Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako dlho môže dieťa papať kaše Hami?

dasul
16. okt 2013

Zaujimalo by ma dokedy su vhodne kasicky Hami na veceru pre dieta? moji maju dva roky a stale papame na vecer kase-striedam im ovocne kase a kase na dobru noc alebo detsku krupicu..tieto kase su vacsinou od ukonc.4 al.6 mesiaca a tie davky sa nemenia ani pre 2rocne deti tak neviem ci je to pre nich stale dobra davka a teda to jedlo dost hodnotne. dakujem

xlucia
16. okt 2013

@dasul tie kase nie su hodnotne ani pre male deti

barbyes
16. okt 2013

@dasul ahoj, úplne súhlasím s @xlucia je to plné chémie ale hlavne zbytočného cukru 😒 ak im chceš dať niečo zdravé tak skús obyčajnú kukuričnú alebo inú kašu a sama ju dochuť, určite nekupuj ovocné ani nijako ochucované..my napr. veľmi ľúbime špaldovú krupičnú kašu z DM(my si ju robíme so špaldovým mliečkom), ale ak pijete mlieko tak ju urob aj s ním..stačí trošku dochutiť trstinovým cukrom a je to úžasná pochúťka a hlavne výživná pre celú rodinu 😉 instantná kukuričná je napr úžasná s makom a javorovým sirupom a stačí zarábať len s vodou...

nemyslím to nijako v zlom, naozaj si o strave veľa študujem a ak chceš radu tak tu je..ty si ale matka a vieš čo je pre tvoje dieťa najlepšie čiže sa musíš rozhodnúť sama. ja osobne som nikdy tieto kaše nedávala lebo podľa mňa urobia viac škody ako úžitku 😔

xlucia
17. okt 2013

@barbyes ako upravujes mak do kase. prosim presny postup ako robis tu spaldovu. dik

barbyes
17. okt 2013

@xlucia len ho pomeliem 😉 a tú kašu, nič zložité...na 100 ml dávam jednu PL kaše a asi na pol litra mlieka tam dám 1PL trstinového cukru a len varím až kým nezhustne 🙂 a tú už netreba dochucovať vôbec, je výborná takto 🙂

veronicka1901
17. okt 2013

@barbyes Dalo by sa to spravit aj z kukuricnej krupice? Spaldovu uz nestihnem asi zohnat do vecera.

mlieka_hami_miriam
17. okt 2013

@dasul Mila Dasul,
Sme radi, ze nase kase dietatku chutia 🙂 Hlavnou zlozkou jedalnicka a zdrojom zivin, vitaminov a mineralov pre 2 rocne deti uz predstavuje najma tuha strava. Preto je dolezite, aby v strave boli obsiahnute bielkoviny, lipidy, sacharidy, a pravdaze vitaminy, minerály, probiotika. Veľmi hodnotnými potravinami, ktore obsahuju vela vitaminov a mineralov a často sa na ne v jedalnicku zabuda, su orechy, semienka, strukoviny, ryby a klicky. Su, okrem ineho, velmi dobrym zdrojom zeleza, ktore je pre deti najma v obdobi do 3 rokov velmi dolezite, napr. batola spotrebuje 3x viac zeleza ako dospely clovek na 1kg hmotnosti.
Mlieka a kase su pre deti aj po 1.,2. roku však nadalej dolezitym zdrojom vitaminov,mineralov a zivin. Obsahuju vysoky obsah vitaminu D a vapnika, potrebne pre spravny rast kosti a zubkov, probioticku zlozku na podporu spravnej crevnej mikroflory a spokojne brusko, a dalsiu vyvazenu davku vsetkych potrebnych zivin, ktore su nie vždy v dostatocnom mnozstve obsiahnute v beznej strave dietata. Ak davate kasu dietatku vecer, a zda sa vam, ze davka dietatko dostatocne nezasyti, mozete spravit 1,5 davky alebo dvojnasobnu. Velmi zavisi na apetite dietatka a na tom, kolko sa dietatko hybe, na psychomotorickom vyvine, metabolizme…Popripade, mozete po hodinke-dvoch od podania kase, dat este pred spaním mliecko.
Hami ponuka na vyber naozaj vela druhov kasi, obilno-mliecne, nemliecne, s roznymi prichutami ako je banan, marhula, vanilka, broskyna, malina ci jahoda...Novinkou su mliecne kase na dobru noc bez pridaneho cukru: Krupicova, Ryzova s bananmi a Obilna s ovocim.
Zelam dobru chut 🙂 a este pekny den!

barbyes
17. okt 2013

@veronicka1901 vyskúšaj 😉 ale tú kukuričnú by som na tvojom mieste asi trošku prichutila makom, semiačkami, možno orechami alebo niečím iným, pokiaľ ju teda nejedáva od malička a na tú chuť nie je privyknutá 🙂

veronicka1901
17. okt 2013

@barbyes ono polentu s maskom ano, takze mozno by to islo. Mame bio med od mojho brata, takze by to mozno spapkala aj sladko.

paula10
17. okt 2013

Ahojte a ta spaldova krupicna kasa je vhodna od akeho veku dietata?

matricia
20. okt 2013

ale ved orechy su alergen, nie a mak tiez neviem, ci mozu male deticky... ja som mak nedavala, moj maly ma uz rok

rakosnik776
20. okt 2013

Ahoj, mne malý jedol asi všetky možné kaše, čo sú v ponuke (myslím, že iba stracciatellu nemal). A tie nemlečne som mu dochutila domácou výživou, alebo radšiu domácu výživu som zahustila. Keď sme zažali papať polievky, tak som kukuričnú používala na zahustenie.