Zvýšenie výživného na 14 ročného syna

svetluska82
12. aug 2016

ahojte,

chcela by som vediet Vas nazor, prip. skusenosť ohladom zvyšenia vyživného na syna. Syn ma 14 rokov, rozviedli nas ked mal 4 roky a sud urcil vyzivne na minimalnu sumu. Aktualne to je 27e. Syn o rok pojde na strednú skolu a rozmyslam nad zvysenim. ex ma 44 rokov a nikdy nepracoval, proste vyhyba sa praci, stale je evidovany na urade prace. Ma dalsie 3 deti, z toho priznane nma okrem mojho syna este jedno dieta. Ostatne deti nie su uvedene na rodnych listoch cize na nich neplati. JA by som chcela zvysil aspon na 50e no neviem ci pochodim, bola som sa informovat aj u pravnicky tak ona to vidi celkom realne,len vtedy sme netusili že okrem mojho syna ma este male dieta s inou.
MAte skusenost? Skusit sa tahat s ex po sudoch ci kaslat na to?

pribinak
12. aug 2016

urcite poziadaj, nemas co stratit, ked ti nebude platit, das to exekutorovi a poziadas si o nahradne vyzivne
ja byt na tvojom mieste ziadam tak 100e, to je uz na nom, kde ich zozenie,

svetluska82
autor
12. aug 2016

ja len upresnim peniaze mi posiela jeho otec, cize exsvokor, kedze ich synacik nema na nic. Inak odvtedy ziadne darceky navyse ani nic. Len vyzivne a padla. Raz za rok v lete chce s nim stravit den a to ho musime priviezt a odviezt je to cca 300 km, esteze mame mamu v blizkosti tak u nej stravime vzdy vikend. Ked som mu spomenula ze budem chciet zvysenie tak mi odpovedal ze sud to neodklepne kedze nema prijem len davku v hmotnej nudzi

marylinmary
12. aug 2016

@svetluska82 je mozne ze ked je na tom takto financne zle, ze to nezvysia. Sa cudujem ze mu to nie je hlupe ze aj to malo co ma platit plati za neho jeho otec. Chore.. ti chlapi uz akoby ani neboli niekedy chlapmi..

pribinak
12. aug 2016

@svetluska82 to nie je celkom pravda, ze ked nic nema, ze mu nemozu zvysit, ja poznam pripad, ked matka uviedla, ze otec nema zaujem pracovat, ze nie su jej zname ziadne prekazky, tak sudkyna urobila taku vec, ze sa opytala co je vystudovany/vyuceny a podla priemernej mzdy v jeho obore potom povedala ze vyzivne zvysuje
ty musis dat argument, ze okrem vyzivneho otec na syna nijak neprispieva, nedostava od neho nic ci uz ma sviatok, alebo je nejaky sviatok
je stredoskolak a naklady su vysoke

majaxy
12. aug 2016

Nemám už 15...Na mna výživné platila celý život starká, lebo však otec bez príjmu, mamka aj tak požiadala o zvýšenie a čuduj sa svete priklepli. No neviem ako to funguje dnes, kedže toto bolo v dobe kamennej 😉