Psychologické vyšetrenie u detí. Ako prebieha? Prečo odmieta kontakt s otcom?

leoni.d
1. júl 2008

Viete mi niekto povedať, ako prebieha psychologické vyšetrenie dieťaťa u psychológa??
Ako zistí psychológ, že dieťa sa odmieta stretávať so svojím otcom??
Medzi mojím synom a otcom nie je žiadna citová vazba, nikdy mu nevravel otec, je tu viac dôvodov, prečo ho dieťa odmieta.
Domnievam sa, že aj ak dieťa vyjadrí svoj názor, nebudú ho rešpektovať a prinútia ho stretávať sa s ním. Nakoľko zákony vravia niečo iné.
Je možné, že rozhodnutie bude závisieť od vyjadrenia psychológa.
Obávam sa, že úrady budú na nás tlačiť a syna prinútia k návštevám i proti jeho vôli.
Vie niekto, aké sú najčastejšie dôvody, ked dieťa odmieta svojho otca??
Bol niekto z vás v podobnej situácii??
Dakujem za vaše reakcie.

expertka8
1. júl 2008

...pre zakaz styku /dieta-rodic/ je nutne dokazanie napr. sex.zneuzivanie..tyranie a pod. "extremy".... 😔
...tuto oblast preveruje sudny znalec...samozrejme za nemaly financny poplatok 😔
...po psyxologickom vysetreni na ktorom sa zucastia obaja rodica+dieta...sa po urcitej dobe vystavi psyxologicky posudok...ktory v znacnej miere zavazi na sudnom pojednavani.... 😔
...psyxologicke vysetrenie prebieha formou interwiev...mama-dieta bez pritomnosti otca a naopak...pod vedenim psyxologa...
...ziadne extra pisomne testy....

...kazda institucia bude dookola omielat stanovisko "budovanie a upevnovanie emocionalnyx vztahov"....takze na nazor dietata sa v podstate kasle....v konecnom dosledku za vsetkym sa bude hladat "huckanie" jedneho rodica ...bez ohladu na nazor dietata.... 😔

...predpokladam..ze sa k danej teme vyjadri este nejaky "promovany psyxolog"...ale bohuzial...toto je moja osobna skusenost....

alexandra
1. júl 2008

leoni, zalezi od veku dietata. Je rozdiel ak 6 rocne dieta povie ze sa s otcom nechce stykat a ak to povie povedzme 15 rocne dieta.

leoni.d
autor
3. júl 2008

Na šťastie nie sme na Slovensku. Vo Švajčiarsku sú zákony o niečo priateľnejšie. Nevydatá matka má dieťa automaticky vo svojej osobnej starostlivosti. Takže v našom prípade žiadny súd nie je potrebný.
Všetko má na starosť poručnícky úrad.
Ide o to, že otec môjho syna si podal návrh na upravenie styku s dieťaťom. Jemu je úplne jedno, či sa dieťa s ním chce stretávať al. nie, jeho názor ho vôbec nezaujíma.
Všetky návštevy doteraz boli vynútené právnikom a teraz do toho zasahuje i poručnícky úrad.
Vrchoľ všetkého je, že rok neplatil alimenty, o dieťa neprejavoval žiadny záujem a po roku sa zrazu ukáže, pravidelne začal prispievať na dieťa a obvinil ma, že mu zabraňujem stretávať sa so synom.
Rešpektovala som iba prianie dieťaťa, v tom prípade som postupovala podľa zákonov správne. Pokiaľ nie je určený
styk s otcom, potiaľ sa on nemôže ničoho domáhať a ja nie som oprávnená mu dieťa v tom čase vydať.
Nás nebude vypočúvať súdny znalec, ale sociálna pracovníčka. Všetko by sa malo vyvíjať od vyjadrenia dieťaťa a na základe toho rozhodnúť.
Tu to nie je také stresujúce ako u nás.
Obávam sa, že nám ani žiadne dôkazy nepomôžu.
Syn sa mu úplne odsudzil, nikdy nehľadal konktakt k nemu, no k tomu všetkému prispel hlavne on sám.
Podľa môjho názoru , koľko dá rodič svojmu dieťaťu, toľko dá dieťa jemu.
Aspoň v našom prípade to tak je.
Smutné na tom všetkom je, že vinu pripisuje mne.

pemasinika
18. jan 2015

@expertka8 presne si to napísala

maravola
12. máj 2016

maravola
@leoni.d Máte všetky pravdu. Moja známa má ten istý problem. X Manžel narobil dlhy, SMS ju prosil
aby mu podpísala další dlh na splatenie. Ked odmietla, oznámil že má milenku a odchádza. Na dcére mu nezáležalo, nikdy nemal na nu čas. Nemala k nemu žiadny vzťah. Stihol sa už aj oženiť o 10 rokov staršiou, ale prachatou pedagogičkou. O dceru nemal záujem ale teraz na podnet jeho panej podal na súd o starostlivosť o dcéru. malá s nim nemá záujem ani komunikovať. Teraz čo poradte na koho sa má moja známa obrátiť. Sú takýto chlapi vzorom pre deti? Ďakujem Vám za vaše reakcie. Myslím že by sa všetky ženy s takýmto problémom mali spojiť.