Sklamaná z rozchodov

deina66
18. júl 2017

Pekný deň všetkým,

Chcela som si len uľaviť trochu na duši. Som po dvoch rozchodoch v priebehu pol roka, každý je s nejakým iným partnerom samozrejme. S prvým vychádzam v rámci možností, teda viac menej ma on kontaktuje a ešte je tam nejaký záujem o udržanie niečoho z jeho strany, čiže je to ešte také nedoriešené. Rozišli sme sa po tom ako som sa mala odsťahovať za ním, podľa mňa neustál ten tlak, že urobím taký krok a všeobecne asi si nebol istý. Akonáhle sme sa však rozišli začal sa ozývať aj s tým, že ma chce vidieť, ísť na kávu, zistiť ako sa mám a pod. Ja som si do mesiaca od toho prvého rozchodu našla niekoho iného. Začalo to úžasne, bol do mňa zamilovaný, niekedy až tak, že mi hovoril veci, čo mi až vadili (ako sme jeden pre druhého stvorení a bla bla), skrátka natlačil ma rečičkami za pár mesiacov, chcel mi dať kľúče od bytu, chcel aby som spoznala jeho rodinu atď...a viete ako to skončilo? V priebehu mesiaca ochladol a to až tak, že zo dňa na deň sa so mnou rozišiel, bez vysvetlenia, bez toho aby sa po rozchode nejak výrazne zaujímal či ma to zasiahlo ako sa mám a pod. A aktuálne teraz po pár mesiacoch (až tak veľa ich nebolo) som zistila, že niekoho má. A všetko mi zapadlo, aj neadekvátna reakcia jeho kamoša na náš rozchod, bolo mi jasné, že mu vybrali „priateľku“, ktorá mu záujmovo viac sadne než ja, hoci ja som im nikdy neublížila nijakým spôsobom, aby sa ku mne jeho kamaráti zachovali takto a priateľa som vždy v záľubách podporovala a snažila som sa občas aj prispôsobiť, ísť s ním alebo som ho posielala za kamarátmi, nech si užije a pod. Veľmi som sa trápila po rozchode, že to bola moja vina, až kým som nezistila, že už niekoho má a koho má a koľko je tomu čo sa poznajú. Všetko mi zapadlo. Aj to že hovoril, že rozchod bola jeho vina, nie moja. Fakt bola. Kým som nevedela , že má priateľku, som ho občas kontaktovala, on odpísal občas a aj súhlasil so stretkom (to už bolo keď bol aj s ňou) a stále ma sledoval na sociálnych sieťach, čekoval ma. Akonáhle som zistila, že je zadaný (čo predomnou tajil, ale náhoda je sviňa a stalo sa, že som na to prišla) vyhodila som ho odvšadiaľ, všetko zmazala. Z jeho strany aj prišla nejaká reakcia, vidím, že mu to nie je jedno a registroval to, ale ja ho ignorujem.
V podstate som zmierená s tým, že je už koniec. Problém je, že po tomto som ostala veľmi smutná a mám problém veriť mužom, nečakala som ani pri tomto, ani pri predošlom také radikálne rozchody bez rozhovorov. Vek už mám na rodinu a dieťa a keď vidím priateľku bývalého akurát sa s ňou porovnávam, aj keď viem, že jeho záujem ku mne ešte úplne nevyhasol, ale veľmi mi ublížil ak rozumiete. Nemám chuť s ním viac hovoriť. Prakticky mi je z neho zle, z toho ako sa ku mne zachoval, ako sa tváril ako ma ľúbi a potom ho to z ničoho nič prešlo. Čo by ste mi poradili? Ako nabrať energiu, nech konečne to prestanem rozoberať? Ako sa z toho dostať? Myslím, že som fajn baba, ale ten posledný ex ma trochu zrazil na zem.

