Je to alkoholizmus alebo preháňam?

lalota
11. máj 2019

Dievčatá, potrebujem sa spýtať na Váš názor. Partner dennodenne pije pivo. Vždy sa po práci vracia domov nie opitý, ale s tým, že má vypite. Nie je agresívny. Je skôr tichší a keď prehovorí tak ma blbé poznámky, jednoducho divne myšlienkové pochody. A to ma vytáča, lebo keď bola svetlá chvíľka a bol triezvy, podotýkam úplne, bez jediného piva, tak je normálny, proste chlap,
ktorého som poznala predtým. Posledné ego polroka, chodí domov sústavne, keď ma vypite. Prehľadala sme mu blocky, žiaľ musela som, neodsudzujte ma za to, no našla som v nich, že si kúpil 3 x 200 ml vodky, tie ploskacky za obdobie asi 7-10 dní. K tomu lovecká, čo vypije doma, tak 1,5 litra piva, k tomu pivečko alebo pivecká po práci. No a došlo už k výmene názorov, dávnejšie som mu po dobrom vravela, že pije viac, než by mal, potom som už uvažovala nad odchodom od neho aj s deťmi. Aj som mu to povedala. Pár dní sa snažil a znova to isté. Vraj on alkoholik nie je. No zrejme nepozná termín hladinkoveho alkoholika.. praci

selest
11. máj 2019

Je

pribinak
11. máj 2019

Chlasta pravidelne, takze je to alkoholik

lalota
autor
11. máj 2019

@selest aj ja si to myslím. Len človeku s do mysle stále vtieraju tie zahmlievanie myšlienky, že to tak nie je, ale keď človek zapne racio, tak to inak už asi nemôže byť. Čo robiť ? Už som mu aj povedala, že mi dá club výplatu s presným vydokladovať im výplatou pákou, aby pri sebe nemal žiadne peniaze. Ale po pravde, tie hádky sa už tak stupňujú, kvôli tomu alkoholu, že sa obávam, že s tým už nebude súhlasiť. Pritom s tým súhlasil. Ak by táto cesta nepomohla, potom už vidím vykúpenie len v skupine anonymných alkoholikov. Ak to nie - zostať sama s deťmi.

lalota
autor
11. máj 2019

Raz sme mali nedopitu fľašu vína... Nenápadne si z nej od rána upijal, pozrela som si hladinu vo fľaši... samozrejme, že so mu povedala potom večer, že to nie je normálne, lebo mal večer tak vypite, že šiel v sobotu o 20ej spat. Nesedelo mi to, že len z 3 piv... ťa fľaša vína, však bola prazdnejsia, než rano...Je mi z toho zle ...

amelie2017
11. máj 2019

Ano, je to alkoholizmus. Ono aj ja si zvyknem dat vecer s muzom na terase po praci poharik vina, niekedy nejaky gin alebo nieco, ale dame si pekne spolu jeden, podebatime, aky sme mali den a ideme spat. Len tvoj muz sa schovava, pije coraz viac, meni spravanie a to uz v poriadku nie je.

anavi951
11. máj 2019

@lalota ahoj. Môj ex tiež najprv zo začiatku pivo po práci, časté výjazdy s kamarátmi a vrátil sa na mol. Potom som nachádzala prázdne fľaše ukryte všade po byte. Potom výhovorky prečo nešiel do prace a pri tom doma chlastal.bola snaha o odovzdávaní výplaty.,vyrozpravat sa po dobrom po zlom, nič nepomáhalo. On si ze je alkoholik nepriznal tak bohužiaľ,pre mňa chvalabohu už je EX. A teraz som šťastná a spokojná

pribinak
11. máj 2019

Ty si doktorka? Tak potom ti je jasne, ze to alkoholik je, asi si to tu len potrebuješ potvrdiť
Skús si zavolať na Hraničnú čo CPLDZ a poraď sa ako mu nastaviť zrkadlo a dobiť ho si priznať, ze je alkoholik

