Tekutiny pre mesačné bábätko

11. nov 2022

Dobrý deň, môj syn má mesiac aj týždeň sme na umelom mlieku niekto nám povie ze mame podávať iba vodičku po pár lyžičkach denne, lekárka ze mam dávať 20-30ml 4-5 x denne... Ako to teda je? Koľko ml ste podávali vašim detičkam a ako často? V akých intervaloch

kacena4
11. nov 2022

ja som nemala potrebu davat. mala som deti ktore od narodenia boli na umelom mlieku, davala som zvlast tekutiny len ak bolo v lete prilis horuco, teraz na jesen/zima podla mna netreba

mediana
11. nov 2022

Názory sa rôznia, podľa mojej doktorky nebolo treba dávať vodu, všetko potrebné je obsiahnuté v UM, tam ma pitného režimu dosť. Nonstop sme sa za to hádali s mojou mamou. Vodu som začala dávať po lyžiciach s prikrmom. Aj to vypila vždy malinko.

snehulak77
11. nov 2022

Keď boli horúčavy, tak som dávala. A niekedy večer strašne plakal (ona veľa inak neplakal) a odmietal UM a dala som mu 3 lyžičky vody a spokojný. Moja Dr hovorila, že po lyzickach dávať, nie veľa. Lebo kojene deti, keď sú smadne, tak si cucnu a vraj to predné mlieko je také redšie na smäd. UM je stále rovnako sýte, takže mi prišlo logické dávať občas vodu, bolo leto. Ale niektorí hovoria, že netreba vôbec. Takže to je ťažko 🤷‍♀️