Rodičovská dohoda

mellisek
6. nov 2013

Dobrý den, pravnik me a mymu nynejsimu partnerovi sepsal rodicovskou dohodu kde vlastne oba souhlasime aby byl malej v my peci a dalsi veci jako alimenty atd...
Pritel odjizdi do zahranici, vlastne o tyden jdeme akorat podepsat a overit podpisy nez to dame na sud. Na rozhodnuti musime byt oba u sudu nebo to chodi domu postou kedze sme se dohodnuli oba a mame to takto vyreseny dohodou 🙂
A jak dlouho to trva 🙂 Diky

sissy27
6. nov 2013

@mellisek podpísať a overiť podpisy nie je dôvod, nemá to žiadny význam, treba to len podať na súd a príde vám predvolanie na pojednávanie, na ktorom by ste sa mali zúčastniť obaja a bude tam aj kolízny opatrovník... súd dohodu prečíta, dá vám ešte raz možnosť obom sa vyjadriť, rovnako sa vyjadrí aj kolízny a ak nebudú žiadne námietky, tak súd dohodu schváli... za ako dlho bude vytýčené pojednávanie sa nedá určiť, samotný súd trvá cca 20min (ak prídu všetci a nebudú mať námietky)... potom je tam nejaká lehota, tuším 15dní, kedy rozsudok nadobudne právoplatnosť....

mellisek
autor
6. nov 2013

@sissy27 ja to mam od pravnika a nic takovyho mi nerikal nejsme manzele rekl ze to dam na sud a on to schvali/neschvali nic vic nic min...

lujza123
7. nov 2013

no neviem...kedysi som podala navrh na zverenie dietata do vychovy...to bolo v januari....v auguste som bola vziat ten navrh spat, lebo sa veci ustalili, dohodli sme sa a nikomu sa nechcelo absolvovat navstevy soc. pracovnicok a pod. Prosimpekne ten navrh po 9 tich mesiacoch stale lezal medzi spismi a nepohlo sa vobec nic...a ze sudy ohladom deti konaju rychlo ...tak som to vzala spet a expresne rychlo po 3 mesiacoch mi prislo pisomne potvrdenie ze navrh je vzaty spet, pojednavanie sa rusi (neviem ake ked ziadne ani nemalo byt) a druhy opeciatkovany papier ze maloleta A je v starostlivosti rodicov B a C, ktory su jej zakonnymi zastupcami

zuzik1603
7. nov 2013

Dobrý deň som študentkou 2. ročníka magisterského stupňa a chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka k diplomovej práci. Dotazník sa týka mediácie (mimosúdne riešenie sporov). Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem Vám veľmi pekne tu je link: https://docs.google.com/forms/d/1JQfwlKu7otbosa...

anka96
7. nov 2013

@mellisek pokial ste spísali dohodu u právnika máte overené podpisy treba dať návrh na súd a ked vytyčia pojednávanie treba poslať ospravedlnenie a súhlas s pojednávanim bez vašej prítomnosti toto môžete podať aj hned s návrhom oni spravia pojednávanie bez prítomnosti a už Vám len pošlu poštou rozsudok.

mellisek
autor
7. nov 2013

@anka96 Takze vlastne jeste aby pritel no ex pritel napsal aby soudi pojednavani zaclo bez nej ze souhlasi plno a blabla? Diky

anka96
7. nov 2013

@mellisek hej uplne to stačí

mellisek
autor
7. nov 2013

@anka96 anka to mas z vlastne skusenosti? 🙂 Prepac len kazda mi tvrdi neco ine uz som taka nervozna ze idem zitra sa spytat na krajsky sud

anka96
8. nov 2013

hej mám s vlastnej skusenosti my sme to s ex takto riešili a neboli sme ani jeden na súde.

77nelinka
13. apr 2015

Chcela by som sa spýtať tých, ktoré ste sa pred rozvodom dohodli s manželom na zverení dieťaťa do osobnej starostlivosti a na výživnom, či ste mali spísanú rodičovskú dohodu. Písali ste si ju sami alebo Vám ju písal právnik ? Ďakujem za odpoveď

bobo987
14. apr 2015

@77nelinka ja som dododu pisala sama

77nelinka
15. apr 2015

@bobo987 Ďakujem za odpoveď. A ešte by som sa chcela spýtať, či si tam citovala nejaký paragraf zákona o rodine na základe ktorého sa dohoda uzatvorila. Nech nenapíšem nejakú blbosť.

bobo987
15. apr 2015

@77nelinka dohoda rodicov o uprave vykonu rodicovskych prav a povinnosti uzatvorena podla ustanovenia paragraf 36 odsek 1.zakona c.36/2005 Z.z.o rodine a o zmene a doplneni niektorych zakonov v zneni neskorsich predpisov medzi:

77nelinka
15. apr 2015

@bobo987 Ďakujem pekne, veľmi si mi pomohla.