jurly
18. júl 2017

@deina66 ja ked som bola po velmi tazkom rozchode, z kt. som sa dlho spamatavala, som sa rozhodla zistit preco sa toto vsetko deje. rada citam knihy. isla som sa odreagovat do knihkupectva a narazila na par zaujímavých knih...skus aj ty. prides na ine myslienky.urcite

obsadenemeno
18. júl 2017

@deina66 no proste to prestan rozoberat, nacozacoprecokedyskymokomocom atd....jednoducho ked sa "prichytis" pri "rozoberani", vedome myslienku pusti z hlavy... predstav si balonik do vzduchu, myslim to mentalne. Co ine chces robit? cim viac sa v tom budes rypat, tym viac na to budes mysliet. Zmen prostredie, chod na dovolenku, nauc sa nieco nove a HLAVNE sa opat neponahlaj do nejakeho vztahu, lebo "uz mas na to vek".

deina66
autor
18. júl 2017

@jurly Ďakujem za tip. Vyskúšam 🙂

deina66
autor
18. júl 2017

@jurly Našla si aj nejakú konkrétnu dobrú knižku?

deina66
autor
18. júl 2017

@obsadenemeno na dovolenku sa chystám za mesiac, na takú dlhšiu, tak na to sa teším, idem tam s kamoškou, ktorá mala skoro navlas niečo podobné, takže sa tak držíme nad vodou. Ja sa snažím nemyslieť, len to sme my ženy, máme blbšie dni a tie lepšie...Občas mám deň, keď si idem na bajku a hovorím si, ako mi je dobre, že už tam určite za sebou a príde ráno a pác - zase riešim...ale už je to lepšie potom ako som zistila, že má inú, lebo sa pozerám na jeho charakter inak, už vidím, že je chmuľo, zbytočne ho ospravedlňovať...

svetlana35
18. júl 2017

@deina66 mne pride ze sa strasne rychlo vrhas do vztahov. Velmi rychlo postupujes a potom mate vsetko pekne rychlo za sebou. Chýba mi tam moznost spoznavania sa, len tak kamaratske posedenie, a pod. Ono euforia velmi rýchlo vyprcha a potom pride vytriezvenie.

deina66
autor
18. júl 2017

@svetlana35 máš pravdu nepopieram, posledné vzťahy išli naozaj šupom, tiež si myslím, že by som mala zvolniť, ale tie reči v rodine a kamarátky...ono sa ťa to vkuse pýta, že či už randíš a s kým a pod...ach jaj. Občas tomu podľahnem, ale snažím sa odolávať.

lilyianka
18. júl 2017

@deina66 podla mna pri tom prvom ex si az moc tlacila,aby si sa k nemu nastahovala..hold asi na to este nebil pripraveny a divim sa ti,ze si sa do mesiaca "zalubila"do ineho...neviem ja ked som sa po dlhom vztahu rozisla ani ma nenapadlo niekoho mat..nedokazala by som to....
Mne pomohlo,ze rozchod prebehol pred letom a teda bolo co robit,stale som niekde bola,zacala som chodit cvicit,stretavala sa s ludmi a obnovila vztahy,kt.som z lasky k nemu stratila...aj ked som urobila chybu a po par mesiacoch si zacala s niekym,netrvalo to dlho,lebo som este nebola na dalsi vztah nachystana...po mesiaci som to ukoncila,videla som,ze on ma lubil,ja jeho nie a nechcela som ho trapit...takisto mi vadilo ako si spominala ty...dotycny zacal spominat kedy spolu budeme byvat,kam pojdeme na svad.cestu,kolko deti bideme mat a pod...no dovi dopo
Mala by si si dat hlavne od chlapov a vztahov pauzu a uvidis,ze na normalneho natrafis....

deina66
autor
18. júl 2017

@lilyianka cauko uvediem trosku veci na pravu, ex cislo 1 - stale ho mam rada, mala som ho rada aj pocas vztahu s ex 2, s ex 2 som zacala chodit von, lebo som pri nom prichadzala na ine myslienky, zdal sa mi byt inteligentny, rozhladeny, navyse sportovec, ked sa normalne obliekol a bol pohladny :D 2 mesiace som odolavala zamilovaniu, nikomu nevravela, ze s niekym nieco mam, nechcela ist k jeho rodicom, nechcela ziadne kluce a pod..ked som si na neho konecne zvykla a povedala si ok, tomtuo dam sancu, zacalo to haprovat z jeho strany

Takze ano chce to asi pauzu, vidim to aj teraz, bola som na nejakych zoznamkach, ale nebavi ma sa bavit s chlapmi, proste riesit ich teraz, ja chcem poriesit hlavne samu seba...aj ked nejaki sa uz ozivaju, ale ja citim odpor..ale nie je to ich chyba, skratka len, neda sa...

