemol na 15 min a potom plac a zas som ho len učičikala na 15 min a zas plac. Po mlieku spal 2hodiny, niekedy 2,5. Takze, ked je hladna co uz, nech si da, lebo sa nevyspi ani ona ani vy. A na pitie fakt skus ten poharik. Mne stasi syn bol aj kojeny aj UM a okrem toho nic ine nepil, zacal pit studenu vodu az ked mal asi 8-9mes. Mladsi bol len kojeny, ale tiez nic ine nepil, zacal az po pol roku vodicku.