lalota
autor
11. máj 2019

@amelie2017 tak tak, stáva sa depresivnejsim cim ďalej tým viac. Oči som pred tým nezatvarala, no žiaľ, zrejme som bola príliš "mäkká". K tomu sa u neho pridali záchvaty typu epilepsie, no nie je to konečná diagnoza, údajne kvôli atrofii mozgu preukázanej na MR... Takže hľadá sa príčina, čo sa deje... V pondelok budú výsledky.... No popravde si myslím, že práve kvôli alkoholizmu mu atrofuje mozog čím si "sám" vyrobil tieto záchvaty. Berie lieky a ešte aj na nej pije.... Už len samotnou diagnózou sa nám.zmenil zivot - mysliet na to, že ho ten záchvat chytí, keď ma najmenšiu na rukách.... Ani si nechcem predstaviť... No snažím sa na to nemyslieť a žiť ďalej ako sa len dá. On tvrdí, že alkoholik nie je, že to by nezvládal ani do práce chodit a opraviť veci po byte....a v tomto je hladinkovy alkoholizmus tak zradný.... Ani chuť na sex s ním, žiaľ nemám, lebo večne má vypite a ak náhodou je triezvy, tak mám stále dozvuky z toho, čo sa deje....

lalota
autor
11. máj 2019

@pribinak áno som. Preto to zrejme vidí. Popravde, rdsj by som nevidela.... Nevedomosť je niekedy super. Ďakujem za tip. Skúsim tam zavolať, určite mi poradia nejaký špecifický postup.

lalota
autor
11. máj 2019

@anavi951 on s kamarátmi piť nechodí. Ale pije dla môjho názoru viac, než je normálne... V hre sú najmä deti. Pre ne sa musíme rozhodovať. Hľadám možnosti, ktoré ak všetky vyčerpam a nepomozu,tak od neho s deťmi odídem.

amelie2017
11. máj 2019

To, ze chodi do prace a podobne nie je ziadne ospravedlnenie. Moj otec bol alkoholik prvej triedy (bohuzial agresivny) a teda cely zivot pracoval, aj fusky tahal, ale chlastal stale.

lalota
autor
11. máj 2019

@amelie2017 on ide do práce, po práci na pivo a do obchodu "nakúpiť" veci domov, čo je podľa mňa vyhovorka n kúpené ďalšieho piva/piv

lalota
autor
11. máj 2019

Povedala som mu aj o tých bločkoch čo som našla.... Jednam na rovinu, ale to nepomaha

saurian
11. máj 2019

Okrem tohó ze denne pije alkohol, alkoholik aj “podriaďuje” svoj život, aktivity alkoholu... napr z práve sa zastaví v krčme na jedno - radšej v klude vypiť pivo ako byt doma s rodinou, alebo ak chceš po ňom aby ta niekam odviezol -často je to možné napr.len ráno lebo do večera by nevydržal, neodolá alkoholu “po ruke” a hoci aj potajme si dá, aleb ma zdrav.prblem a radšej nejde ani lekarovi... ak zažívas podobne situácie, určite ide o alkoholika, hoci ešte “funguje” pracovne, bordel nerobí...

lalota
autor
11. máj 2019

@amelie2017 aj som mu povedala, že radšej by som bola, keby ma pod parou bol, že by si to skôr uvedomil, že má naozaj problém... Lebo vždy hovorí, že však on ma nebije....

slavik79
11. máj 2019

ahoj, myslim, ze sa kludne da hovorit o alkoholizme. Skryvanie popijania, resp. nenapadne pitie, akoze ma nikto nevidi je dalsi level akoholizmu. A peniaze v tomto nehraju dolezitu ulohu, aj keby ti dal celu vyplatu, to vobec neznamena ze pit prestane. A podla toho co opisujes, to uz davno nie je len o pivku, aj ked ja osobne by som mala problem aj len s tym pivom ak to ma byt kazdy den. Bohuzial, alkoholizmus sa strasne bagatelizuje, ja som normalne alergicka na slovne spojenie "poharik vinka". Ja nepoznam poharik, len normalny dvojdecovy pohar vina. Chcem tym povedat, ze tym "poharikom vinka" si napriklad vela zien obhajuje svoje pitie, ktore uz ani nema pod kontrolou. U muzov to zvykne byt "idem na pivko". Drzim ti palce v rozhodovani 🙂

lalota
autor
11. máj 2019

@saurian soferovat nemôže, kvôli tým záchvatom, odbrali mu na 1 rok vodičák. Ale vždy to tomu podriaďuje, to som si všimla. Ide kúpiť do obchodu nieco, alebo vyhodiť smeti - skočí na pivečko. . sme s najmenšou vonku, vymyslí cukraren pi krčme... Napadne nás kúpiť pizzu, on navrhne nech počkám na prazdnom ihrisku, pričom pizzeria je na druhej strane cesty - prečo ? Aby si skočil na pivo - potom prekvapený, že pizzu spravia o 7 minút, to si s nami nestihne ani skočiť do krčmy.... Nie je nervózny, ale vidím, že na to myslí....