0silvia0
18. júl 2017

@deina66 ale veď to je v poriadku že cítiš vnútorný odpor začínať si niečo s chlapmi. Buď chvíľu sama so sebou, ber to tak, že ani jeden z nich nebol ten pravý a ten pravý niekde na teba ešte len čaká. Všetko má svoj čas, všetko je tak ako má byť a ty teraz potrebuješ pokoj od vzťahov, tak do toho netlač a vykašli sa na zoznamky.

deina66
autor
18. júl 2017

@0silvia0 Amen :D

libawet
19. júl 2017

@deina66 prikláňam sa k názorom predo mnou ...urob za týmto hrubú čiaru ( možno ani nápad ísť s priateľkou, kt. prekonala to isté, na dovolenku nie až taký dobrý nápad, lebo sa v tom budeš zasa rýpať a rozoberať to z každej strany a teda to v Tebe stále bude ), netlač na pílu v zoznamovaní sa, nechaj tomu voľný priebeh, v sebe to všetko vstrebaj...a potom príde ten pravý, ani nebudeš vedieť ako, tak to býva...

michal3691
19. júl 2017

a nech mi nikto nehovori ze ludia si hladaju vztahy prave preto ze to nevedia vydrzat samy so sebou 🙂

deina66
autor
20. júl 2017

@michal3691 nechápem čo tým myslíš, tebe sa nestalo, že po jednom vzťahu si náhodou spoznal niekoho iného a sadli ste si? Ak nie, tak asi k tomu nemáš čo povedať...

deina66
autor
20. júl 2017

@libawet s kamoškou sa vlastne obe dosť podporujeme a momentálne sme jediné, ktoré sme si sadli v termíne dovolenky, takže to spolu skúsime. Zakázali sme si rozoberať, takže...snáď to aj dodržíme. Hrubú čiaru som už spravila.

mandala77
20. júl 2017

@deina66 z rozchodov sa dá dostať ľahko tým, že to prestaneš v hlave jednoducho rozoberať a riešiť. Jednoducho pozornosť vždy stočíš iným smerom a nerozvíjaš myšlienky. Ak si sa za tým prvým rozhodla sťahovať a on cúvol, na Tvojom mieste preruším kontakt aspoň na pol roka. Každá komunikácia s ním Ti nedáva možnosť sa z toho dostať. Nebola by som s ním. Muž ak v takýchto veciach, že žena za ním chce ísť, on cúvne, zneistí ju, nie je pevný a neverila by som mu viac.
Istý čas aj rok si daj pauzu od vzťahov, aj keby nejaký prišiel. Začínať vzťah, lebo prišiel a Ty si sa nevyrovnala s predchádzajúcim, nie je fér. Takže ak ten druhý, podľa Teba síce z ničoho nič sa rozišiel, tak si nalej čistého vína, sama píšeš, že Ty si mala rada ešte toho prvého. A možno si sedela na dvoch stoličkách a ten ďalší to mohol podvedome cítiť a preto hľadal inde.
Po rozchodoch treba čas na zahojenie. Nie v priebehu pol roka dva rozchody. Toho prvého by som úplne ignorovala (je to úplne bežné, že po rozchodoch sa jeden začne druhému ozývať, v tom nehľadaj znamenie alebo výnimočnosť).
Čím dlhšie to budeš v hlave riešiť, rozoberať, tým dlhšie sa s rozchodom vysporiadaš. Ono to síce vyzerá lákavo, riešiť to, ale opak je pravdou. Ži tým, čo je. Nie tým, čo bolo, alebo by mohlo byť.