vrabcek15
11. máj 2019

@lalota ahoj a počuj ako dlho sa to deje...som mala pocit akoby sa to nedialo nejak dlho...že či sa čosi nestalo (alebo či ho niečo netrápi)prečo začal piť..inak film úsmevy smutných mužov je o alkoholikoch a alkohole dosť oči otvárajúci a podľa skutočných udalostí... skúste pozrieť..

vrabcek15
11. máj 2019

@lalota o prepáč až teraz čítam o tej epilesii..možno sa s tým nevie vyrovnať nejak to vstrebať tak potrebuje si vypiť..ale.urcite to.treba riešiť čim skôr tým lepšie
.

lalota
autor
11. máj 2019

@vrabcek15 cca 2 roky, neustále stupňujúce sa

lalota
autor
11. máj 2019

@vrabcek15 epi zistili pred rokom. Nadmieru pije cca 2 roky

mirit
11. máj 2019

Ahoj, moj otec toto robil, kazdy den mal vypite. Pit prestal az po protialkolickom lieceni na psychiatrii. Ale trvalo to roky kym si to Sam uvedomil ze sa musi ist liecit.

lalota
autor
11. máj 2019

@lalota ale predtým si denne dával pivo, no nebolo to v takej miere ako tieto posledné 2 roky.

lalota
autor
11. máj 2019

@mirit čo tvoja mama robila ? Ako si to ty prežívala ako dieťa ? Bol aj agresívny ?

lalota
autor
11. máj 2019

@vrabcek15 ďakujem, myslím si, že určite pozriem

lalota
autor
11. máj 2019

No a raz som ho "nacapala", s mojím otcom som si šla dať po dlhej dobe 1 pivo a on tam šiel, no práve sa otáčal, lebo si ma tam všimol a chcel odísť, no ja som mu zakývala... Bolo "pekne " zistiť, že jeho kroky vedú prv do krčmy ako za rodinou domov... Podotýkam, že už mal dosť vypite musel sa kontrolovať, aby nekoktal a mal tahavy ton, nech sa snažil ako chcel....

vrabcek15
11. máj 2019

@lalota fuu dva roky to je už je pomerne aj dlho..najhoršie je,že prvý krok musí spraviť on sám.. máš šancu niekde ísť na par dní od neho preč aj s deťmi.. možno potrebuje impulz aby sa odhodlal ísť liečiť a tvoj odchod (dočasný)by ho mohol nakopnúť..a inak fakt si kuknite ten film..je to sfilmovaná autobiografia jedného českého autora,ktorý chlastl prvú ligu ale dostal sa z toho lebo on chcel kvôli sebe...

mirit
11. máj 2019

@lalota no poviem ti pravdu, velakrat som mame hovorila aby sa rozviedla. V podstate sme boli ako keby bez otca stale. On sa po ceste z roboty zastavil na pive, prisiel Domov najedol sa a zaspal na gauci. Vsetko bolo na mame, skola a tak. Potom sme uz aj doma nachadzali flase poschovavane. Na liecenie siel ked som mala ja asi 18, takze detstvo s nim nic moc, aj ked nebol agresivny, len nepritomny v podstate.

lalota
autor
11. máj 2019

@vrabcek15 veď to, že prvý krok je na ňom.... Bývame v byte mojich rodičov, nie v jeho, takže ho môžem poslať preč n ubytovňu, kde predtým býval. Nad tým som tiež rozmýšľala, na minim.aspon na 2 týždne, lebo cez týždeň chodí z "práce"večer, takže si ho deti aj tak moc neužijú, a ak aj náhodou áno a má vypite, tak si "užijú"akurát tak môj krik a potom slzy, keď im čítam rozprávku na dobrú noc....

lalota
autor
11. máj 2019

@mirit aj ja mám ten pocit...že je neprítomný v našom živote rodiny. Nosí akurát tak peniaze domov, nákup z obchodu, cez tie víkendy sa "snaží" , no aj tam je to pivo....cez pracovný týždeň vlastne ani nie je. Na všetko som sama, to sa ale nesťažujem, ja som si už zvykla, lebo žiaľ, lepšie je mi bez neho, lebo som z neho vavsinu času nervózna, kvôli tomu pivu...a ktomu tie jeho divne myšlienkové pochody, popri dvoch deťoch a všetkých povinnostiach... Bez neho som kludna